Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:23, 22 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)


No właśnie o tym mówię, wypełnienie tych pustych połaci zadarniaczami to tez nie lada wyzwanie...


To zależy. Jeśli będziesz miała wobec tych zadarniaczy nadmierne wymagania estetyczne, to rzeczywiście zrobi się problem- trzeba będzie uwzględniać wysokości, kolory, faktury. I zrobi się z tego piekielnie trudne przedsięwzięcie- co najmniej jak planowanie rabat w stylu Oudolfa.
Przyjęłam założenie, że zadarniaczami mają być tanie, pospolite rośliny, względne estetycznie. Zwykły kuklik z rogownicą dobrze współdziała, wpasuje się irys, który da namiastkę trawy do jesieni. Gdzieś na brzegu sprawdzi się czyściec. Tu i ówdzie postanie plama z płomyka szydlastego. Sprawdzi się pospolita kocimiętka. Te rośliny mają minimalne wymagania pokarmowe i wilgotnościowe. Mnożą się niczym króliki. Bez żalu można je potem wyrzucić.

Tak było w momencie nasadzeń



a tak jest- po 6 latach, w głębi widać cytrynowe kulki tawuł.



Ogród z fortepianem 17:14, 22 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Do góry
Nie przepadam za prostymi liniami wiec ścieżka po lewej stronie domu jest pofalowana a wiosną królują czosnki i oczywiście ogrodniczka w wersji mini


Lewa strona ożywa jak zakwitną róże i lawenda - chwilowo jest trochę nudna


Ogród w dolinie 17:10, 22 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Byliśmy dziś w szkółkach, straszne pustki. Rośliny będą dopiero późnym latem. Udało nam się kupić hortensje, brakującą Limelight, oraz 5 szt. Wims Red do posadzenia za ambrowcem oraz irysy syberyjskie. Irysów są 3 odmiany, będą kwitły naprzemiennie
Ciekawa jestem czy ta hortensja wims Red rośnie do 2 czy 3 metrów. W internecie są informacje o 2 m a na metce o 3 m.



Ogród z fortepianem 17:06, 22 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Do góry
Ogrod zaczął powstawać jesienią 2016 roku. Dzięki ogrodowisku popełniliśmy znacznie mniej błędów co nie znaczy, że wcale ich nie popełniliśmy. Etap projektowania jest juz za nami co oczywiście nie znaczy, że skończyliśmy prace nad ogrodem - ona nigdy sie pewnie nie skończy ale czas przeniesc sie tutaj na Nasze ogrodu. A tak to teraz wyglada

Przedogrodek - w wersji wiosennej - całkiem inaczej wyglada jak zakwitną wszystkie hortensje - i te przy wiśni umbraculifera i te na pniu przy płocie


Wokół wiśni osobliwej rosną krzewy hortensji vanilla fraise.


Na kwiaty hortensji jeszcze za wcześnie ale za to kwitnie moj ukochany Prusznik concha


A przy śmietniku rosną Clematisy - okazało sie ze jest to ich ulubione miejsce inkwiaty maja ogromne



Nowoczesny ogród ze skarpami 17:04, 22 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 538
Do góry
Ta opcja jest ciekawa patrząc od strony ogrodu na taras, ale odwrotnie nie będzie zbyt ciekawie chyba bo za ŚŚ powstaje rabata, zagajnik z brzozami więc w tle ŚŚ byłyby brzozy, a chodzi o to żeby efekt był ciekawy patrząc z tarasu.

Asia johanka miała taki pomysł więc wrzuciłam zdj jak wyglądałoby to na tle tej białej ścianki przy tarasie.

Nowoczesny ogród ze skarpami 16:56, 22 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 538
Do góry
Przypasowywanie ŚŚ.. Skarpa przy schodach z tarasu.
Jeszcze jest parę innych wersji do jesieni zapadnie decyzja myślę


Do raju daleko - u Ewy 16:56, 22 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Dziś pomalowałam 5 donic tarasowych.

Tak wyglądały po umyciu



Tak wyglądają po malowaniu

Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni 16:45, 22 maj 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Do góry
Pracę nad kolejnym projektem ogrodowym zakończone! Kolejny cel odhaczony!
Ogród bez reguł 16:28, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
galgAsia napisał(a)
Wiąz jest absolutnie bezproblemowy. W tym roku po raz pierwszy go podkrzesałam. Widzę, że idzie w górę, choć na razie kwitnąca brunera jest większa Ale brunerę zaraz przytnę, bo kwiatki się już osypują i proporcje wrócą na swoje miejsce



Widzę, że ten wiąz ma goły pień, skubiesz go?. Mój w tym roku całkowicie zarósł przy ziemi i czekam, sama nie wiem na co? Brunerę jedną dziabnęłam, kwiatki długo zdobiły w wazoniku a krzaczek ładnie zarósł liśćmi
Anna i Ogród 16:25, 22 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
I kolejne drzewo kupione. Głóg pośredni Paul's Scarlet. Zawsze chciałam go mieć


Cisy czekają na wsadzenie aż truskawki przestaną owocować.


I kamień do donic przytarasowych.
Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus 16:23, 22 maj 2020

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Do góry
Anda dziekuje.

Przycielam i zgodnie z rada Mazana (dziekuje!) spryskalam miedzianem. Czy to normalne, ze do tej pory liscie maja niebieskie kropki?

Sporo obciete byly i cudownie odbijaja i wypuszczaja nowe pedy!





Ale jak nie urok...
Dzis sie przyjrzalam i na mlodych galazkach zeruja mszyce
Dodam ze w tym roku mszyce juz na wszystkim u mnie w ogrodzie, nawet na rojnikach i rozchodnikach...
No to teraz musze laurowisnie opryskac. Mam tylko Karate Zeon, chyba moze byc?
Ogród do odnowy 16:18, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry





idąc za przykładem Gruszki przenikanie się rabat testuję

Ogród do odnowy 16:15, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
A pomidory przykryte w tunelu przetrwały, w każdym razie szkód nie widać. Chyba zrobił mi się zaciszny warzywniak










Ogród do odnowy 16:13, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Widzicie jaka wysoka urosła ta bergenia, z centymetrem biegałam - ma 60 cm





a to ostatni taki widok, też ją zmroziło, orlice też mają leżące płątki



Dla odmiany czas na zmiany... 16:12, 22 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Jeszcze niedawno tak


Dziś tak



Ech... Życie...
Mam problem z drewnianym tarasem 16:10, 22 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Okazało się że nie chodzi tylko o izolacje od ziemi, ale po odkopaniu i bliższych oględzinach okazało się że legary są przegnile . Zatem zaczynamy prawie od nowa ...

Ogród do odnowy 16:09, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
TAR napisał(a)
wspolczuje strat, u nas poprzedniej nocy byl lekki przymrozek, bo jak wychodzilam z bialaskami o 6 to szadz na trawie jeszcze byla.

Gosia, ty masz klona Ginnala? Jak on szybko przyrasta. Dostałam sadzonke (napisane na wyrost) galazki takie cieniutkie nitkowe, liscie ma. Wys. moze ze 30 cm.



Mam dwa - klon tatarski hot wings i bez dodatkowej nazwy. Hm mają więcej niż 30 cm. W drugim roku wzięły się do roboty ale oba miały ponad metr


Po wycięciu bardzo wysokiego przewodnika ładnie wygląda, to ten z czerwonymi noskami


Ogród do odnowy 16:05, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
biedne paprotki







do teraz hosta nie może podnieść tych wielkich liści



wiem, że wszystko odbije ale i tak szkoda


Czy najbliższa noc ma być już łaskawsza?



Chwasty w trawniku 16:02, 22 maj 2020

Dołączył: 18 wrz 2019
Posty: 17
Do góry
Widzę że poprzednicy wklejają to samo co ja.
Pół trawnika w tym Paskudnie to wygląda.
Nawiozłem w zeszłą sobotę Yara Mila Complex, podlałem i wyszło to dziadostwo.


Choroby klonów, klon - Acer 15:28, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Kochani, mój acer też siedzi w gruncie i tak jak u Makusi pojawiły się na nim zaschnięte gałązki . Dodatkowo niektóre liście wyglądają jak u Karolciaaa - takie zasuszone. Co to może być ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies