Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

AgaCzek 10:44, 22 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A ja w tym wątku po raz pierwszy bo zawsze twierdziłam, że nie lubię hortensji (ba nawet w pierwszych postach na ogrodowisku tak twierdziłam) - ogrodowiskowy efekt - kupione do przedogródka 4 vanille fraise na pniu i to nie koniec, ponieważ:

na boczne rabaty chciałabym kupić kolejne hortensje - oczyiście bukietowe (innych nadal nie lubię ale ogrodowisko szkodzi - więc jeszcze różnie może się zdarzyć ) i tutaj potrzebuję waszej pomocy.

W tym wątku bardzo zachęcacie do silver dollar ale boję się, że ona będzie za zielona (najbardziej podobają mi się śnieżnobiałe i różowe za to im mniej zielone tym lepiej) jak wpisywałam w ogrodowiskowym wyszukiwaniu postów silver dollar i diamantino to muszę przyznać, że na zdjęciach z waszych ogrodów bardziej podobały mi się diamantino, były też zdjęcia z ogrodu gdzie jest jedna i druga i trudno było je rozróżnić.

Czym one tak na prawdę realnie (nie w standardowych sklepowych opisach) się różnią?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MarcinKRK 10:28, 23 mar 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Z tych dwóch mam Silver Dollar. Porównując z innymi później mi kwitnie (czasem dopiero w sierpniu) i prawie w ogóle nie przebarwia się na różowo.
AgaCzek 13:08, 28 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Kochani mam jeszcze jedno pytanko - właśnie przyszły hortensje na pniu (niby vanilki ale tylko na jednej jest taka kartka na pozostałych 2 jest "hortensja bukietowa") napiszcie mi czy moge je jeszcze skrócić - mają już piękne pierwsze listki.
Tak wyglądają:


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
KasiaBawaria 07:04, 29 mar 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przytnik o 2/3 kazdy ped.
____________________
Zapraszam na kawe
AgaCzek 10:14, 29 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki!
Hortensje przycięte - patyczki vanille fraise już w ziemi


Polar bear jeszcze w słoiczku - dodałam do wody śladową ilość ukorzeniacza - nie wiem czy dobrze - potestujemy Patyczki też wsadzałam o różnych długościach (niektóre przecięłam na pół) - w sumie fajna zabawa ciekawe czy coś z tego wyjdzie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
adkawi 17:01, 30 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzisiaj w markecie widziałam piękna hortensje ogrodową o wielkich białych kwiatach.Gdzie taka hortensje można przetrzymać i kiedy wysadzić do ogrodu.Proszę o podpowiedz.
____________________
Adrianna
Gosiek33 18:31, 30 mar 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
zimą w garażu, cały rok może rosnąć w doniczce
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
MirellaB 18:32, 30 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Myślę, że po przekwitnięciu możesz dać na rabatę.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 10:27, 31 mar 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie na rabatach nie przeżyła zimy ani jedna. Lepiej w donicy w jakiejś przechowalni zimowej. Hortensje ogrodowe traktuję jako jednoroczne, bo nie mam gdzie przechowywać.
____________________
borówcowy wizytowka
MirellaB 10:34, 31 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A moja biała ogrodowa trzymana latem w doniczce na dworze, a zimą w domu tego roku padła
Mam nadzieję, że te na rabacie pięknie zakwitną.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies