Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Pokaż wątki Pokaż posty

Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

ferra 16:23, 22 maj 2020

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Anda dziekuje.

Przycielam i zgodnie z rada Mazana (dziekuje!) spryskalam miedzianem. Czy to normalne, ze do tej pory liscie maja niebieskie kropki?

Sporo obciete byly i cudownie odbijaja i wypuszczaja nowe pedy!





Ale jak nie urok...
Dzis sie przyjrzalam i na mlodych galazkach zeruja mszyce
Dodam ze w tym roku mszyce juz na wszystkim u mnie w ogrodzie, nawet na rojnikach i rozchodnikach...
No to teraz musze laurowisnie opryskac. Mam tylko Karate Zeon, chyba moze byc?
MagdalenaER 15:27, 19 sie 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
Zdecydowałam się na żywopłot szpalerowy z laurowiśni, jednak chciałabym ją połączyć z dodatkowymi krzewami stanowiącym osłonę przed sąsiadami.
Z czym dobrze komponuje się laurowiśnia?

Pozdrawiam
bez_wlasciwosci 18:10, 20 wrz 2020

Dołączył: 20 wrz 2020
Posty: 8
Witam.

Zaobserwowałam na posadzonych miesiąc temu laurowiśniach takie zjawisko. Na liściach, gdzie są takie ciemniejsze plamki, pod spodem żerują jakieś stwory wyglądające jak mrówki. Ponadto coś obgryza liście. Proszę o pomoc. Ten nalot na liściach to woda ze spryskiwaczy (ich zakres podlewania nie został jeszcze wyregulowany).
bez_wlasciwosci 18:12, 20 wrz 2020

Dołączył: 20 wrz 2020
Posty: 8
LLEA 09:04, 13 sty 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Dzień dobry, mam u siebie duży okaz Laurowisni. Od piątku zapowiadają duże mrozy, to pierwsza zima jak mam ja u siebie czy powinnam ja okryc? Jeżeli tak to w jaki sposób?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
lilarose 20:34, 24 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
moją piękną laurowiśnię ostatni mróz sieknął tak, że ma dużo brązowych liści.
Serce mi krwawi
Zastanawiam się już, co z nią począć wiosną?
Przyciąć?
Bo jak te brązowe liście spadną, to zostaną łyse badyle
Co robić?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Monikaflo 09:42, 05 lut 2021

Dołączył: 05 lut 2021
Posty: 1
Hej, kupiłam laurowiśnie caucasica kt na szerokość rozrasta się na 1,5 m. Chciałam z niej zrobić żywopłot. W necie znalazłam ze rozstaw sadzenia powinien być co 50 cm. Nie będzie jej za ciasno? Co sądzicie?
Anda 09:43, 05 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
lilarose napisał(a)
moją piękną laurowiśnię ostatni mróz sieknął tak, że ma dużo brązowych liści.
Serce mi krwawi
Zastanawiam się już, co z nią począć wiosną?
Przyciąć?
Bo jak te brązowe liście spadną, to zostaną łyse badyle
Co robić?


Ona wypuści nowe listki i te zakryją te łyse badyle. Przytnij po mrozach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:47, 05 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Monikaflo napisał(a)
Hej, kupiłam laurowiśnie caucasica kt na szerokość rozrasta się na 1,5 m. Chciałam z niej zrobić żywopłot. W necie znalazłam ze rozstaw sadzenia powinien być co 50 cm. Nie będzie jej za ciasno? Co sądzicie?


Jak duże są sadzonki? Bo jesli małe, to możesz posadzić blisko siebie. Szybciej uzyskasz efekt. Jeśli duże, powyżej 1m, to lepiej sadzić co ok. 1m. Ważne, żebyś miała dojście do niej rownież od tylu, czyli jeśli masz siatkę, to odległość od siatki powinna być co najmniej 80cm do 1m.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nnnatalia1 23:25, 26 lut 2021

Dołączył: 26 lut 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Mam pytanie, czy Laurowiśnie Novite z gołym korzeniem można posadzić już na początku marca? Ponieważ szkółka, w której chcemy ja kupić twierdzi, ze jak najbardziej, ale chciałabym mimo wszystko się upewnić. Będziemy ja sadzić na Pomorzu, ale ciagle jeszcze są przymrozki i to trochę mnie martwi.

Dodatkowo mam pytanie do osób, które maja Laurowiśnie Novite czy są zadowoleni z tego wyboru? Czy jest kłopotliwa? Mamy w planie zasadzenie żywopłotu tylko właśnie z Laurowiśni.

Pozdrawiam,
Natalia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies