Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 17:09, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry






Zszywkowy ogród marzeń :) 17:05, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Mój nowy nabytek, słyszałam jak mnie wola i przyjechał
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:00, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Czerwone w sumie są trzy jeden to Baden Baden, drugi Astrid a ten trzeci to nie wiem.. dostałam go i nie wiemy jaki to.. Na razie tę noc przetrwały, jeszcze kilka przed nimi. Mam duchy w ogrodzie

Ogródek warzywny na balkonie 16:58, 12 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
oliwka napisał(a)


Doeotka nawet nie próbuję sie licytować. Musi być cudownie tak słuchac tych wszystkich ptaków i podziwiać wkoło jak wszystko rośnie. Już lecę do twojej brązowej, pozdrawiam serdecznie i zostawiam zdjęcia z zakupów
Carex Elata muszę przemyśleć jak wstawic ja w tym rogu żeby ladnie świeciła i zasłaniają kable i hakone all gold

Jarzmianka moulin rouge kupiłam ją z sentymentu ale nie za bardzo mi pasuje w rogu, bo tu powinno rosnąc coś swiecącego, może białego

I ogólne spojrzenie na całosc
Zakupy bardzo ładne, u mnie hakonki słabo rosną. Przesadziłam je w tym roku, dałam w korzenie rozdrobnioną korę sosnową. Mam nadzieję, że się w końcu doczekam efektu. Bardzo przytulnie na Twoim balkoniku.
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 16:50, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Perowskie i inne.







Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 16:40, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry






System automatycznego nawadniania 16:34, 12 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Do góry
Właśnie nad takim połączeniem się zastanawiałem, tyle, że zamiast obejmy trójnik PE z gwintem na odejściu, problem w tym, że do montażu moich zraszaczy raczej nie wykorzystam całej rury flex, ledwie połowę.

Jest jeszcze coś takiego, ale nie wiem w oparciu o jaki wąż jest to zbudowane, wydaje się ok, powinno chyba dać radę przy zasilaczu rotacyjnym 5004?

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 16:26, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Kosmosowo też było.









Wszystkiego po trochu 16:16, 12 maj 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Do góry
mirkaka napisał(a)




Wyglądam go co roku u Ciebie: co za demonstracja urody!
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 16:15, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Dziękuję za pamięć. Żyję kochane trochę zdrowie zaszwankowało. Czas wracać na Ogrodowisko Wiosna taka sobie. Zacznę od zaległych z zeszłego roku zdjęć
Jesień w przed ogródku.







Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 16:13, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry

Długo oczekiwane... Także trawki tylko w większym rozmiarze
Rozplenice Hameln Gold i Kupferhirse, Miskanty Droning Ingrid i Hermann Mussel oraz Stipa Brachytricha!!
Same piękności
Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 16:08, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry

Długo wyczekiwana powoli, opornie, pojawia się...
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 15:50, 12 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Już wiem co będziemy robić w weekend, jeśli będzie cieplej oczywiście!

Ukojenie 15:47, 12 maj 2020


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Jeszcze kilka:
Pozdrawiam



4 miesiace i 7 kg szczescia - rece od noszenia bola

A frontowa czeka na swoja kolej:


Zarnowiec pieknie kwitnie.
Ukojenie 15:45, 12 maj 2020


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
W wolnej chwili zajrzałam bo dawno mnie tutaj nie bylo.
Dopiero w oststnia sobote udalo mi sie skosic trawe w czesci ogrodkowej tak jak lubie - maz obrazony, ze wczesniej on tez ladnie kosil... wole sama...
Takze w sobote przystrzyglam obwodke bukszpanowa i wyrwalam ze 4 taczki pokrzyw...
Na wiecej nie starczylo sil i czasu.
Zdjecia z niedzieli:







Sałatka pokrzywowa 15:14, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
mirkaka napisał(a)


Piwonie drzewiaste, oby nie podmarzły teraz, co to jest na trzecim zdjęciu, tulipany czy pustynniki?
Moje koty na suchej karmie a jak jaszczurkę zobaczą to też potrafią zjeść w całości, szkoda


Z pięć lat czekam na kwiaty tej piwonii, niech nawet nie myśli o marznięciu teraz!
Tulipanki, już się rozwinęły. O takie są:



Dziwię się kotom - smaczne to? Nie wierzę.
Pamiętajcie o ogrodach 15:13, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
I te orliki same się wysiały i tak już zostają

a tu kukliki






i kokoryczka z hostami
Okno na ogród 14:51, 12 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21540
Do góry
Wg mnie między oknami to wymarzone miejsce na klona .
Albo nr 2 ale posadziłabym go bardziej z przodu.
System automatycznego nawadniania 14:38, 12 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2019
Posty: 10
Do góry
Jeżeli można to dodam od siebie że ja na końcach głównych rur 25 zastosowałem kolano PE z jednej strony z gwintem 1/2 i w korpus zraszacza. Do zraszaczy wzdłuż nitki zastosowałem taki system jak na zdjęciu. Obejma skręcana i kawałek rurki 16 elastycznej tzw. Flex. Do tego dwa króćce, jeden w obejmę a drugi w korpus. Bardzo wygodne połączenie jeżeli zależy nam na precyzyjnym umiejscowieniu zraszacza. Możemy go sobie dowolnie regulować w pionie i na boki.

Ogród z plażą 14:35, 12 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Zastanawiam się jednak czy przez cały ten róg wg wskazówek makademi o ile dobre zrozumiałam, nie dać tawuł wszędzie, a trzcinnikami pojechać dopiero dalej, za kaliną. Będzie bardziej spójnie.

Tu w środek posadzę kosaccce syberyjskie, kazałam eM dziś podjechać po nie.


Przy ognisku przed kosaccami posadzę Carexa, a z lewej na rogu hakkonechlea.

A to moja cudowna jarzębina, nawet nie wiedziałam, że kwitnie na biało. Miłe zaskoczenie




Edit: no i mi kosaćca wykupili
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies