Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:41, 22 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Lawendy grubaśne



Moja łączkowa rabata miszmaszowa



Rodki szaleją

Sezon 2017 u Hanusi 21:39, 22 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Na balkonie mam posadzone bratki i bluszcz, tym przymrozki nie groźne. A swoje wysiewy jeszcze chronię. Dziś z wyjazdu do ogrodu nic nie wyszło, teraz się zaciągnęło, pewnie w nocy będzie deszcz, to i jutro nie wiadomo czy tam trafię.

Cóż, nie będę zamartwiać się tym, co ode mnie nie zależy.
Miłego wieczoru - Życzę wszystkim zaglądającym.
Pachnącą azalię Wam zostawię.



Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:38, 22 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Dzisiaj zdjęcia na raty

W moim małym ogródeczku - Dorota 21:35, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Piękne widoczki z ogrodu pokazujesz Powojnik dziś najpiękniejszy
Dziękuję Ewo, szkoda że ten powojnik nie powtarza kwitnienia. Mam drugiego w pobliżu altany, ale jest w cieniu i kwitnie bardzo mizernie.




Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 21:34, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Ewa777 napisał(a)


Dzisiaj to zdjęcie skradło moje serce, chociaż konkurowało z przepięknej urody piwonią i z warzywnikiem Piękne ujęcia


Dzięki Ewuś

Dębowe zakątki 21:34, 22 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Milka napisał(a)
Macierzanka szybciej u ciebie kwitnie niż u mnie.
Host masz od groma, jak ja, ale swoje juz rozdaję, za dużo i za szybko rosną
Macierzanka wypiękniała.
Owady buszują, zapach piękny.Coraz jak idę koło niej to ją ręką trące, aby zapach bardziej czuć




Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 21:31, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
To faktycznie cena nie zrozumiała wcale. Jakie rozmiary u ciebie osiąga ten rabarbar? Z nim nie jest tak jak z tym zwykłym, że jak kwiat oberwiesz to kolejne liście wypuszcza?
Piwonii koperkowej nie mam żadnej, ale jak się trafi mówisz żeby polować na pełną


Muszę chyba przetestować i nie dzielić go w końcu. Duży, do metra, ale efekt też daje rozmiar liści. Nie wiem, nie obrywałam liści w celu wypuszczenia kolejnych, ale to bardzo witalna roślina. Do czerwca.
Koniecznie poluj na pełną, chociaż zapach może być też tańszy

Ten tutaj dzielony w zeszłym roku.

Liliowo i kolorowo:) 21:30, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Dziękuje, to zwykłe margaretki, bardzo je lubie.





A ja kupiłam złocień i też niby powinien być podobny.
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:28, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję







Dorotko przepraszam za pomyłkę imienia . A ogród cudowny!
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:28, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A gdzie fotka altanki po zmianach???
Mówisz i masz
Teraz można te firanki w razie inwazji komarów zasunąć i utrudnić im wlot do środka. Po za tym jest znacznie jaśniej w środku.



W ogródku emerytki 21:27, 22 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Aniu, wszystkie hosty od Ciebie posadzone, dla liliowca zaczęłam przygotowywać miejsce.
Pokoślin rośnie kępkowo.
Powojnik Taiga spodobał mi się u Ciebie, jak na niego trafiłam, to kupiłam
To mieszkanka zrobione dla host Twilight i August Moon.




Irenko, działam i co rusz szukam sobie następnej roboty
Kupiłam leszczynę, choć nastawiałam się na buka lub klon.
Ale jak ją zobaczyłam, tamtych już nie chciałam.

Kasiu, u mnie jest nawet za dużo kamieni, ciężko wykopać dołek.
Te ostatnie wykopał u siebie w ogrodzie sąsiad, dwa domy dalej.
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 21:24, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Jak w dalszej części roku zachowuje się ten wawrzynek? Z czym go się sadzi i co lubi?

Bardzo, bardzo lubię Twoje kadry, Twojego ogrodu - mają zawsze jakąś tajemnicę. Jest niby "po sznurku" a można zbłądzić.


Dzięki Ewuniu
Wawrzynek, jak tylko zapewni mu się ochronę przed grzybem to jest elegant do końca sezonu. U mnie z opryskam różnie, sporo stracił na objętości kęp. Może tworzyć piękne poduchy. Lubi wapń i warto go posadzić ze względu na zapach.
Ale efektowniejszy i pod względem zapachu, również jest Daphne brukwoodi 'Golden Treasure'.



Podejrzewam, że gdyby pod nim zasnąć, to można się już nie obudzić.
Wawrzynki i kalina angielska czynią maj pachnidłem leniwym. Bo do konwalii trzeba się pochylić.
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:21, 22 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Ale masz wielgaśne czochry! Sięgają nieba
U mnie jeszcze w pąkach.

W tym roku miały szansę na pełne kwitnienie, bo w zeszłym zostały niecnie złamane przez wariacje z piłką mojego Dziecięcia
Białe niższe
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:19, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Oj ten Twój powojnik A co to takie piękne białe na przed ostatnim zdjęciu, a ile pąków ma, obok stokrotek. A co do surfinii to jeżeli chowasz przed deszczem to tajemnica sukcesu pięknego kwitnienia zapewne, tak myśle Masz już donice zawieszone? Pozdrawiam serdecznie
To jest dziewanna wieloletnia, mam ją jeszcze w różowym i fioletowym kolorze. Ona co rok ma więcej pędów kwiatowych. Nasionka kupowałam w ogrodniczym, zakwitła w drugim roku.
Kwiaty doniczkowe zawsze staram się wciągnąć do altany przed deszczem.

Moje zakupy. Staram się kupować kwiatki po zimnej Zośce, żeby nie latać z doniczkami. Niestety ta wiosna nie przestrzega reguł no i musiałam schować kwiatki do budynku. Nie będę z nimi latała w tą i z powrotem, poczekam aż noce będą miały chociaż 5 stopni.






Zielonym do góry... :) 21:17, 22 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
Tylko jak przenieść ten widoczek do siebie
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:07, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Irenko fotki bezkonkurencyjne. Dojrzałe ogrody mają niepowtarzalny klimat.
Dziękuję





W moim małym ogródeczku - Dorota 21:02, 22 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dorota123 napisał(a)



Dorotko Twój ogród aż kipi kolorami i bujnością roślin Cudne majowe widoczki!
Powiedz mi co to za biało kwitnąca roślinka na tym zdjęciu? Jest wieloletnia?
Pamiętajcie o ogrodach 20:59, 22 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Dobrze będę pamiętać o dereniu. U mnie sucho i wietrznie.
Dziś dogadałem się z zrębkami, przywiozą mi pzryczepę od traktora, to wysypię na grządki będą trzymać wilgoć.

Scieżki poczyszczone






https://www.youtube.com/watch?v=ZXBiPY8wDT0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies