Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Pszczelarnia 15:24, 29 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
A, co tam, napiszę. Mamy od poiedziałku SDM, więc mamy też w Krakowie i w okolicach małe holiday.
I mam w domu sześć ślicznych, dwudziestoletnich Włoszek, które przyjechały znad jeziora Como. Więc prowadzę coś w rodzaju Bed&Breakfast w tym tygodniu, zawozimy je też rano i odbieramy wieczorem. Podoba im się ogród i smakuje im mój chleb.
Moi chłopcy dodatkowo bawią się w tłumaczy w całej parafii, bo mamy na wsi ponad dwieście sztuk fajnych i wesołych młodych ludzi z Włoch. Którzy nie zawsze mówią po angielsku.



Sześć ślicznych 20-letnich Włoszek?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 17:09, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sebek napisał(a)
Płonie ta ognista rabata - niesamowity widok Moje dalie też wybujały w tym roku, u mnie ich wzrost jest wprost proporcjonalny do ilości opadów i wody jaką dostają


Uważam że rok jest daliowy, w przeciwieństwie do poprzedniego. I cieszę się nimi od miesiąca, bo wyjątkowo wcześnie zakwitły. I
Liliowców nie obskubuję w tym roku, w tej masie jest ok. Trza być rozsądnym.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:15, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zostałam fanką leniwego ogrodnika.

Bardzo ładnie rozwiązali układ poziomów w tym angielskim ogrodzie.
Ależ kipią kolorem te Twoje kwietne rabaty.


Leniwy ogrodnik nie jest wcale leniwy, to ściema. To ogród z pokojami, przepiękny, naprawdę. Koniecznie go osobno kiedyś opiszę, a tymczasem fragment leśny:



I nieleśny:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:27, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Sześć ślicznych 20-letnich Włoszek?


DokładnieI jakoś się mieszczą.

Leniwy ogrodnik cd.














____________________
Ogród w budowie nieustającej
Bogdzia 22:03, 29 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Oj Gabrysiu ale było oglądania a wszystko takie cudne. Leniwy ogrodnik , dobre niektórzy moze nawet uwierza . Twoja ognista oraz wszystko inne np jasmin -bajka . Napatrzec sie nie mozna. Dzieki za taki wieczór.

Te włoszki , Twój syn głowe straci
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 22:32, 29 lip 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041





podziwiam ognistą na spokojnie
czy to jest szałwia ? zimuje?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 22:39, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)
Oj Gabrysiu ale było oglądania a wszystko takie cudne. Leniwy ogrodnik , dobre niektórzy moze nawet uwierza . Twoja ognista oraz wszystko inne np jasmin -bajka . Napatrzec sie nie mozna. Dzieki za taki wieczór.

Te włoszki , Twój syn głowe straci


A ja dziękuję za motylki i uzupełnienie dla motylków.

Nie miałabym nic przeciwko gdyby stracił i sobie tam pojechał, bo miałabym fajne miejsce do wypoczywania.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:44, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)


podziwiam ognistą na spokojnie
czy to jest szałwia ? zimuje?


Tak, to jest szałwia Hot Lips, nie zimuje. Kupiłam już duży i ładnie kwitnący krzew za 20 zł na początku czerwca i cieszę się że nie rzuciłam się na nią w maju w GB, bo były małe sadzonki po 4.5 funta. A w maju funt był po prawie 6 zł.
Będę ją zimować w szklarence, zobaczymy, bardzo mi się podoba.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 23:16, 29 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Liliowce w masie, na słoneczku są ozdoba.. tak samo pięknie wyglądają u Vivy..

Gdzie wyciąć rabatę na liliowce??? Chłop mnie zabije jak wcisną jakaś rabatę .. kolejną do walki z kosairką
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gruszka_na_w... 23:16, 29 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Gabriela napisał(a)




Nie miałabym nic przeciwko gdyby stracił i sobie tam pojechał, bo miałabym fajne miejsce do wypoczywania.


To się nazywa pragmatyczne podejście do życia.

Potwierdzam uwielbienie do leniwego ogrodnika. Wpadł mi w oko nie ze względu na przymiotnik go określający, ale ze względu na kolorystykę bukietu i fantazję (ubranka dla drzewek). Po obejrzeniu kolejnych zdjęć coraz bardziej utwierdzam się, że jest mi pokrewny duchowo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies