Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

KatarzynaK 12:57, 21 maj 2020

Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 8
przyłaczam się do pytania Maku88,
ja również mam te chwasty ale wg mnie to bardziej perz niż chwastnica
Wklejam zdjecia
Prośba o pomoc w identyfikacji i rozwiazaniu problemu
Pszczelarnia 16:51, 21 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Ten chwast to mlecz (nie mylić z mniszkiem, którego też nazywają nieprawidłowo "mleczem").

Myślę, ze to on

http://www.bio-forum.pl/messages/336385/596544.html

albo mlecz polny http://pl.wikipedia.org/wiki/Mlecz_polny


To jest koszmar, żaden herbicyd tego nie łapie. Tylko usuwanie ręczne?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dzikitomek320 07:35, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 1


Ten sam chwast tylko na drugim zdjęciu już chce mnie zniszczyc przez rozsianie
Co to jest waszym zdaniem i jak to zwalczyć bo mam tego naprawdę sporo:/

jacekste 16:02, 22 maj 2020

Dołączył: 18 wrz 2019
Posty: 17
Widzę że poprzednicy wklejają to samo co ja.
Pół trawnika w tym Paskudnie to wygląda.
Nawiozłem w zeszłą sobotę Yara Mila Complex, podlałem i wyszło to dziadostwo.


Gardenarium 07:53, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
PawelB napisał(a)
Witam!
Jak w tytule: Czy da się uratować ten trawnik (o ile można go nazwać trawnikiem).

Ma około 5 lat a jest w nim mnóstwo chwastów-w zasadzie nie wiem czy chwastów nie jest więcej niż trawy? Co roku nawożony dwa razy w roku i koszony co około średnio 2 tygodnie.

Na jesień i wiosnę robiona wertykulacja. Nie mam już pomysłów bo wygląda z roku na rok coraz gorzej. Pojawiło się mnóstwo pustych placków. W tym roku robiłem dosiewki z trawy samozagęszczającej substrala, przykryłem to miesznką toru odkwaszonego z piaskiem lecz nie wiem czy to wszystko pomoże, aczkolwiek trawka wyrasta w tych miejscach (widoczne na zdjeciu 1 oraz 4 i 5).

Oprysk chwastoxem był również.

Zastanawiam się czy wkład pracy nad tym trawnikiem ma sens czy nie lepiej byłoby spryskać wszystko Roundapem zaorać i założyć na nowo ( z uwagi na to że terenu pod trawnik jest ok 10 arów nie bardzo mi się to uśmiecha, ale możliwe że to jedyne rozwiązanie)

Proszę o radę bo już nie wiem co z tym robić? Czy da się ten trawnik jeszcze "wyprowadzić"?



Moim zdaniem trawnik jest zbyt zachwaszczony zarówno chwastami dwuliściennymi jak i trawami niepożądanymi w trawniku, że jego ratowanie nie ma sensu. Założyć od nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafael 13:59, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 1
Witam wszystkich

Jestem nowym forumowiczem, a trafiłem tu, bo niedawno wysiałem nasiona trawy, ok. miesiąc temu i pojawili się już nieproszeni goście.
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji chwastu - czy jest to niestety nieszczęsna chwastnica?

Zgr 03:26, 26 maj 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Zrobiłem oprysk trawnika Starane, pięknie wypalił koniczynę. Ale w instrukcji jest napisane, że można zastosować tylko jeden raz na sezon.
Co w takiej sytuacji jeśli za miesiąc dwa pojawi się nowa koniczyna?
Inny środek? Ile razy w sezonie zazwyczaj można przeprowadzić takie chemiczne odchwaszczanie?
michal_chudzik 22:53, 26 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Koledzy pomozcie, w moim trawniku pojawilo sie od groma jakiejs trawy niepożądanej, pytanie co robic? Czy jakis oprysk np puma pomoze? Wyglad to paskudnie na tle ladnej trawki a wrecz jest tego juz strasznie duzo no i nie ukrywam wrecz mnie to denerwuje. Trawa ta ma szerokie blaszki i choc zdjecie tego do konca nie pokazuje wyglada to paskudnie na tle tej ladnej

Damon1 13:39, 28 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1
Witam

Na trawniku chwast jak na poniższych zdjęciach. Czy ktoś jest w stanie go rozpoznać? Jak się go można pozbyć? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Lubartow24 14:13, 28 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 3
Też macie w trawniku takie coś jak na zdjęciach? Co to może być?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies