Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

PiterSas 22:09, 11 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)


Czyli z trójnika 25 wychodzisz rurą 25 i potem dajesz złącze z rury pe 25 na gwint 1/2 lub 3/4?

Czy zakładasz trójnik z gwintem zewnętrznym 1/2 lub 3/4 taki jak poniżej i w miejscu położenia zraszacza dajesz wyżej rurę?

Z trójnika rurą 25 do korpusu zraszacza tam daje kolanko z redukcją i przykręcam korpus.
PiterSas 22:13, 11 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Marcin911 napisał(a)
Witam
Temat o nawadnianiu trawnika w którym zdobywałem informacje chyba już zniknął więc napiszę tutaj. Działa. Zrobiłem, uruchomiłem, dzięki PiterSas.
Teraz czas na rośliny.



SUPER cieszę się że dałeś radę.
Pozdrawiam
QbaH 08:55, 12 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
PiterSas napisał(a)

Z trójnika rurą 25 do korpusu zraszacza tam daje kolanko z redukcją i przykręcam korpus.


Udaje Ci się tak wygiąć rurę żeby na niedużym odcinku podejść do zraszacza prostopadle i założyć kolanko?
Mam jakąś rurę czarną 1.7mm ścianka ale z elastycznością jest średnio, na zakrętach muszę kolanka zakładać.
PiterSas 12:42, 12 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)


Udaje Ci się tak wygiąć rurę żeby na niedużym odcinku podejść do zraszacza prostopadle i założyć kolanko?
Mam jakąś rurę czarną 1.7mm ścianka ale z elastycznością jest średnio, na zakrętach muszę kolanka zakładać.

Nie wyginam rury.
Od głównej rury 25 daję trójnik skręcany 25x25x25 do tego sztukuję rurę 25 (odejście do zraszacza) długości co najmniej 1 m. Nigdy nie robię przyłącza zraszacza na głównej magistrali, tylko z odejścia.
Następnie rurę łączę kolankiem skręcanym 25 z wyjściem gwint zewnętrzny 1/2 lub 2/3 cala (wrzuć w internet takie hałso "Kolano Złączka PE 25 na 1/2"). Do tego 4 oploty taśmy teflonowej i przykręcam korpus zraszcza...
Prościej nie dało się napisać.....
QbaH 14:30, 12 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Ok, czyli magistrale masz nie np. na krawędzi trawnika w lini zraszaczy tylko obok, wtedy może być rura w lini prostej idącą do odpowiedniego poziomu, teraz to już jasne.
Marcin911 14:38, 12 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2019
Posty: 10
Jeżeli można to dodam od siebie że ja na końcach głównych rur 25 zastosowałem kolano PE z jednej strony z gwintem 1/2 i w korpus zraszacza. Do zraszaczy wzdłuż nitki zastosowałem taki system jak na zdjęciu. Obejma skręcana i kawałek rurki 16 elastycznej tzw. Flex. Do tego dwa króćce, jeden w obejmę a drugi w korpus. Bardzo wygodne połączenie jeżeli zależy nam na precyzyjnym umiejscowieniu zraszacza. Możemy go sobie dowolnie regulować w pionie i na boki.

QbaH 16:34, 12 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Właśnie nad takim połączeniem się zastanawiałem, tyle, że zamiast obejmy trójnik PE z gwintem na odejściu, problem w tym, że do montażu moich zraszaczy raczej nie wykorzystam całej rury flex, ledwie połowę.

Jest jeszcze coś takiego, ale nie wiem w oparciu o jaki wąż jest to zbudowane, wydaje się ok, powinno chyba dać radę przy zasilaczu rotacyjnym 5004?

alexlukasz 19:47, 12 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 1
Dzien dobry.
Mam pytanie jaki zakupić przewod elektryczny do zasilania elektrozaworów do nawadniania odległość ok 35metrow.
Z góry dziekuje za informacje
QbaH 01:22, 13 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
A ile elektrozaworów? Może być dowolny kabel ziemny teletechniczny, np. 5x2x0.8mm - masz wtedy 10 żył, na PW mogę pomóc w rozszyciu, są też wersje o większej ilości żył.
Marcin911 01:02, 14 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2019
Posty: 10
QbaH napisał(a)
Właśnie nad takim połączeniem się zastanawiałem, tyle, że zamiast obejmy trójnik PE z gwintem na odejściu, problem w tym, że do montażu moich zraszaczy raczej nie wykorzystam całej rury flex, ledwie połowę.

Jest jeszcze coś takiego, ale nie wiem w oparciu o jaki wąż jest to zbudowane, wydaje się ok, powinno chyba dać radę przy zasilaczu rotacyjnym 5004?


Znajdź kogoś kto montuje i używa takie rzeczy i kupisz pewnie kilka metrów. Ja kupiłem trzy metry. Na Twoim zdjęciu to właśnie dwa króćce z kawałkiem węża tak jak na moim zdjęciu. Są chyba gotowe takie zestawy z huntera ale nieopłacalne. Koszt ok.30 zł szt.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies