Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z rzeźbą 21:14, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Poppy napisał(a)

Anula, przyszlam do Ciebie na zdjecia zamiast deseru. Najpierw Andy, teraz Twoje, piekne i w ogole, a ciagle wielki niedosyt. U Ciebie to jeszcze mocno zeszloroczny, wiesz?
Cudnie sie zieleni, kula zacna, i mam nadzieje, ze tez kiedys doczekam tak zadbanych rabat, wysypanych sciolka (kora czy tam inny kompost), ha!


Och Poppy, dziękuję. Kochana, postruderowa to aktualnie jedyna rabata, która jako tako się prezentuje. Ta ściółka to ubiegłoroczna kora wzbogacona przez opadnięte zimową porą igły sosnowe, szyszki i co tam jeszcze pospadało. Jedynie stosy liści dębowych wyzbierane. Na zdjęciach lepiej się prezentuje niż w realu.

Postruderowa tydzień później, jest progres. Jak pojadę za tydzień to pewnie jej nie poznam.




W kamiennym kręgu od początku 21:13, 17 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


To wiem ale na samym tyle fotki w podobnym kolorze krzewy jakieś masz pod żywopłotem Żagwin zresztą w tym kolorze mnie powalił.



Pod samymi tujami jest berberys Orangr Rocket, a bliżej Fire Ball
Ogród bez reguł 21:10, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry

galgAsia napisał(a)


Dziś obsadzałam balkon

antracyt napisał(a)
Fajne zestawienie malowanych pelargonii z tym czymś białym, czego nazwy nie pamiętam
Takie delikatne.

Też mi się podoba. A ta roślinka to wilczomlecz Diamont Frost. Pięknie podkreśla inne rośliny.
Ogród z rzeźbą 21:06, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Nie nadgonię, ale zakupy zobaczyłam. Kule akuratne.
Teraz to chyba już wszystkie parocje wykupione?



Gosiek33 napisał(a)
Nie smuć się. Masz gruszkę to wal.


Deszczyk pada i podlewa, tylko żeby znowu ciepło się zrobiło


Parocja to chyba znak rozpoznawczy grupy warszawskiej. Jeśli nie masz, mus nabyć. Maj nas zdecydowanie pogodowo nie rozpieszcza, chłodnawo ostatnio. Jak chłodnawo, to mogłoby popadać, za mało pada.


Dębowe zakątki 21:06, 17 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Jaka wielka już anabel Moja hortensje bukietowe mają zaledwie kilka listków, ale anabel jest chyba z nich najwcześniejsza.

Super sesja z bocianem, świetnie go uchwyciłaś

Dziękuję Ewo.Blisko mam te bociany, to czasami je w kadry uchwycę.
Wszystko rośnie w oczach... hortensje też
Najbardziej dębolistna już jest rozwinięta w liściach.


to moja Anabelka dziś

Limka i vanilka

hortensja pnąca

Ogród z rzeźbą 21:03, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Kawa napisał(a)
Anuś no coś taka przygnębiona...
Ja sobie jakoś wszystko tłumaczę, że były gorsze czasy w których zyli nasi bliscy..a to jakoś przetrwamy
chociaż nie ukrywam boję się tym bardziej że normalnie pracuję i mam styczność z różnymi ludźmi takimi którzy pracują za granicą też...
ale ciągle psikam odkażam smaruję piorę itp.. i wiem ze to już czasem będzie paranoja

Nie ma co płakać, bezsilność czasem jest ale damy radę.


Kamiś, ostatnio jakoś troszkę optymizmu udało mi się gdzieś znaleźć. Chwilowo trochę lepiej


Za drzwiami do ogrodu... 21:01, 17 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
sierotka napisał(a)
Aniu witaj warzywniak cudny dobrze warzywkom u Was widać

Jak się tak człowiek napatrzy na zadbane i dobrze zorganizowane warzywniaczki tu na Ogrodowisku, do jest doping do zadbania o swój Daleko mu jeszcze do doskonałości...ale nie dajmy się też zwariować(jest na tyle na ile czasu i sił starcza)
Na powiększenie warzywniaka miał wpływ koronawirusowy czas, zamiast zostać w domu, na dłużej zostałam w ogrodzie Warzywa drożeją, dochody maleją, więc swoje warzywka jak znalazł
Nowe puste poletko przygotowane na pomidory i różne papryczki.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:00, 17 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
kasiek napisał(a)


Nie - jest, bardzo go lubię

Za to parasolowata u mnie w tym roku miała słaby pokaz

No jest
Wiesz, że moja tripetala po zimnych ogrodnikach, oberwała, liście całe czarne
Ogród z rzeźbą 20:59, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
April napisał(a)
Łączę się w bólu tworzenia. U kogoś widzę co i jak bym zmieniła, u siebie przestawiam, poprawiam, szlag mnie trafia i nie jestem z efektu zadowolona. A próbuję skończyć zaczętą w zeszłym roku, małą, stu metrową rabatkę.
Nie dość że muszę koncepcyjnie rozkminić tema to jeszcze wypielić konwalie, niedobitki barwinka, wilczomlecz sosnka i fiołki.
Kwarteta męczę o pomysły bo sama biję głową w mur. Najchętniej sadziłabym wszystko rządkami, pod linijkę, co nie zawsze ładnie wygląda


Mała stumetrowa rabatka. No padłam psze pani, mała rabatka, dobre sobie.
Ooo pielenia konwalii, a szczególnie barwinka to nie zazdroszczę. Pielenie nieprzebranych ilości barwinka, który przez dziesięć lat miał niczym nieograniczaną swobodę rozrastania się, zakończyło się u mnie kontuzją nadgarstków.
Tak, tak, wiem, rozumiem - najłatwiej sadzi się prosto pod linijkę, ale to nie zawsze pasuje. No i ten ból koncepcyjny, też znam. Właśnie miałam zamiar przesadzić jednak jedną z kulek cisowych. Jednakowoż jakoś odpuściłam.

Ta co Ci się w ubiegłym roku tak bardzo podobała, w tym roku z niezapominajkami:


Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 20:58, 17 maj 2020

Dołączył: 27 lut 2018
Posty: 1
Do góry
Droga Pani Danusiu, nie wiem czy piszę w dobrym miejscu na korespondencje ale mam kłopot i bardzo chciałabym prosić Panią o pomoc.
Mieszkam na Warmii w okolicy Olsztyna- gleba w ogrodzie licha- sam piach jak z piaskownicy. Rośliny w pobliżu to głównie sosny, świerki brzozy ... las..
W związku z tym zdecydowałam o likwidacji trawnika z którego nic nie będzie i chce założyc dużą rabatę na środku tzw: dolnego fragmentu działki.Teren jest pochyly w stronę wschodnią co powoduje że najlepiej doświetlony jest rano choć po południu słońce także dociera tu z łatwoscia poprzez zabudowania, które są wyżej na działce.
Kłopot w tym, że ta część działki nie ma wyjscia na zewnątrz i darń ,którą ściągnęłam z trawnika zmuszona zostałam ułożyć w formie łukowatej przez całą długość środka rabaty na szerokość ok 70-80 cm i wysokości ok 50-60 cm.Wygląda jak duży ogon krokodyla.
Moje pytanie jest zatem takie
Czy jest sens to zostawiać? czy tak ułożona trawa w formie takiego wału rozłoży sie?
Co powinnam zrobić aby - jesli mogę ją zostawić-mogła przekształcić się w ziemię , na której będę mogła w przyszłości coś posadzić?
Oczywiście planuję przekopać teren widłami,powyjmować chwasty, nawieżć ziemie i przekopać ją z ziemią rodzimą.Jak jeszcze powinnam sie przygotować do założenia rabaty?
Nie ukrywam, że chciałabym posadzić tam byliny i trawy, ktore lubią suszę.Jakie trawy by Pani poleciła na suche stanowiska?
Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.
Anna
W kamiennym kręgu od początku 20:57, 17 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
GorAna napisał(a)

To żagwin


To wiem ale na samym tyle fotki w podobnym kolorze krzewy jakieś masz pod żywopłotem Żagwin zresztą w tym kolorze mnie powalił.
Ogród placem zabaw dla synka 20:54, 17 maj 2020

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 26
Do góry
Witaj makadamia. Dziękuję za odpowiedź )

Dawno mnie nie było na forum. Przepraszam, ale roboty budowlane pochłonęły mnie. Przyznam, że trochę przeliczyłem się z siłami... myślałem, że pójdzie dużo sprawniej, ale niestety czasu nie da się oszukać

Poniżej kilka fotek. Ogrodzenie gotowe, a korytowanie pod kostkę w 70% wykonane.

Pozdrawiam

W kamiennym kręgu od początku 20:53, 17 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


To tak jak u mnie Po azaliach już kolorystyczny spokój Aniu na pierwszej fotce tej z czosnkami co jest takie piękne w kolorze bordo pod samymi tujami?

To żagwin
Ogród z rzeźbą 20:51, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Głowa do góry Anula! Niech moc ogrodowa będzie z Tobą! Dobrze, że jest gdzie dać upust tym emocjom i przetworzyć to na piękne rabaty


Ba, jak na razie nowa rabata na miejscu pamiętnego dołu tworzy się w bólach. Częściowo trwa demolka dotychczasowej miejscówki Lady, częściowo obsadzanie nowej rabaty. Jednym słowem bajzelek, na razie nie ma co pokazywać. Przesadziłam na tę nową rabatę jeżówki Green Jewel, jedna jakoś padła, wyciągnęłam suche "truchło". Z przechowalnika wyciągnęłam trzy sztuki hortensji Little Quick Fire, kolejne trzy zadołowane doniczki mniej. Ale jeszcze nie ma co focić. Jedynie fotergille w kolejnym stadium kwitnienia:


Ogród Cioci cz. 3 20:51, 17 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)




Takie wiodoki wynagradzają każdą pracę
U mnie też mróz poczynił szkody, zmarzły mi ziemniaki
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:49, 17 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasya nigdy nie jest aż tak źle żeby nie mogło być gorzej









W kamiennym kręgu od początku 20:49, 17 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
GorAna napisał(a)

Małgosiu, dziękuję bardzo
Za chwilę ogród się troszkę uspokoi, bo przyjdzie czas tulipanowych wykopków i kolory złagodnieją


To tak jak u mnie Po azaliach już kolorystyczny spokój Aniu na pierwszej fotce tej z czosnkami co jest takie piękne w kolorze bordo pod samymi tujami?
Malwowy ogród 20:46, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
ElaS napisał(a)
Byłam na zakupach. Wymyśliłam sobie, że posadzę buka a później sama kompozycja się zbuduje Mam pewien pomysł, postaram się w tym sezonie go zrealizować.



razem z bukiem kupiłam też taki kolorowy krzew i teraz szukam miejsca gdzie posadzić ...

To na pewno tawlina jarzębolistna. Rośnie do około 1,5 m, ale przemyśl dobrze lokalizację bo daje odrosty. Ja u siebie jej nie mam, ale na skwerku przy bloku posadzili 2 lata temu i już odrosty widzę. Fajna jest ze względu na te kolorowe listeczki (tylko na początku kolorowe), które dodatkowo bardzo wcześnie się pokazują. Sama się zastanawiam czy jej sobie nie sprawić.

A poza tym - piękny okaz z tego buka.

Moje róże też jeszcze słabo, może teraz dostaną powera, jak już zimni ogrodnicy przeszli.
W kamiennym kręgu od początku 20:45, 17 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Aniu nie wiem które zdjęcie piękniejsze Kompozycyjny majstersztyk

Małgosiu, dziękuję bardzo
Za chwilę ogród się troszkę uspokoi, bo przyjdzie czas tulipanowych wykopków i kolory złagodnieją
Ogród z rzeźbą 20:44, 17 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Zana napisał(a)


Chwilowo nie ryczę, nie mam czasu Ale nerwy mną targają.

Nowo nabyty dereń w stanie bezlistnym raczej nie będzie tym dereniem, którym powinien być zgodnie z opisem na metce. Miał być Cherokee Princess, a tu nagle kwiatki są różowe a księżniczka kwitnie na biało. No i listki raczej będą dwukolorowe. To dopiero niespodzianka. A w ogóle to te kwiatuszki takie tyci tyci malusieńkie, ledwo co je widać.








Ty nie narzekaj bo deren ładny, kwiatuszki przecież urosną ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies