Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Bluszcz pospolity - Hedera helix

Pokaż wątki Pokaż posty

Bluszcz pospolity - Hedera helix

Karol99 21:14, 20 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
W wodzie odradzam, gorzej się ukorzeniają, od razu do ziemi.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 21:16, 20 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj ten wątek od początku, a najlepiej do 3 strony - na pewno znajdziesz różne rady odnośnie tego co pytasz. Nie ma takiej możliwości żeby się bluszcz nie przyjął. Jest naszpikowany korzonkami czepnymi i wystarczy dobra ziemia i pamięć o tym aby go podlewać, żadne ukorzeniacze nie są potrzebne a jedynie chwila uwagi co jakiś czas i woda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaR 12:04, 21 wrz 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Ja jakieś 3 miesiące temu wsadziłam chyba z 60 sadzonek prosto do ziemi, bez ukorzeniacza - nie przyjeły się może z cztery sadzonki, cały czas miały wilgoć. Zastanawiam się czy zabezpieczyć je jakoś na zimę, co prawda rosną w miejsu osłoniętym od wiartrów, ale takie młode są ... jak je zabezpieczyć?
Sebek 21:49, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli koniecznie chcesz je osłonić to stroisz powinien wystarczyć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magdaw 12:27, 07 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
moi drodzy bluszcz piękny jest na domu, na murze a czy mogę go puścić na płot z siatki? Posadziłam perukowce i berberysy i inne piękne krzewy wzdłuż ogrodzenia no i mam teraz łyso... nie chciałam żywotników których szczerze nie znoszę i teraz się zastanawiam co z tym począć bo to południowa ekspozycja na przeciw tarasu.
A może wystarczy dosadzenie zimozielonych kul bukszpanowych , rododendronów przed całością i spowoduje że mniej nas będzie widać? (póki co rośnie tylko linia wzdłuż ogrodzenia (które go nie ma) a może wszystko jeszcze przesadzić bliżej i coś zimozielonego tam posadzić (od wschodu zaplanowałam ekran z cisa plus trawy przed nim, od zachodu serby ( bo brzydki dom sąsiada) tylko z tym południem coś przekombinowałam...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
rozark 12:48, 07 gru 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja mam bluszcz na siatce, raz w m-cu robię obchód ( jeszcze nie całą zarósł) i przeplatam ręcznie przez oczka siatki, bluszcz sam nie będzie się piął po siatce, nie choruje, nie podlewam go, jest zimozielony i gesty, polecam
____________________
pozdrowionka
magdaw 14:55, 07 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Reniu ale czy nie zniszczy ogrodzenia ?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
rozark 15:27, 07 gru 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
chyba chroni a nie niszczy? żadnych zniszczeń nie zauważyłam, a siatkę mam pomalowana to ją chroni od deszczu
____________________
pozdrowionka
magdaw 23:24, 07 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dziękuję przekonalas mnie!
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 10:59, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
rozark napisał(a)
ja mam bluszcz na siatce, raz w m-cu robię obchód ( jeszcze nie całą zarósł) i przeplatam ręcznie przez oczka siatki, bluszcz sam nie będzie się piął po siatce, nie choruje, nie podlewam go, jest zimozielony i gesty, polecam


Nie przeplataj bo zmieniające swoją objętość łodygi z czasem staną się tak gruube, że drut zacznie je przecinać
. Leciutko przywiązuj tylko, leciutko takim sznurkiem co po 3 latach sparcieje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies