Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

KasiaBawaria 20:09, 17 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
O przepraszam, nie w tym watku. Mam przeniesc?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 09:10, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze jest - w pielęgnacji, ja podałam link do artykułu o cięciu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:31, 18 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Dobrze, że sobie poczytałam. Na wzmocnienie moich intuicyjnych przekonań. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nina 10:51, 18 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Witam
Mam pytanie. Własnie dojechały mi rododendrony. Chcę je wsadzić na 2-3 dni do ziemi. Czy mogę je zostawić w donicy na otwartym tarasie, pod gołym niebem?
____________________
nina 13:29, 18 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Jeszcze pozwolę sobie zapytać was o stan moich rh. Naczytałam się tutaj kilka stron i pobiegłam dzisiaj trochę rh "oskubać"z wierzchnej warstwy(nie miałam pojęcia, że tak mało mają mieć warstwy na korzeniu)
Czy tak jest już dobrze?



i to jest właśnie ten,który wygląda tak jak nie powinien wyglądać. Niestety taki prezent kupił mi mój mąż, który zupełnie nie ma pojęcia jak wygląda zdrowy okaz. Mieszka on u mnie od maja. Kupiłam dla niego nawóz dolistny busz (polecony przez Pogotowie Ogrodowe) i mam zamiar go tym spryskać. Co jeszcze zrobić? W maju dałam mu podłoże takie jak dać należy, nowy kwasomierz lada chwile mi dojedzie, więc zmierzę ph.

Tutaj mój drugi ukochany, czy on wygląda zdrowo? martwią mnie te plamki na listkach.

____________________
Gardenarium 17:42, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze oskubałaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 10:04, 19 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Hmm jestem w szoku.W zeszłym roku w lipcu przygotowałam podłoże pod rh,ale w efekcie ich nie kupiłam.Podłoże zostało w dołkach.Sadzenie rh przeniosłam na teraz.Miałam zamiar wymienić podłoże to wcześniej przygotowane,bo byłam przekonane,że ma nieodpowiednie ph.Zrobiłam dzisiaj pomiar ph i szok,bo wyszło 4,5! Czy to możliwe?

i druga sprawa,zmierzone ph pod rh tym na fotce wyżej wyszło 5-5,5 czyli niby w porządku.W takim razie chyba należy dać mu dolistnie mieszanki azot-magnez,potas prawda?

w tym drugim różaneczniku ph wyszło 5,5-6 hmm rozrobić na 10 l łyżkę siarczanu amonu i dać mu się napić?
____________________
Vayka 13:46, 30 mar 2014


Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 2
Chyba nie w tym wątku przepraszam ,musze zapoznać się z zasadami bo dopiero dołączyłam ,a wiele się już od Was dowiedziałam na tematy mnie interesujące pozdrawiam
igacz3 08:19, 02 kwi 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Gardenarium napisał(a)
Dobrze oskubałaś.


No właśnie ja też odkryłam wczoraj trochę z ziemi, ale mam pytanie czy teraz już można pryskac od tego strasznego grzyba , czy jeszcze za wcześnie? wczoraj dosadziłam 2 rododendrony dodałam nawóz z osmocate długodziałający według zaleceń na opakowaniu, ale nie wiem czy juz można pryskać , czy za wcześnie
____________________
Kasya 17:52, 02 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
We wrzesniu 2013 posadzilam 4 rododendrony,
dla kazdego wykopalam duzy dol i wsypałam po 2 worki kwasnego torfu
cała rabatę zasypałam grubo korą a na zimę usypalam nawet wieksze kopczyki przy krzaczkach
podlewalam pod krzaczek i na korę
kupilam nawoz dla rododendronow zeby na wiosne nawozic krzaczki

Ziemie na działce mam dosc ciezką i gliniastą ale woda nie stoi

Juz wiem ze torf nie zawiera subst odzywczych i ze powinnam byla zmieszac go z kompostem i ziemią

Czy moga tak zostac i podsypac je nawozem czy powinnam je przesadzic ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies