Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Dorota71 07:32, 16 maj 2016

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 30
Moje buki w końcu się obudziły.
Madzenka 21:48, 16 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aska napisał(a)
Od jakiegoś czasu w narożu swojego ogrodu widzę buka tricolor. Szukam informacji o nim, jednak żadnych konkretów. Mąż nawet dzwonił do kilku szkółek sprzedających to drzewo, i tam o dziwo również żadnych szczegółów. Stąd mam kilka pytań. Jaka może być optymalna wysokość jeżeli szczepiony jest na 160cm( taki wynalazłam w jednej ze szkółek- z wyższymi jest problem), jaki będzie jego obwód. Posadzić go chcę w bezpośrednim sąsiedztwie tuji- w odległości ok. 2m. Słyszałam, że większość buków tricolor szczepionych jest na buku pospolitym, stąd może być problem gdyż ukorzenienie tego drzewa ponoć jest zbyt ekspansywne. Jeżeli ktoś posiada wiedzę w tym zakresie, czas i ochotę aby nią się podzielić będę bardzo wdzięczna.


Mam buka tricolor szczepionego na wysokości ok 140 cm. Kupiłam z korona ok 1 m, strzygę go intesywnie co roku (trzeci sezon) i utrzymuje w ryzach ciagle na szerokosci ok 1m. Gdybym go nie cieła miałby nieregularną korone min 2 M
Mam go posadzonego w poblizu zywopłotu z grabu ok 1,5 M i dlatego musze ciac aby wzajemnie nie konkurowały o miejsce. Mysle zatem , że w odległosci 2 M od thuj z powodzeniem utrzymasz go w ryzach, oczywiscie pod warunkiem przycinania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:50, 16 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Buki w zaleznosci od temperatury budza sie w I lub II tygodniu maja, czyli ok 2 tygodnie pózniej niz graby pospolite, teraz juz wszystkie powinny byc ulistnione. I raczej wiek buków ma tu niewiele do czynienia, badziej temepratury otoczenia i ilosc wody oraz odmiana
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Fragaria 22:01, 30 maj 2016

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Mam pytanie odnosnie ciecia.
Mam cztery buki kolumnowe okolo 3-4 m. Galezie rosna ku gorze, niektore maja po 50 cm albo i wiecej.
Chcialam bym je przyciac tak aby powstal stozek albo zrobic konstrukcje z bambusa aby powstal szescian.

Ktora z tych form bedzie latwiejsza do uzyskania: stozek czy kostka?
Czy moge te dlugie galezie przyciac zaraz przy pniu, np na wysokosci 10 cm, czy w ten ten sposob najlepiej mi sie te buki zageszcza?
ZbigniewG 16:08, 04 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
nowa zdobycz
Rohan Weeping



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Dorota71 19:18, 05 lip 2016

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 30
Przepiękne te liście!
ZbigniewG 14:27, 19 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Purpurea Pendula -kolejny patyczek z haczykiem i zwisający czub wyprostowany 5,5m

przed


po
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KIKAN 20:01, 04 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 7
Prosze zobaczyć co jest nie tak z moim bukiem? ziemia raczej mało żyzna. podlewany sporo i nawożony jak i trawa wokoło. nie ma oslony od słońca. rośnie rok.
ZbigniewG 23:12, 04 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
rośnie rok czyli jest szansa że to tylko reakcja na lipcowe upały i wiosną wszystko będzie dobrze, gorzej gdy coś się dzieje z systemem korzeniowym i zaczyna od dołu przysychać , zadrap delikatnie korę w kilku miejscach czy widać zieloną tkankę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anbu 07:55, 05 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Niesamowity Zbyszku ten Twój Purpurea Pendula
Też swojego chcę wysoko wyprowadzić ale żeby aż tak wysoko
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies