Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

bleebla 11:36, 09 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Ślicznie jak zawsze
____________________
Aga - Mała eLeczka
Mysza 17:20, 16 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Mi też się podoba zimową porą
____________________
Gosia
noemi 10:58, 21 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
przekopiowane z wątku Marzenki ważne informacje …


Przepraszam Marzeno, ze u Ciebie to zamieszczę ale Jak wielu z Was miałam wątpliwości co do terminu ciecia traw i juz mnie kusiło ale w biegłym roku wiele zmarnowałam przez pośpiech i postanowiłam poradzić sie pana Trawki w sprawie kilku gatunków i zacytuję co mi dziś odpisał:

Jeszcze jest za wczesnie na przycinanie bo jest dopiero 3 dekada lutego i napewno będa jeszcze spadki temperatur do kilku stopni ponizej zera a te stare badule daja osłone a ponadto sprawiaja , że słonce tak szybko nie wybudzi nowych pedów.
Wiekszość miscanthusów juz w ubieglym roku wypusciła pierwszy rzut pedów a te ozno kwitnace do których nalezy Gracilimus to nie zakończyły wegetacji i dlatego mają zielone liście. Jezeli koniecznie chce Pani przyciac to moze Pani ale nie do ziemi tylko tak na pólmetra od ziemi a Gigantheusa na metr.
Rozplenice tez mozna przyciac połamane przez snieg ale tez nie do ziemi ale ja bym sie jeszcze wstrzymał z conajmniej na miesiac.
Hakonechloa macra w odmianach to samo jak powyzej tzn nie przycinac bo te stare badyle na ziemi daja osłone nowym kielkom

Ze Stipami Pony Tailis tez poczekac do konca maja bo wtedy te stare badylki da si wyczesać tzn same wychodza i nie trzeba wyszarpywać. Mozna przyciać ale przycinajac górą pozostawia się brzydkie badyle na dole , które i tak potem trzeba wyskubać. Nie mozna trawki tej przyciać na króciutko bo się ją zabije

Carex morowii Ice dance recznie wyskubac uschłe badyle
Carex comans Frosted Curls tez byloby najlepiej wyskubać i lekko przyciąć końcówki uschłych liści .
Proszę pamietac ,że liśc turzyc przycięty przestaje rosnąć"
____________________
ogród magdalenka
Madzenka 17:10, 21 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Madzia czy Ty wiesz, że rok temu bylyśmy już dawno po wypadzie na giełdę! A dwa lata temu sezon zainaugurowałyśmy 2.92 na kiermaszu donic!!! Trzeba sie poprawić!!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nicol21 21:06, 27 lut 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Cudne te Twoje zimowe widoki!
na liscie zakupów mam te metalowe kulki na patyku
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Magda_ 21:18, 27 lut 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
noemi napisał(a)
Myślałam, że zimy na fotkach już mieć nie będę … a tu rano taka niespodzianka





w jakich odstępach masz wsadzone graby
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
noemi 21:34, 27 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Madziu , graby co 1 m licząc od pnia do pnia

tęskno mi do tych zielonych listków ...
____________________
ogród magdalenka
noemi 21:36, 27 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Madzenka napisał(a)
Madzia czy Ty wiesz, że rok temu bylyśmy już dawno po wypadzie na giełdę! A dwa lata temu sezon zainaugurowałyśmy 2.92 na kiermaszu donic!!! Trzeba sie poprawić!!!!


Nic mi nie mów jeszcze I. nam nie pomaga … miłego spotkania na Gardenii
____________________
ogród magdalenka
noemi 21:38, 27 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
nicol21 napisał(a)
Cudne te Twoje zimowe widoki!
na liscie zakupów mam te metalowe kulki na patyku


Dziękować
Kulki polecam ! … też mam je na liście , bo jakoś mi się widzi po trzy …
____________________
ogród magdalenka
Magda_ 21:38, 27 lut 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
noemi napisał(a)
Madziu , graby co 1 m licząc od pnia do pnia

tęskno mi do tych zielonych listków ...
[/quote
ja też je bardzo u Ciebie lubię moje też są wsadzone co 1 m i myślałam, że za gęsto ale u Ciebie są już duże i są OK
a od płotu jaką zachowałaś odległość ?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies