Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

System automatycznego nawadniania 14:38, 12 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2019
Posty: 10
Do góry
Jeżeli można to dodam od siebie że ja na końcach głównych rur 25 zastosowałem kolano PE z jednej strony z gwintem 1/2 i w korpus zraszacza. Do zraszaczy wzdłuż nitki zastosowałem taki system jak na zdjęciu. Obejma skręcana i kawałek rurki 16 elastycznej tzw. Flex. Do tego dwa króćce, jeden w obejmę a drugi w korpus. Bardzo wygodne połączenie jeżeli zależy nam na precyzyjnym umiejscowieniu zraszacza. Możemy go sobie dowolnie regulować w pionie i na boki.

Ogród z plażą 14:35, 12 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Zastanawiam się jednak czy przez cały ten róg wg wskazówek makademi o ile dobre zrozumiałam, nie dać tawuł wszędzie, a trzcinnikami pojechać dopiero dalej, za kaliną. Będzie bardziej spójnie.

Tu w środek posadzę kosaccce syberyjskie, kazałam eM dziś podjechać po nie.


Przy ognisku przed kosaccami posadzę Carexa, a z lewej na rogu hakkonechlea.

A to moja cudowna jarzębina, nawet nie wiedziałam, że kwitnie na biało. Miłe zaskoczenie




Edit: no i mi kosaćca wykupili
W ogródku emerytki 14:33, 12 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
gogo napisał(a)
Ulubiony orlik



Tak wygląda nowo kupione epimedium czerwone.
Nie zgadza się kolor kwiatów, powinny być czerwone z białym środkiem, a są blado różowe.
Wielkość liści też nie bardzo, dla porównania moje palce.



Orlik prześliczny. U mnie w tym roku coś mało orlików. Nie wysiewają się zbyt mocno, a w zeszłym sezonie na dodatek dwa usunęłam, bo mi nie pasowały.

Epimedium chyba zabiedzone. Może jeszcze urośnie. Obserwuj
Do raju daleko - u Ewy 14:17, 12 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Ambrowce dzisiaj - zdjęcia dla Dominiki



Dziękuję

postaram sie obfocić swoje
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:14, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
No i Mmonstera
W ziemi ale nie wiem czy już ma korzenie... i w wodzie która no jak widać...
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:12, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Trzykrotka
Moje ustronie 14:11, 12 maj 2020


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 392
Do góry
Zabawy w ogrodzie





szukanie słodyczy od zajaczka



migdałek

bukspan na tarasie zjedzony przez ćme bukszpanową - za pozno zareagowałam
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:10, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
I ludisia..
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:09, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Hoya publicalyx
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:09, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Scindapsus pstry, mam ukorzeniony...
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:08, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:08, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Monkey Mask też mogę przyciać bo chcę żeby się zagęściła...
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:07, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Żyworódka mszysta czy jakoś tak
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:07, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Paproć i to czego nazwy nie pamiętam
Okno na ogród 14:07, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Albo trzecie:




Tylko patrząc z tej strony nie konweniuje mi z istniejącym lilakiem.



Czy za bardzo marudzę?
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:06, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Takie dzieci eszewerii
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 14:05, 12 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Anitko wstawiam dla Ciebie...
Aeonium
W ogródku emerytki 14:00, 12 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dominika11 napisał(a)
pieknie
mam nadzieje, że u mnie tez bez szkód - oby do końca tygodnia, bo teraz kilka nocy jeszcze chłodnych przed nami


U Ciebie też będzie bez szkód.
U mnie już nie będzie przymrozków, prognozy skandynawskie są niezawodne, nawet co do godziny

Tak wyglądają moje ogrodówki, o dziwo, dwie mają pączki

Okno na ogród 13:57, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Rozważam też drugie miejsce:





Widok na tę stronę jest najgorszy w moim ogrodzie. Podwyższyliśmy ogrodzenie o 4 poziome pasy i nie mogę się doczekać, kiedy urośnie bluszcz i zasłoni siatkę i te panele.
Sałatka pokrzywowa 13:56, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Mgduska napisał(a)
No i czekam:








Piwonie drzewiaste, oby nie podmarzły teraz, co to jest na trzecim zdjęciu, tulipany czy pustynniki?
Moje koty na suchej karmie a jak jaszczurkę zobaczą to też potrafią zjeść w całości, szkoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies