Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

anbu 06:47, 02 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Napia napisał(a)
Podpowiedzcie proszę Mam buk purpurea pendula, nisko szczepiony. Wygląda tak:



Sadzony była wiosną ubiegłego roku, nie jest jeszcze zbyt duzy, ale dowiedziałam się, że pendula rośnie szeroko i z czasem moze wejść mi na dom. I teraz się zastanawiam, bo chciałabym go prowadzić jako drzewko o parasolowatej koronie, ale nie wiem, czy z jego pokrojem jest to możeliwe. Czy taki buk mocno rośnie w górę jak purpurea fountain. W razie czego mam dla niego miejsce na innej rabacie, ale wolałabym wiedzieć, czego się spodziewać.


Mam buki pendula dwuletnie.
Nie zauważyłam aby one szybko rosły, raczej jest odwrotnie - rosną wolno. Twój widzę ma fajny pokrój, ja swojego będę podnosić. O średnicy takiego buka pisze Toszka w moim wątku, na ostatnich stronach.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gardenarium 17:48, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie grozi ze strony buka domowi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 21:12, 03 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Aniu
Mój to dopiero roczniak, więc w biegłym roku dopiero się aklimatyzował. Oglądałam zdjęcia dużych i szerokich drzew i pomyślałam, że takich bym nie chciała. Obejrzę jeszcze u Toszki

Danusiu, uspokoiłaś mnie. Słowo fachowca wiele dla mnie znaczy, a dla mojego męża jeszcze więcej Mąż zapowiedział, że będzie go przycinał i trzymał w ryzach, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale wolałabym, żeby bukowy żywioł penduli go jednak nie pochłonął
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardenarium 19:51, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Formę Pendula trzeba raczej zachęcać żeby się zagęszczał, a nie przycinać. Zabraniam go przycinać. Ma wyglądać tak






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiula 14:48, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
W projekcie ogrodu mam buk 'Riversii', niestety nie mogę go dostać w okolicznych szkółkach. Czy jest jakaś odmiana, którą można by go zastąpić?
____________________
W basiowie
Basiula 15:45, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Nie no, jednak Riversii jest cudny. Może kupię w necie.
____________________
W basiowie
Gardenarium 21:29, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kris2682 napisał(a)
Witam
Pod koniec marca sadziłem buk atropunicea. Kupiony był w czasie bezlistnym i zaczynam się martwić bo nadal tych liści nie ma. Czyżby 10 drzewek się nie przyjęło czy one jakoś późno wypuszczają listki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 21:29, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
kris2682 napisał(a)
Witam
Pod koniec marca sadziłem buk atropunicea. Kupiony był w czasie bezlistnym i zaczynam się martwić bo nadal tych liści nie ma. Czyżby 10 drzewek się nie przyjęło czy one jakoś późno wypuszczają listki?


nie wiem kiedy buki puszczaja listki, chyba pozno, moze ktos tu napisze, ale niedobrze jest kupowac drzewa wczesną wiosna zanim ruszą,
bo rownie dobrze moga byc przemrozone w szkołce, ja sie już kiedys naciełam, cale szczescie reklamacje przyjęli
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malgorzata_s... 21:29, 21 kwi 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Spokojnie czekaj. Buki jeszcze śpią.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kris2682 21:44, 21 kwi 2016

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Zacząłem się martwić bo nawet mój korkowiec amurski, gdzie wszędzie piszą że on zaczyna bardzo późno wegetacji ma już listki a te buki ani śladu. Oki będę obserwował dalej. Dzięki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies