Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Bluszcz pospolity - Hedera helix

Pokaż wątki Pokaż posty

Bluszcz pospolity - Hedera helix

aage 09:56, 07 lis 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Mam całą zimę na przemyślenia, dziękuję za podpowiedzi
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Fama 21:26, 25 sty 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
aage, ja zakupiłam do mojej woskownicy taką formę,
http://www.ogrodowisko.pl/watek/413-hoja-woskownica-hoya?page=5

mają jeszcze jakieś inne na stanie, może coś wpadnie Ci w oko i nada się do Twego bluszczu. Wysłałam Ci na priva link

____________________
Ciasny ale własny
Fama 21:37, 25 sty 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Chciałabym osłonić jakoś płot przy domu. Obecnie stoi za nim drewno, natomiast tego lata drewno dostanie drewutnię, a pod płotem zostanie sam polbruk.


Myślałam o posadzeniu na nim hedera helix po uprzednim postawieniu takiej kratki

Kratka jest drewniana, więc mam nadzieję, że problem przemarzania bluszczu na metalu byłby rozwiązany. Zastanawiam sie jednak nad wyglądem bluszczu na takiej kratce. Czy nie rósłby tak, że wszystkie liście puszczałby tylko na bardziej słoneczną stronę, zamiast porastać kratkę równomiernie z obydwu stron? Chciałabym, aby utworzył zieloną ścianę z obydwu stron, także od strony garażu. Czy macie doświadczenia z takim nasadzeniem hedery?

____________________
Ciasny ale własny
Fama 21:47, 25 sty 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
inag napisał(a)
Witam. Mam zamiar pasadzić bluszcz przy drewnianej scianie altany, tak by całkowicie ją zakrył. Drewno jest zaimpregnowane, zupełnie gładziutkie. Czy bluszcz da sobie sam rade by się po takim miejscu piąć? Czy trzeba go w tym jakoś wspomóc? Z gory dziękuję za odpowiedź

To właśnie to miejsce:





Mam zamiar zrobić drewutnię z taką dachówką z papy i chciałam po tymże dachu puścić hederę, czy da radę się przyczepić do niego, spadek dachu byłby mniejszy, ale nie wiem, czy rozwiązałoby to sprawę.Co o tym myślicie?
____________________
Ciasny ale własny
Ruffi 15:09, 08 kwi 2015

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
Gardenarium napisał(a)




Jakie drzewo rośnie po prawej stronie? Wiśnia 'Amanogawa'?
Pszczelarnia 15:43, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jest buk. Raczej. Za wysokie na wiśnię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anbu 12:04, 30 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Piękny ten Bluszcz pospolity Zaczynam mieć na niego ochotę. Czy jeżeli posadzę go pod tym brzydkim betonowym płotem, to nie muszę faktycznie zapewniać mu podpór? Da radę się wspiąć? Jak gęsto sadzić aby uzyskać efekt zielonej ściany?






____________________
Ania Ogród Ani :)
Gardenarium 13:00, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fama napisał(a)
Chciałabym osłonić jakoś płot przy domu. Obecnie stoi za nim drewno, natomiast tego lata drewno dostanie drewutnię, a pod płotem zostanie sam polbruk.


Myślałam o posadzeniu na nim hedera helix po uprzednim postawieniu takiej kratki

Kratka jest drewniana, więc mam nadzieję, że problem przemarzania bluszczu na metalu byłby rozwiązany. Zastanawiam sie jednak nad wyglądem bluszczu na takiej kratce. Czy nie rósłby tak, że wszystkie liście puszczałby tylko na bardziej słoneczną stronę, zamiast porastać kratkę równomiernie z obydwu stron? Chciałabym, aby utworzył zieloną ścianę z obydwu stron, także od strony garażu. Czy macie doświadczenia z takim nasadzeniem hedery?



Kratką [popsujesz wszystko, albo bluszcz na płot, albo nie sadź bluszczu a zrób po prostu strzyżony ekran żywopłotowy z dowolnej rośliny co się dobrze ją przycina. Kratka wniesie zamęt w tym miejscu i będzie zbytnio zwracała uwagę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:02, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anbu napisał(a)
Piękny ten Bluszcz pospolity Zaczynam mieć na niego ochotę. Czy jeżeli posadzę go pod tym brzydkim betonowym płotem, to nie muszę faktycznie zapewniać mu podpór? Da radę się wspiąć? Jak gęsto sadzić aby uzyskać efekt zielonej ściany?








Sadź co najmniej co metr a nawet gęściej.
Wkręć kilka wkrętów i rozepnij linki stalowe cienkie poziomo, i dowiązuj bluszcz do nich. Jak się ujmie potem utniesz i wyjmiesz albo zarosną. Nie będzie widać na szarym płocie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anbu 15:19, 31 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Danusiu, ślicznie dziękuję za odpowiedź
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies