Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 10:31, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Aga, Dorotka,
- dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.

gorąco pozdrawiam,
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 10:46, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Milka.

- nie pamiętam poprawnej nazwy łacińskiej tej rośliny choć już drugi sezon ją zakupuję tę roślinkę do mego ogrodu - znam ją tylko z potocznego nazewnictwa i nosi bardzo romantyczną nazwę "Tysiące dzwoneczków".
W tamtym roku brałem w dwóch wersjach kolorystycznych - ceglanej i karmazynowej zaś w tym sezonie tylko odmianę karmazynową. Co do nazwy tej rośliny gdy będę na szkółce tam gdzie ją kupiłem - to zapytam a niżej dla Ciebie fotki z poprzedniego sezonu gdzie są one w pełnej krasie:









gorąco pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Milka 10:49, 19 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudowne i ten kolor, aż żyć się chce. Zatem czekam i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nowa12 15:37, 19 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Janie czy Tobie klony palmowe zakwitają? Bo mi pierwszy raz jeden z klonów zakwitł. Nie wiem czy to zależy od odmiany i szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam jak takie kwiaty wyglądają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
bql3 15:48, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274











Matane!



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 16:20, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agata,

- tak jak mówisz ale nie każdy klon posiada tę cechę jakim jest posiadanie wiosennego kwiatostanu. Myślę,że nie każda odmiana klona palmowego ma kwiaty a jeśli już są to pojawiają się wczesną wiosną tak jak teraz a kwiatostan charakteryzuje się bardzo drobniutki delikatny wręcz skromny i nie rzucający się w oczy dla widza który na nie patrzy.
Parę przykładów poniżej przedstawiają kilka fotek klonów, które rosną u mnie przy herbaciarni no i kwitną....










pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
sylwia_slomc... 21:29, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
bql3 napisał(a)
Milka.

- nie pamiętam poprawnej nazwy łacińskiej tej rośliny choć już drugi sezon ją zakupuję tę roślinkę do mego ogrodu - znam ją tylko z potocznego nazewnictwa i nosi bardzo romantyczną nazwę "Tysiące dzwoneczków".
W tamtym roku brałem w dwóch wersjach kolorystycznych - ceglanej i karmazynowej zaś w tym sezonie tylko odmianę karmazynową. Co do nazwy tej rośliny gdy będę na szkółce tam gdzie ją kupiłem - to zapytam a niżej dla Ciebie fotki z poprzedniego sezonu gdzie są one w pełnej krasie:









gorąco pozdrawiam
Jan


To surfinia milion bells
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ewa777 23:11, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
bql3 napisał(a)






Piękne masz te figurki i latarnie. Niełatwo takie znaleźć.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bql3 20:08, 26 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ewa - uwierz mi że przez ponad dwa lata "rzezałem" i uprzykrzałem się jednej z osób w szkółce sprzedaży roślin aby te lampki kupić ze stałej ekspozycji. Ale jak widzisz udało się
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 17:56, 01 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahoo - konichiwa!

- było się parę chwil leniuchując na ogrodzie ale za to fotek dużo nie popstrykałem bo miałem aku na wyczerpaniu w aparacie. Mimo to kilka wiosennych ujęć z herbacianego ogrodu wrzucam co by oczy nacieszyć wiosną - no a na fotkach dominują i są na topie teraz klony, klony, klony, klony i jeszcze raz klony - zapraszam do oglądania













cdn...
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies