Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Joku 10:08, 29 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Ja też w zachwycie. Wypatrzyłam ciekawy tytoń. Żółty widzę po raz pierwszy, znałam wcześniej limonkowy a ten chyba z leśnych? Sadzonka czy z siewu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 10:09, 29 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dobrze, że się ochłodziło (tymczasowo), to mogę oglądać tę rabatę flamenco. Jest ta rabata piękna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:11, 29 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)







Ależ fire!

I wiem, że skonstruowanie takiej rabaty, gdzie wieloletnie, jednoroczne i dwuletnie rosną obok siebie tak swobodnie i naturalnie wymaga angielskiego kunsztu!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:16, 29 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A laki same potrafią się rozsiać? Pytam, bo mam na rabacie a chciałabym mieć je zawsze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 11:30, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
A laki same potrafią się rozsiać? Pytam, bo mam na rabacie a chciałabym mieć je zawsze.

Potrafią, moje nasiona tegoroczne, są z tych, które skiełkowały wiosną, ale mało ich było, a będą potrzebne na red border, która będzie dwa razy szersza. Laki są w sam raz, bo mam mix żółtych, pomarańczowych i czerwonych.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:44, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)



Ależ fire!

I wiem, że skonstruowanie takiej rabaty, gdzie wieloletnie, jednoroczne i dwuletnie rosną obok siebie tak swobodnie i naturalnie wymaga angielskiego kunsztu!


Powiem, że udało się częściowo, bo kilka dalii posadzonych z tyłu jest niższa i zasłaniają je te z przodu, które wybujały niesamowicie, będę musiała je dobrze oznaczyć po wykopaniu.
Mam tam dużo bylin młodych i zarośniętych przez te większe, a młode są z borodwymi liśćmi i to one w przyszłości mają być gwiazdami tej rabaty- aster, języczkę, rozchodnika, tojeść, sadziec purpurowy i takie coś bardzo do sadźca podobne i trawy i jeszcze sporo innych roślin. Więc to dopiero początek, będzie robota od połowy sierpnia z poszerzaniem.
Jednorocznych nasiałam mnóstwo - różnych nagietków, nasturcji, tytonii czerownych i zielonych,cynii,słoneczników wielkich i karłowych, są też aminki, ogromne w tym roku. Dorzuciłam jeszcze buraki liściowe i koper, bo wydawało mi się, że będzie za rzadko. Nie wszystko jeszcze zakwitło.
Nie brak "słodkich pomyłek" - jedna wściekle fuksjowa cynia się wzięła i słodko różowe pomponiki dalii, choc liście są czarne. Szybko je ścinam do wazonów, co robić.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:57, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Joku napisał(a)
Ja też w zachwycie. Wypatrzyłam ciekawy tytoń. Żółty widzę po raz pierwszy, znałam wcześniej limonkowy a ten chyba z leśnych? Sadzonka czy z siewu?


To jest tytoń już z moich własnych nasion, a nazywa się nicotiana langsdorfii. Jest taki bardziej seledynowo-żołty właśnie, dość wysoki, ma małe kwiatki i oczywiście pachnie.
Nasiona dwa lata temu kupiłam w GB, były od Sary Raven. Widziałam tam całą rabatę obsadzoną tym tytoniem, więc go sobie poszukałam.

U mnie teraz, na tle cynii i nagietków:



bliżej:



A to zdjęcia z tamtego angielskiego ogrodu - część leśna w Upton House. Gdybyż mój Mordor mógł być troche taki.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:59, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
hanka_andrus napisał(a)
Pięknie, pięknie moja Pani! Jestem zachwycona!


A ja jestem zachwycona dalią od Ciebie, tymi pomponami





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:01, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
dalie masz sliczne, szczegolnie te o bordowych lisciach...i te kremowe
i cynie tez...i rudbekie...

lilak bloomerang powtarza kwitnienie mam pink parfume i dark purple(nowy)

to tyle...i uciekam do przyszlego tyg, bede juz mniej zajeta


No proszę, nie wiedziałam że są takie lilaki, trzeba go więc poszukać, bo to cenna odmiana.

Na ognistej jest bardzo dobra ziemia, wymieszana z kupnym kompostem i rzeczywiście takich roślin, w takim gatunku, już dawno nie miałam.
Liliowce za to nie potrzebują aż tak świetnej ziemi.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:12, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ach, jak energetycznie się zrobiło
Alejka z drzewkami bardzo dojrzała, a nieustanny zachwyt mam z powodu różanego żywopłotu.
Informuję, że róża M-me Isaac P. spisała się znakomicie. posadzona wiosną pięknie kwitnie i nie myśli przestać. Wykorzystuję jej płatki do sporządzenia wody o smaku miętowo-różanym (podpatrzyłam chyba u Ciebie). Mocno schłodzona smakuje wybornie.
Terefere kuku, to baba ma strzelać z łuku!


Baba też strzela, ale słabo trafia.
Moja Mme I. Pereire słabo w tym roku, pożałowałam jej cięcia wiosną i mam teraz badyle. Z czarną plamistością. Więc wolę te moje płomienie z drugiej strony ogrodu. Albo takie pastele.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies