Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:22, 20 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)

Hej Ewa, pomysł przedni choć ja nie rozumiem jak można to wstawić na równi z gruntem bez zagłębienia?
A w jakim programie rysowalas projekt?

To jest basen stalowy całoroczny, czyli nie trzeba go składać.

Taki

https://pin.it/2jN3oxT


Projekt rysiwwny w Bricscad, to jak AutoCAD.
____________________
eVka 18:23, 20 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)


Ja nie cierpialam ziemiole ogród ogrodek. Ale pamiętam, że na wsi jedni Państwo mieli bardzo zadbany ogródek. Wg dzisiejszych standardów uznany byłby teraz za tandetny- na powierzchni całego ogródka wyznaczono ceglowkami romb szpilek do chodnika, obsadzony roślinami wszelakimi. :0) pełna gama kolorów. Dziś nie pamiętam co tam było, ale wszystkie ścieżki były zawsze pozamiatane. Zero chwastów. Strasznie mi się to podobało jak byłam dzieckiem:0)

To tak jak ja
Zdumiewające jak moda ogrodowa się zmieniła. Dokładnie o 180 stopni.
____________________
Wani 21:47, 20 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ewa ja rozumiem niechęć do robienia basenu z rozmachem. Mój mąż też chciał wkopany ale chyba nie zdawał sobie sprawy ile kasy i roboty to kosztuje. Niby stanęło na wolnostojącym ale ja zupełnie nie mam zapału do zajęcia się tym tematem. Z jednej strony to wygodne a z drugiej zastanawiam się czy naprawdę w dzisiejszych czasach trzeba mieć w ogrodzie wszystko? Mamy trampolinę , huśtawki, zjeżdżalnie, tyrolkę, małą ściankę do wspinaczki... Może jak się zrobi gorąco to mi się zachce ale póki co potrafię sobie wyobrazić życie bez niego
Twój rysunek pełna profeska.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 22:33, 20 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ewa ja rozumiem niechęć do robienia basenu z rozmachem. Mój mąż też chciał wkopany ale chyba nie zdawał sobie sprawy ile kasy i roboty to kosztuje. Niby stanęło na wolnostojącym ale ja zupełnie nie mam zapału do zajęcia się tym tematem. Z jednej strony to wygodne a z drugiej zastanawiam się czy naprawdę w dzisiejszych czasach trzeba mieć w ogrodzie wszystko? Mamy trampolinę , huśtawki, zjeżdżalnie, tyrolkę, małą ściankę do wspinaczki... Może jak się zrobi gorąco to mi się zachce ale póki co potrafię sobie wyobrazić życie bez niego
Twój rysunek pełna profeska.

Dokładnie! U nas nie ma opcji wjazdu sprzętu typu koparka nawet malutka, więc roboty ziemne musiałyby być wykonane ręcznie. Mąż kopać i dźwigać nie może więc musiałabym to robić sama albo komuś zapłacić... Potem wylewka, zbrojenie, styropian etc. No way!
My nie mamy żadnych wymienionych przez Ciebie atrakcji, nawet huśtawki. Jak córka była malutka to była piaskownica i huśtawka, więc teraz ten basen to byłaby jedyna atrakcja ale najbardziej pożądana. Zajmować się nim mogę bo ja i tak sama wszystko w ogrodzie robię. Mój mąż nawet nigdy trawy nie skosił
Za to robi najlepsze zupy na świecie a ja nie umiem żadnej.

Córka marzy o pływaniu w basenie jak każde dziecko a jeszcze jak zgraja się zbierze to byłoby totalne szaleństwo!
Kasy strasznie dużo to kosztuje ale na kilka dobrych lat temat z głowy.

Dzieki lubię sobie 'projektować'
____________________
SlonecznyOgrod 15:23, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Urabiaj chłopa urabiaj po woli, a na pewno sie w końcu zgodzi. Mam tak samo jak Ty... tylko ja napominam o studni głębinowej.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
oliwka 17:05, 21 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
effka napisał(a)

To jest basen stalowy całoroczny, czyli nie trzeba go składać.

Taki

https://pin.it/2jN3oxT


Projekt rysiwwny w Bricscad, to jak AutoCAD.


Dobra kumam teraz. Myślałam, że to będzie taki na równi z gruntem wiesz jak na amerykańskich filmach:0) szkoda że nie da się go wkopać.
Popatrzę na tego briscada czy on ma wbudowana biblioteke roślin, czy trzeba dodatkowo domowic?

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Wani 21:27, 21 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ewa a podlinkujesz mi na priv ten basen ze zdjęcia? Ma dwie zalety : jest całoroczny i nie jest niebieski Jego wadą jest pewnie cena
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Magleska 21:41, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Ewa
mam prośbę ….które roślinki Ci się najbardziej sprawdziły w mini oczku wodnym-odgapiłam od Ciebie i zrobiłam sobie i teraz nie wiem co i jak w nich można posadzić
doradzisz ,pliss

ps. fajny projekt basenu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 22:18, 21 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Urabiaj chłopa urabiaj po woli, a na pewno sie w końcu zgodzi. Mam tak samo jak Ty... tylko ja napominam o studni głębinowej.

Kochana, urabiam go jak dobre ciasto drożdżowe
Oj studnia pożyteczna rzecz w ogrodzie, nie wiem jakie miałabym rachunki za wodę bez studni. Powodzenia w urabianiu małża!
____________________
eVka 22:21, 21 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)


Dobra kumam teraz. Myślałam, że to będzie taki na równi z gruntem wiesz jak na amerykańskich filmach:0) szkoda że nie da się go wkopać.
Popatrzę na tego briscada czy on ma wbudowana biblioteke roślin, czy trzeba dodatkowo domowic?


No on może też być wbudowany w grunt na dowolną wysokość. Zobaczymy czy będziemy go zagłębiać czy nie.

Bibliotekę roślin sobie ściągam z neta. Jest on dużo tańszy niż AutoCAD choć parę tysi i tak kosztuje.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies