Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 12:16, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
viva napisał(a)
Ognista bardzo bogata i prawdziwy ogień Bardzo bujna. Widać, że wody masz tyle ile trzeba. U nas całe lato a właściwie od wiosny susza.


Tak, skończyły mi się potopy, mam nadzieję na dłużej.
Bujność ognistej też mnie zaskoczyła, ale dobra ziemia działa cuda.
Mój mąż zakupił wertykulator i męczy trawnik przy tarasie. Mówi, że chce mieć taki jak u Was. Ja też chcę, kiedyś on był taki jak u Was i wystarczły dwa sezony bez wertykulacji i areacji i teraz trzeba się męczyć z filcem.
Lubię bardzo floksy. Za zapach i wrażenie ogólne.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 12:23, 29 lip 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No te widoki raz jeszcze muszę zobaczyć, ze scabiozy zbierz proszę nasiona, ognista pięknie płonie i nie łatwo te ognie komponować
ten biały floks ma zielone oczko czy mi się zdaje bo szukam takiego bardzo.

pozdrawiam

ps.
prawa rączka ciut wyżej łokieć - chyba dobrze pamiętam nauki niestety nie widzę gdzie strzała leci
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 12:23, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Katkak napisał(a)
Ale bujnie, na bogato. Pięknie . I tyle jeszcze przestrzeni, tyle jeszcze może się chciejstw zmieścić . Przepiękna ta zielona latarenka na stole . I ścianki altanki tak cudnie spatynowały. Ja wysiałam nasionka z zebranej szałwii omszonej, ciemiernika i orlików. Szałwia się już pokazała. NA resztę czekam . Pozdrawiam Gabrysiu .


Miało być na bogato. Przestrzeń powoli się zapełnia. Ścianki altanki spatynowały, ale trzeba ją w tym roku koniecznie malować, bo to jednak zwykłe drewno.
Od siewów trudno się uwolnić. Też pozdrawiam i przesyłam bukiety z ogrodu leniwego ogrodnika, jest taki w Holandii.







____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:39, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mala_Mi napisał(a)
Widok poziomy myślałam, że to z Angielskich wojaży

Edit.. rabata pod oknem u mnie luks... jestem zadowolona, oczywiście trzeba kilka poprawek, ale to jest to

Żółto niebiesko pod oknem bardzo mi się podoba.


Też lubię żółty razem z niebieskim. Pokaż zdjęcia rabaty.

Zdanie pierwsze traktuję jako duży komplement.
Miałam na początku lipca w domu gościa z Anglii i ona mówi - masz ogród jak u nas. Ja mówię, że nie, to ogród polski. A ona - no przecież widzę, sadzisz rośliny jak w Anglii. Kobieta średnio interesuje się ogrodami, ma ładny trzypoziomowy ogród przy domu w Londynie, zrobiony przez projektanta, ale ją wzięło trochę i sałatę i pomidory w skrzynkach hoduje.
To może teraz ogród Sue, który jest taka bombonierką .













____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:46, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Urszulla napisał(a)
Gabrysiu Twój wątek w tym roku nie pędził tym bardziej mi miło że zaglądnęłaś. ja oszalałam na puncie róż- mam 12szt. i plany na jeszcze

A Twoja bylinowa pełna, najpiękniejsza w czerwcu

I dowiedziałam się że ciemierniki są cieniolubne


Plany na róże nigdy się nie kończą. Bo czy są lepsze i dłużej kwitnące rośliny?
Bylinowa jest tak pełna, że już nic się tam nie zmieści, muszę pozabierać stamtąd rośliny, które wsadziłam wiosną, bo mają straszny tłok. W czerwcu jest najlepiej, bo są irysy, róże, piwonie - bardzo wyraziste, ale teraz z kwitnącymi ziołami i floksami jest tak spokojnie i też mi się podoba.

Ciemierniki są cieniolubne latem, dlatego powsadzałam je też na ognistą. Mam nadzieję, że zostałaś wczoraj dłużej, żeby ją zobaczyć.

Z rzeczy zabawnych, które widziałam w tym roku na wojażach - drzewa w sweterkach z holendrskiego ogrodu leniwego ogrodnika. Nie ukrywam że ten właśnie ogród podobał mi się chyba najbardziej.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:50, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
No te widoki raz jeszcze muszę zobaczyć, ze scabiozy zbierz proszę nasiona, ognista pięknie płonie i nie łatwo te ognie komponować
ten biały floks ma zielone oczko czy mi się zdaje bo szukam takiego bardzo.

pozdrawiam

ps.
prawa rączka ciut wyżej łokieć - chyba dobrze pamiętam nauki niestety nie widzę gdzie strzała leci


Oczywiście zbiorę nasiona, bo więcej nie mam.
Biały floks nie ma chyba zielonego oczka, ale oczywiście ukopię dla Ciebie.
I widzę, że tere fere kuku, jest baba co strzela (strzelała) z łuku.

Tu lepsze zdjęcie floksa, z zeszłego roku.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 12:55, 29 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysia, chyba ŚDM służą Tobie? Ogród Sue - bardzo ciekawy jak na londyński dom.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 13:19, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A, co tam, napiszę. Mamy od poiedziałku SDM, więc mamy też w Krakowie i w okolicach małe holiday.
I mam w domu sześć ślicznych, dwudziestoletnich Włoszek, które przyjechały znad jeziora Como. Więc prowadzę coś w rodzaju Bed&Breakfast w tym tygodniu, zawozimy je też rano i odbieramy wieczorem. Podoba im się ogród i smakuje im mój chleb.
Moi chłopcy dodatkowo bawią się w tłumaczy w całej parafii, bo mamy na wsi ponad dwieście sztuk fajnych i wesołych młodych ludzi z Włoch. Którzy nie zawsze mówią po angielsku.

A ogród Sue jest przy starym gregoriańskim domu, z czerwonej cegły, w dzielnicy Hampstead. Zekałam z najwyższego piętra i ten ich jest naprawdę najładniejszy, ma dużo smaczków. W sumie teren dość trudny, bo stromizna w kierunku tarasu, ale trawnik jest.









A tak wygląda fragment przedogródka, z prześlicznie w maju kwitnącą choysią. To są śliczne, pachnące krzewy, które u nas nie mają szansy na przezimowanie w gruncie.
















____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 14:04, 29 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Płonie ta ognista rabata - niesamowity widok Moje dalie też wybujały w tym roku, u mnie ich wzrost jest wprost proporcjonalny do ilości opadów i wody jaką dostają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gruszka_na_w... 15:03, 29 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Zostałam fanką leniwego ogrodnika.

Bardzo ładnie rozwiązali układ poziomów w tym angielskim ogrodzie.
Ależ kipią kolorem te Twoje kwietne rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies