Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

marzena 22:33, 10 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Nicol, Jan, Ola, Zbysiu, Richie - no, to kółko tak sobie wymyśliłam po obserwacji różnych rabat francuskich i jakoś chyba nieźle wyszło...

Rysiek, no buksiki ( razem jest ich tu 440 ) przycięłam ręcznie ( męka! ) ale w przyszłym roku już nożyc elektrycznych użyję, którymi przycinałam inne żywopłociki bukszpanowe

Ola - w każdym kwartale jest w tym samym układzie 6 róż ( The Fairy i inne też), średnica koła to 5,40m, nie pamiętam jakie szeroke są ścieżki, jak zmierzę, to mogę dokładnie powiedzieć jaka jest powierzchnia kwartału...

Ania monte, te róże mają być przy domu, nie przy murze, bo już syn sobie trochę muru zaanektował na winogrona...

Ryska, witam, pozdrawiam, zapraszam

Nicol, no poprawiam się, daję kilka nowych zdjęć...

to mój nowy 'serial' pod murem...
____________________
marzena O....!
marzena 22:40, 10 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
co robicie z przekwitającymi ostróżkami ? chyba je wytnę, nie podobają mi się...
tu zaczynają kwitnąć kłosowce, jeżówki, floksy,malwy i drugi raz po przycieciu kocimiętka

____________________
marzena O....!
07_Rene 22:48, 10 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Przekwitły pęd ostróżki trzeba wyciąć i ponoć będzie kwitnąć drugi raz w okolicach września, ale jeszcze tego nie doczekałam, bo u mnie pierwsze sezon i sama testuje

Rabata boska
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
marzena 22:53, 10 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Rene, to przycinam jutro ! dzieki, pozdrawiam
____________________
marzena O....!
babka 00:10, 11 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Chyba pierwszy raz widzę tę rabatę w szerszej perspektywie. Zachwycająca jest, masa koloru ! I malwy tam są, uwielbiam malwy W ub roku widziałam takie z ogromnymi kwiatami jak u piwonii. Piękna była ale najbardziej lubię te klasyczne, wiejskie sielskie

Pytałam o ilość róż bo myślę o zmianach u siebie. Jutro zmierzę długość rabaty, na której The Fairy mają wylądować i mi powiesz czy starczy na moje trzy sztuki ok ? Proszę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
paniprzyroda 01:05, 11 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rabata coraz piękniejsza
____________________
Dwa ogrody
AgnieszkaW 08:52, 11 lip 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Marzenko, śliczna ta rabata pod murem. Te drobne liliowo-niebieskie kwiatki to bodziszki? Ostróżki koniecznie zetnij od razu po kwitnieniu, zakwitną drugi raz. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
marzena 22:41, 11 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Rene, Agnieszko, ostróżki przycięte, w 'dziurze' obok przyciętych pędów posadziłam cleome z nasion od Bogusi, pewnie niedługo zakwitną

Aga, tak, to bodziszki, tylko nie znam ich dokładnej nazwy...

Pani przyroda - dzięki

dzisiaj z kolei obrazek z otoczenia mojego stawku/ oczka - woda zniknęła... zwykle sama sobie napływała ale przy tej suszy pusto w środku...




____________________
marzena O....!
rozajerycha 00:17, 12 lip 2015

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Ślicznie Marzenko.
Pozdrawiam i tulę
Martek
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
marzena 23:13, 12 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909

babka, malwy dopiero zaczynają kwitnąć, też je polubiłam ale coś sie obawiam, ze nie będą miały tego koloru, ktorego sie spodziewałam...

Martek, pozdrawiam serdecznie

trochę hortensji...


oraz budleja


i kępy roślinne
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies