Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Pszczelarnia 20:26, 11 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)
(...)

Dziecię się razu pewnego nudziło, musiało pokopać i porobić i zrobiło kawałek ścieżki




Jak sa układane te kamienie? W jakimś podłożu? Potem ubijane? Marzy mi się taka ścieżka z okrągłych otoczaków.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 20:36, 11 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


Jak sa układane te kamienie? W jakimś podłożu? Potem ubijane? Marzy mi się taka ścieżka z okrągłych otoczaków.


Ten kawałek jest na naszej piaskowej górce, więc kamienie leżą po prostu w piachu - pod spodem na pewno jest jednak twarda glina. Każdy kamień syn tłukł gumowym młotkiem, pamiętam, bo go pytałam, czy musi tak tłuc, tłumaczył mi, że tak trzeba. U mnie jest taka ziemia, że wystarczy rozgrzebać trochę i można układać kamienie, byle kształtem dopasować. Podłoże glinisto - piaszczyste jest, że tak powiem - samoistnie ubite, w dodatku przebogate w kamienie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 21:08, 11 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale śliczne zdjęcia zrobiłaś. A ta biedronka . Ja też chcę takie jaszczurki. Widziałam tylko w szkółce niedaleko. Chętnie bym ją zabrała.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 21:36, 11 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
Ale śliczne zdjęcia zrobiłaś. A ta biedronka . Ja też chcę takie jaszczurki. Widziałam tylko w szkółce niedaleko. Chętnie bym ją zabrała.


W szkółce były żywe jaszczurki? To jakaś fajna szkółka, nieschemizowana
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 21:41, 11 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mgduska napisał(a)
A jak cieszą tacy goście!




Od zapylaczy drzewka aż brzęczały, chociaż niekoniecznie były to pszczoły, w większości różne bzygi, muchy i trzmiele



Uwielbiam jaszczurki, strasznie mi przykro, że to ulubiony przysmak naszego kota... ile ja ich z pyska mu wyciągnęłam i zwracałam wolność.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:46, 11 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Widziałam na działce Mamy dziko żyjącego kota, który przy mnie zjadł trzy jaszczurki...byłam w szoku, miejskie koty - tylko karma z torebki- a ten w całości, ruszające się połykał
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 21:51, 11 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mój najpierw się nimi bawi. Właśnie wtedy interweniuję i ratuję bidule.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:54, 11 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mój kot - miejski - łapie ptaszki, na szczęście często mu uciekają
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 10:38, 12 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


W szkółce były żywe jaszczurki? To jakaś fajna szkółka, nieschemizowana


Bo to szkółka w lesie na dużym obszarze. Widziałam dwie w dziale z bylinami . Wzięłabym w pakiecie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mirkaka 13:56, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Mgduska napisał(a)
No i czekam:








Piwonie drzewiaste, oby nie podmarzły teraz, co to jest na trzecim zdjęciu, tulipany czy pustynniki?
Moje koty na suchej karmie a jak jaszczurkę zobaczą to też potrafią zjeść w całości, szkoda
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies