I u mnie podobnie.Wczoraj było 27.A dziś 7 stopni.
A tu warzywka powychodziły... trochę przed chwilą ponakrywałam.Nie wszystko.
Ale fasolkę, ziemniaki częściowo, ogórki, bo też już wyszły.
Teraz trochę słonko zza chmur się przedziera.
O to też twórczą pracę miałaś
O proszę Przemek ci mebelek zrobił.To ja już jestem ciekawa.I to bardzo.
Pod mój lasek wynoszę suche badylki.Czasami trochę ściętej trawy. jakieś ziela.
I mój bocianek sobie przylatuje coraz i wciąż buszuje i wybiera materiały dla niego budowlane
Fajny to widok.
No co trochę mi potrzebne
Już mam co mi trzeba to lecę
To w tym momencie moje ulubione miejsce w ogrodzie.
Jak widać nie tylko moje
W końcu odkryłam smakosza/y hortensjowych liści. Wszystkie tak wyglądają po odwiedzinach saren. Poobgryzane idealnie do gałązek. Mam nadzieję, że się jakoś pozbierają.
Teraz trochę ładniejsze widoki.
Na początek lilakowe. Mikrusek od mamy, od kilku lat tej samej wysokości, tzn do kolan Postraszyłam go, że ma się wziąć za siebie i chyba się przestraszył.
Dla porównania Krasawica. Nie mogę nosa od niej oderwać.
Palibin i Ottawski (ciekawa jestem koloru i zapachu).
Przyszły rośliny do oczka, na sadzenie było za zimno, ale gałęzatkę i żabiściek wrzuciłam do wody.
To reszta roślin, dałam do wiadra, do jutra.
Kupiłam też do ogrodu słoneczniczek pstry, trawę drżączkę i ciemiernik purpurowy.
Piekny
Ale powojnik przyćmił wszystko
W warzywniku fajnie sie dzieje
A skad masz takie wielkie pory ?
Można je juz do gruntu ? Kupiłam kilka ale nic nie wiem o uprawie
Pierwszy orlik zakwitł
Trampolina dostała nowe miejsce...
...a tu powstała konstrukcja altanki dla glicynii.
Posiałam w zeszłym roku nasiona, i nic nie wyrosło.
W tym roku wzeszło 5 roślinek
Oby tylko te najbliższe noce były łaskawe dla naszych ogrodów, wszystkie róże są pięknie zapączkowane, wyjątkowo wcześnie i wyjątkowo są zdrowe no i lilie mi wyrosły te co rok temu z ziemi się nie wychyliły.
Mam prawdopodobnie ten sam chwast i myślę, że to przetacznik perski. Ma drobniutkie niebieskie kwiatki na końcach? Spróbuję go potraktować Chwastoxem Complex 260 EW.