Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 17:07, 21 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 17:07, 21 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 17:06, 21 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Jakoś zimno się zrobiło znowu, dale nadal nie wsadzone, chyba jutro już to zrobię... mam chęć jeszcze inny kolor dokupić ale nie wiem czy to już nie za późno jest..?
a tym czasem trochę kwiatków...
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:05, 21 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
effka napisał(a)

To jest basen stalowy całoroczny, czyli nie trzeba go składać.

Taki

https://pin.it/2jN3oxT


Projekt rysiwwny w Bricscad, to jak AutoCAD.


Dobra kumam teraz. Myślałam, że to będzie taki na równi z gruntem wiesz jak na amerykańskich filmach:0) szkoda że nie da się go wkopać.
Popatrzę na tego briscada czy on ma wbudowana biblioteke roślin, czy trzeba dodatkowo domowic?

Jak przyciąć wrzosy 16:53, 21 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Sąsiad nie przyciął wrzosów po zimie i teraz wyglądają tak




Czy można je jeszcze przyciąć na krótko czy już tak zostawić?
Projekt rabaty po skosie 16:46, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
Szalonaona77 napisał(a)


Mają mieć 25 różnych odmian, zobaczymy..
a te jeżówki tak pomiędzy rozplenice i lawendę w te puste miejsca, tak?

Tam obok warzywników raczej same lawendy wejdą (dać więcej 5 sztuk czy 4 wystarczą?) Rozplenice już nie wejdą. A co można za lawendę bliżej tych tuj obgryzionych dać? jakieś pojedyncze drzewo? zostanie tam takie puste miejsce...
a nic zimozielonego nie dawać? Coś soczyście zielonego mi sie marzy albo coś limkonkowego bo na razie taka smutna ta rabata



Witam, obserwuję i trzymam kciuki
Rozumiem, że coś niższego tam chcesz? Może Tuję Aurea Nana? wydaje mi się , że by pasowały
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 16:26, 21 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Edenk'i też już startują.



Little/Lovely Rokoko chyba w koncu w tym roku pokaże swój urok - 3ci rok w ogrodzie. Kolorki póki co b.podobne do Eden, co mi pasuje. Potem chyba bardziej ciepły róż się robi, ale też mi to pasuje.
Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea 16:10, 21 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Do góry
Witam wszystkich. To mój pierwszy post i jeszcze nie zdążyłam się przywitać należycie jednak bardzo mnie martwi hortensja. A w zasadzie dwie. Posadzone na początku maja w ładnym dzień. Po posadzeniu zaczęły marniec. Niestety nie wiem co może im dolegac. Przymrozki które były czy nadmiar słońca bo są od strony południowej czy może nadmiar kompostu czy szara plesn? Kiepski drenaż? Chcialabym pomoc im ale nie wiem jak zacząć? Dodam ze jest trochę wietrznie w miejscu gdzie zostały posadzone ale umiarkowanie.
Sezon 2017 u Hanusi 16:10, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Jolu, Moje pomidory schowane w szklarni, może nie dopadło ich. Coś mi się widzi. że dziś ogród zaliczę. Ze wszystkim wstrzymywałam się, bo już kilka takich mroźnych mai przeżyłam. Ogórków jeszcze nie wysiewałam. Cukinia i dynie na parapecie wschodzą. W przyszłym tygodniu je wyeksmituję. Żal, że u Ciebie dużo straty. Jak się człowiek pospieszy, to mu diabeł figę pokazuje, a jak zamarudzi, to sąsiedzi pełnymi koszami się chwalą. Ja już na to nie patrzę. Może dwa dni mi różnicy nie robi, ale w takim przypływie chłodu, 2 dni ma znaczenie. Co do borówek, pewnie nie wszystkie kwiatki zmarzły, zawsze coś się uchowa.

Ja mam porównanie z moją sąsiadką, Ona ma na bardziej słonecznym stanowisku, i jej prędzej obmarza borówka, Moja w cieniu, nie spieszy się i mam ile mam. Przeważnie dość dla mnie i córek.

Co do herbatki, Podobno ma działać na rozluźnienie napięć w kręgosłupie. POnieważ u mnie wszystko stąd się bierze, ratuję się na różne sposoby. W aptece kupuję nalewkę na kwiatach kasztanowca, i pomaga mi to unormować krążenie w łydkach i kostkach. I nie bolą w nocy. Do tego nalewkę na kasztanie zrobiłam sama do nacierania tych miejsc. I okolic kręgów lędźwiowych. Tej zimy nie miałam uczucia chłodu w stopach. Szłam spać z ciepłymi nogami. Z tym miałam zawsze problem, ale lekarka powiedziała, że to mało poważna choroba. Więcej do mniej nie poszłam. Lekarzu, lecz się sam.

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 15:58, 21 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Anusia napisał(a)
Deszcz i ciepło i jak wszystko bujnęło. Stipy, ostróżki






Piękne stipy ..co ty im dajesz ,że tak ładnie zimują i rosną.

Posadzilam jednego roku ,a po zimie nie było po nich śladu znaczy były ale suche siano
Ostróżki też mnie nie lubią
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies