Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

ZbigniewG 19:53, 26 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Ania czapeczka będzie zgrabniejsza, możesz też ciut wyżej na rozwidleniu i zostawioną (cieńszą) sznurkiem odgiąć w łysą stronę
a właściwie teraz wpadł mi pomysł że bez cięcia odginając (oczywiście stopniowo) zgodnie z ruchem wskazówek zegara tą przeszkadzającą gałąź przemieścić w puste miejsce (na rabatę)
potrzebny do tego palik
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anbu 20:04, 26 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
ZbigniewG napisał(a)
Ania czapeczka będzie zgrabniejsza, możesz też ciut wyżej na rozwidleniu i zostawioną (cieńszą) sznurkiem odgiąć w łysą stronę
a właściwie teraz wpadł mi pomysł że bez cięcia odginając (oczywiście stopniowo) zgodnie z ruchem wskazówek zegara tą przeszkadzającą gałąź przemieścić w puste miejsce (na rabatę)
potrzebny do tego palik


Też pomysł
Ten buk jest do przesadzenia. Najwyżej jak już przesadzę, to poeksperymentuję i odciągnę tą gałązkę za pomocą sznurka i patyka. Ale nie wiem czy się da, bo on ma takie twarde te gałązki, nie za bardzo da się nimi manewrować (tymi grubszymi).
W sumie to nie umiałam ich rozciągnąć, taki opór stawia. Dlatego myślałam nad wycięciem, bo w gałązce na której leży ta gałązka do wycięcia robi się powoli wgłębienie ;/
Dzięki bardzo Zbyszku
____________________
Ania Ogród Ani :)
Loosiuu 16:37, 27 lut 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
A ja bym nie ciął. To jest forma zwisająca i nie powinno takie ułożenie gałęzi w niczym przeszkadzać. Poza tym jak wypuści liście i się zagęści to nie będzie widać. Nie warto robić niepotrzebne rany.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
anbu 11:50, 28 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Filip dzięki za sugestie ale już ciachnęłam , mniej co prawda niż zasugerował Zbyszek. Posmarowałam też maścią ogrodniczą. Na drugim zdjęciu widać ślad tej uciętej gałązki, jest też delikatne wgłębienie. Więc chyba dobrze zrobiłam



____________________
Ania Ogród Ani :)
Dorota71 12:08, 22 mar 2016

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 30
Witam serdecznie. Posadziłam w sobotę 4 buki, teraz weszłam na forum i okazuje się, ze pewnie jak zwykle posadziłam za blisko siebie. Przesadzać?
Dorota71 12:08, 22 mar 2016

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 30


Witam serdecznie. Posadziłam w sobotę 4 buki, teraz weszłam na forum i okazuje się, ze pewnie jak zwykle posadziłam za blisko siebie. Przesadzać?
Gardenarium 08:06, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie jest tak "obrazowe" że widać jednego buka A nie mogłaś zrobić wprost, żeby było widać w jakiej odległości? I jakie to są buki, kolumnowe czy normalnie rosnące w wielkie drzewa? To jest podstawowa informacja jaką powinnaś podać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamia 08:43, 31 mar 2016

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
Oto mój z roku 2010. Posadzony własnoręcznie w roku 2004.
Zachowuje uschłe listki na zimę.
W sumie dużo pracy. Podsypuję popiołem z kominka, bo buki lubią lekko zasadową glebę.
Wybierając roślinę na żywopłot popatrzyłam co rośnie w lesie. Mam wokół domu las bukowy.
Trzeba pilnować : 1) strzyżenia
2) zwalczania mszycy
3) od czasu do czasu sypię popiół, trochę azofoski





Loosiuu 21:44, 31 mar 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jakie super tło dla tych host
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Napia 00:15, 02 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Podpowiedzcie proszę Mam buk purpurea pendula, nisko szczepiony. Wygląda tak:



Sadzony była wiosną ubiegłego roku, nie jest jeszcze zbyt duzy, ale dowiedziałam się, że pendula rośnie szeroko i z czasem moze wejść mi na dom. I teraz się zastanawiam, bo chciałabym go prowadzić jako drzewko o parasolowatej koronie, ale nie wiem, czy z jego pokrojem jest to możeliwe. Czy taki buk mocno rośnie w górę jak purpurea fountain. W razie czego mam dla niego miejsce na innej rabacie, ale wolałabym wiedzieć, czego się spodziewać.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies