Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 20:37, 13 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Twoje też są super . Mam zapisane takie twoje zdjęcie jako inspirację.



Ogród z wilkiem zamkn. 20:32, 13 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Magleska napisał(a)


Buziaki

Madzia, czy ja dobrze widzę, że u Ciebie rośnie blisko siebie klonik, który lubi wodę i rozchodnik, który nie koniecznie lubi jej nadmiar? Jeżeli tak, jak Ty to robisz, no jak?
Mój ogrodowy pamiętnik 20:31, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Nowa12 napisał(a)
A teraz zamieszczam moją różę posadzoną w donicy, którą chyba przelałam. Mimo, że donica ma otwór. Mozno ją podlewałam
Zwijają jej się liście jakby więdły. Głównie te młode w ciemniejszym kolorze.




Trudno stwierdzić na podstawie tych zdjeć Wsadź palec do ziemi i sprawdź po prostu, czy jest mokro. Jeśli jest, to nie podlewaj parę dni. I weź ten podstawek. Po to jest odpływ w donicy, żeby woda odpływała. W podstawku zostaje. Róże tego nie lubią.
Dębowe zakątki 20:28, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Aniu ja wszystkie hosty w pojemnikach i największą różową hortensję zwlokłam pod stół do altany i nakryłam dwoma starymi prześcieradłami z froty. Część róż i anabelek przy altanie też nakryłam. Na szczęście to co nie było nakryte też ma się dobrze.

Dorotko to miałaś co dźwigać i nosić.
Dobrze,że masz takie miejsce, że można te rośliny przed przymrozkiem schować.
Na kursowaliśmy się z roślinami.
Ale za to będą nas cieszyły cały sezon.
Ja bardzo cieszę się,że rośliny u mnie wszystkie żyją i warzywka.Bo ogórki, cukinia, fasolka szparagowa i nawet ziemniaczki mi już wyszły.I żyją Duża część jest nakryta geowłókniną. I na razie tak zostawię.



Epimedium ładnie nawet z liści wygląda
Ogród z wilkiem zamkn. 20:26, 13 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Te twoje kloniki to mi spokoju nie dają. Tak sobie myślę może by u mnie gdzieś takiego upchnąć .

Z Pszenicznej ... 20:26, 13 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
znalazłam

Ja i mój ogródek, a może ogród 20:24, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Miejski ogród w wersji mini 20:20, 13 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Nic nie sadzę bo wszyscy wkoło odradzają i każą czekać aż zimno minie, to popełniłam mały plan sadzenia w warzywniku. Ma to sens?


Poczytałam co z czym się lubi i tak starałam się to rozplanować.

Ja i mój ogródek, a może ogród 20:20, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:18, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Bialobok

Ja i mój ogródek, a może ogród 20:15, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Globosum


Pszczelarnia 20:14, 13 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Rustica Rubra - odratowana. Posadziłam i nie rosła. Wykopałam i okazało się, że korzenie w zwojach torfowych nie mogły przerosnąć. Ale to było 2 lata temu. Teraz zakwitła.


Moja Black Tulip w tym roku nie zakwitła, przyznam, że nie mam odwagi na taki zabieg, o którym piszesz, nie masz zdjęcia jak wyglądał ten splot korzeni po
wyciągnięciu z ziemi.
Rustica jak moja co do odmiany możesz mieć pewność
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:12, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Azalie w rozkwicie

Hortensjowo 20:09, 13 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Dzisiaj posiedziałam w domu a w zasadzie bardziej w ogrodzie i działałam bardziej doniczkowo. Druga doniczka już była, ale bardzo ją lubię

Trzmielina z wydepilowaną nóżką i nowy nabytek - funkia elegans - będzie kwitła na biało

I resztki tulipanowe z palibinem i szałwią

Tyle
Ogród bez reguł 20:07, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Po deszczu zrobiło się zielono

Ja i mój ogródek, a może ogród 20:05, 13 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Jeden z ambrowców, chyba będzie dobrze

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 20:02, 13 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Szybka akcja sadzenie i przesadzanie. Bukszpany wyhodowane z malutkich niestety wywalone. Te jeszcze zdrowe, ale stołówka ćmy 3 metry dalej, zatem aby za pare tyg znów nie grzebać w nowoposadzonych korzeniach i zrobic miejsce na nasadzenia pożegnałyśmy się. No i nie chce mi się pryskać bo i tak przegram.
Być może wyjaśnienie tego, że glycynia stoi w miejscu - trawa jej już zabrała miejsca. Druga opcja to kwestia, że jej korzenie jakoś do środka rosną i może same sobie zabierają miejsce. Nic, wpadłam na to teraz, że mogłam spróbować rozplątac.

W jednym dołku mamy:
- glycynia
- róża Giardina
- jaśmin toskanski

Obłożone bukszpanem aby od słoncca ochronić, choć chłodniejsze dni teraz mamy...

Pamiętajcie o ogrodach 20:01, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Dziś kupiony następny ale zapomniałem się zapytać o nazwę






i syberyjskie bez przycinania

Ogród bez reguł 19:58, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Dziś przelatywały nad głową deszcze, a właściwie deszczyki, ale poszliśmy do ogrodu.
Zabraliśmy się za rozbiórkę muru. Tzn. eM wyjmował te bloczki, a potem układał je na nowe miejsce, a ja robiłam tylko za kierowcę taczki. Ciężkie te bloczki, nieporęczne, próbowałam sama podnieść takiego, ale nie dałam rady.

Na początku było tak:


a na koniec dzisiejszego dnia tak:


W międzyczasie tak
Mój ogrodowy pamiętnik 19:47, 13 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Nowa12 napisał(a)
A moja wysiana z oryginalnej torebki werbena patagońska to chyba nie jest to.



O ciekawe co za cudo z tego wyrośnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies