Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Okno na ogród 19:13, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
No i wychodząc z tarasu wchodziłoby się prosto na klona.
Dębowe zakątki 19:13, 12 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
anpi napisał(a)

Aniu u mnie też dziś zimno, pochmurno i przelotny deszcz, a jeszcze wczoraj opalałam się w ogrodzie
Ostatnio też malowałam...ale imregnatem drewno! Tym razem twórczo działał mój syn, robił mi z palet mebel ogrodowy. Ja pomalowałam...prawie, bo zbrakło mi impregnatu. Jak skończę to pokarzę

I u mnie podobnie.Wczoraj było 27.A dziś 7 stopni.
A tu warzywka powychodziły... trochę przed chwilą ponakrywałam.Nie wszystko.
Ale fasolkę, ziemniaki częściowo, ogórki, bo też już wyszły.
Teraz trochę słonko zza chmur się przedziera.
O to też twórczą pracę miałaś
O proszę Przemek ci mebelek zrobił.To ja już jestem ciekawa.I to bardzo.

Pod mój lasek wynoszę suche badylki.Czasami trochę ściętej trawy. jakieś ziela.
I mój bocianek sobie przylatuje coraz i wciąż buszuje i wybiera materiały dla niego budowlane
Fajny to widok.

No co trochę mi potrzebne

Już mam co mi trzeba to lecę

Zieleń, drewno i antracyt 19:12, 12 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
To w tym momencie moje ulubione miejsce w ogrodzie.

Jak widać nie tylko moje

W końcu odkryłam smakosza/y hortensjowych liści. Wszystkie tak wyglądają po odwiedzinach saren. Poobgryzane idealnie do gałązek. Mam nadzieję, że się jakoś pozbierają.

Ogród z uśmiechem 19:08, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Takie tam-y:


Ogród z uśmiechem 19:05, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Kilka portrecików narcyzów.

Okno na ogród 19:03, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Tyle, że w miejscu nr 2 rosną rozplenice. A pod ogrodzeniem magnolia - jeszcze nieduża.




No i w ogrodzie rosną oprócz magnolii tylko drzewa wielopniowe (nie licząc świerków serbskich pod ogrodzeniem).
Czy klony będą do tego pasować?

Nie chcę "przedobrzyć".
Ogród z uśmiechem 19:02, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Zieleń, drewno i antracyt 19:00, 12 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Teraz trochę ładniejsze widoki.
Na początek lilakowe. Mikrusek od mamy, od kilku lat tej samej wysokości, tzn do kolan Postraszyłam go, że ma się wziąć za siebie i chyba się przestraszył.

Dla porównania Krasawica. Nie mogę nosa od niej oderwać.

Palibin i Ottawski (ciekawa jestem koloru i zapachu).

Ogród z uśmiechem 19:00, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Igielnik 18:58, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Ciekawą mamy wiosnę





Ogród z uśmiechem 18:57, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ukojenie 18:57, 12 maj 2020


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Basia_KRK napisał(a)


Zoja, pisałam w wątku o jeżówkach, ale znalazłam u Ciebie interesujące mnie zdjęcie, więc podpytam u źródła Powiedz proszę, jak po latach sprawdza się nasadzenie Magnus+Limelight? Chcę u siebie podobne zrobić, moje Limelighty mają 1,2-1,5m, czy Magnuskę sadziś obok czy przed hortensją? i to to jest to ciemno różowo-fioletowe na tej rabacie?

Bardzo dobrze sie sprawdza. Ja jestem zadowolona.
Na szybko takie zdjecie zmalazlam - to samo miejsce co na cytowanym zdjeciu:


U mnie jezowki rosna pomiedzy hortensjami /hortensje posadzone co ok 1m/.

W tle widac: jarzmianke - drobne kwiatki, wielsza rozowa kulka to dalia pomponikowa franz kafka.
W ogródku emerytki 18:56, 12 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Przyszły rośliny do oczka, na sadzenie było za zimno, ale gałęzatkę i żabiściek wrzuciłam do wody.

To reszta roślin, dałam do wiadra, do jutra.

Kupiłam też do ogrodu słoneczniczek pstry, trawę drżączkę i ciemiernik purpurowy.
Ania z Zielonego Wzgórza 18:54, 12 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Skalniak
Ogród z uśmiechem 18:53, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Napisałam przed chwilą całą opowieść ale mi wcięło cały plik
Trudno, najpierw trochę więc pokażę a później może uda mi się znowu napisać

Ostatnie już chyba tulipany:

Migawki z ogródka 18:52, 12 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
tulucy napisał(a)

koniec

Piekny
Ale powojnik przyćmił wszystko
W warzywniku fajnie sie dzieje
A skad masz takie wielkie pory ?
Można je juz do gruntu ? Kupiłam kilka ale nic nie wiem o uprawie
Ania z Zielonego Wzgórza 18:52, 12 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Pierwszy orlik zakwitł


Trampolina dostała nowe miejsce...

...a tu powstała konstrukcja altanki dla glicynii.
Posiałam w zeszłym roku nasiona, i nic nie wyrosło.
W tym roku wzeszło 5 roślinek
Liliowo i kolorowo:) 18:51, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry





Oby tylko te najbliższe noce były łaskawe dla naszych ogrodów, wszystkie róże są pięknie zapączkowane, wyjątkowo wcześnie i wyjątkowo są zdrowe no i lilie mi wyrosły te co rok temu z ziemi się nie wychyliły.
Przerwa na kawę... 18:49, 12 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Proszę bardzo

Podwiązujesz przewodnik a boczne gałęzie stopniowo od dołu wycinasz.
Chwasty w trawniku 18:46, 12 maj 2020


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 538
Do góry
Krolik1910 napisał(a)






Mam prawdopodobnie ten sam chwast i myślę, że to przetacznik perski. Ma drobniutkie niebieskie kwiatki na końcach? Spróbuję go potraktować Chwastoxem Complex 260 EW.


Widzę, ze kilka osób nie uzyskało odpowiedzi na pytania jakie mają chwasty.
Może ten link komuś pomoże https://ciechagro.pl/pl/atlas-chwastow
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies