Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Malwowy ogród 09:50, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
I trochę zdjęć na koniec spacerku po moim ogrodzie.





Malwowy ogród 09:45, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Hortensje próbują swoich sił.



Anabelki bardzo liche.



Mam jednego rodka ciekawe czy zakwitnie?


Berberysy niezawodne.


Podmiejski ogródek 09:43, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
makadamia napisał(a)

to jest miejsce wczoraj obsadzone. z tyły percy wiseman - śliczny jest, a cała reszta z ogrodu. azalie to powinny być dwie kermesiny rose, ale miały inne nasłonecznienie i stąd różnica w rozwoju





Teraz dobrze widać ten fragment, pięknie będzie jak zarośnie
Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus 09:40, 12 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Witam serdecznie,bardzo proszę o pomoc moje bukszpany wołają pomocy . nie mogę rozpoznać ich choroby.listki chore w dodatku pajęczyna na nich i malutkie białe muszki
Jest u nas po deszczu i zdjęcia nie pokazują dokładnie jak to wygląda.bardzo proszę o pomoc.pozdrawiam serdecznie.
Malwowy ogród 09:39, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Moja kotka Rambusia (był kot Rambo )chodzi za mną po ogrodzie. Za kilka dni będziemy mieli małe kotki. Jest stres.



Pszczelarnia 09:38, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Epimedium






Co za widok i wszystkie kwiaty nad liśćmi - u mnie teraz odwrotnie


Łomem przekopywać rabatę to wyczyn, ale jaki zbiór kamieni


Magnolie przepiękne
Podmiejski ogródek 09:36, 12 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
makadamia napisał(a)
Aż musiałam zacytować, bardzo mi się podoba, bardzo Jak ja Wam dziewczyny zazdroszczę tych dużych drzew, no ale nic, moje też urosną
Malwowy ogród 09:36, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Za ogrodzeniem mam takie widoki. Piękna zielona wiosna.



A u mnie pokazują się konwalie.


Bardzo słabo w tym roku z magnoliami. Zmarzły kwiaty.
Anna i Ogród 09:32, 12 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Przyjechało moje drzewko. Wiśnia Kanzan
Malwowy ogród 09:32, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Byłam na zakupach. Wymyśliłam sobie, że posadzę buka a później sama kompozycja się zbuduje Mam pewien pomysł, postaram się w tym sezonie go zrealizować.





razem z bukiem kupiłam też taki kolorowy krzew i teraz szukam miejsca gdzie posadzić ...
Żurawka - Heuchera 09:31, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Trudno powiedzieć. Ale mają fajne, młode sadzonki.
Ale wrzucam Żurawkę Rio. Uwielbiam ją. Nie dość że na słońcu wytrzymuje, to jeszcze po zimie wygląda dużo lepiej niż inne. Świeci swym kolorem.

Moje Marmalade są u mnie na 808 stronie. Bardo mocno podzielone i odnowione. Ubiegłej wiosny efekt dawały spektakularny. Ale tak dużo miały kompostu, że mocno wywindowały.
Malwowy ogród 09:26, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Kwitną ostatnie tulipany. Tam gdzie już skończyły kwitnienie dosadziłam bratki.

Malwowy ogród 09:23, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Róże wsadzone do gruntu ledwo pokazują listki.


Na różance musiałam teraz obciąć jedną róże bo cała zainfekowana była. Nie wiem czy to nie zbyt późno. No cóż zobaczę, czy da radę się pozbierać.


Róże wsadzone do doniczek mają się całkiem dobrze,
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 09:20, 12 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Ja tylko na momencik, bo zobaczyłam takie cos i po prostu musiałam wstawić
Malwowy ogród 09:19, 12 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Dzień dobry Ogrodniczki i Ogrodnicy

Dziś mam chwilkę na uzupełnienie info, co w moim ogrodzie. Remont mnie pochłania, wolnego czasu brak. Farby, listwy montażowe, uchwyty, itd. W między czasie coś przesadzam, dosadzam tu i tam wysieję. Cały czas w biegu.

Dla ptaszków postawiłam nowe poidełko ale nie widzę zainteresowania.

Może potrzeba czasu, żeby się przyzwyczaiły? Będę monitorować sytuację.

Zimna wiosna nie sprzyja roślinką. Lilaki nie mogą się pozbierać do kwitnienia.




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 09:08, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na rabatę, która powstawała nasypaliśmy trocin, ciut nawozów i ziemi do wysiewów, która się składała niestety głównie z torfu( zamawiając dostawę zaznaczałam, że nie o torf mi chodzi, no to ktoś jak przeczytał ziemia do wysiewów uznał, ze ok, a tam w składzie głównie torf) Pomoże rozluźnić ziemię, ale szkoda mi torfowisk


Emuś wymieszał sprzętem

i zaczęłam planowanie gdzie co posieję. Po raz pierwszy posiałam kwaterami....skoro Piet Oudolf sadzi w ten sposób to ja spróbowałam wysiać, zobaczymy co z tego wyjdzieNajpierw udeptałam ścieżki między kwaterami, a potem mieszałam nasionka z piaskiem i sypałam po całej kwaterze, na koniec delikatnie płyciutko pazurkami wzruszyłam i podlałam

Na razie jest tak i całkiem mi się podoba Trzymajcie kciuki by powschodziło



No to jest super! Trzymam kciuki i też nie mogę się doczekać co wyjdzie! Coś pięknego na pewno Ale fajny pomysł! Rabata żyrafa
Podmiejski ogródek 09:06, 12 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
recyklingowe. dlatego trochę nierówne.

mam dwa epimedia:
rubrum od dwóch lat

i niveum pierwszy sezon


to rubrum ma takie czerwone zabarwienie liści wczesną wiosną, które niezbyt lubię. na szczęście później zanika.
żadnych kłopotów z nim nie ma i faktycznie na zadarnianie się nadaje. nie rozrasta się zbytnio.

na zadarniacza nieustająco polecam bodziszek korzeniasty
Pszczelarnia 08:55, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Ten kancik robiłam kilka razy - to nie moja bajka - "zatrudnię trawnikowego od zaraz".






Kancik pierwsza klasa, ale ta ziemia! Mniam
Borówcowy raj 08:46, 12 maj 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Do góry
Wpadam na chwilę, bo wiosna pięknieje w oczach. Wczoraj podlało się wspaniale, choć zimno i musiałam pochować wysadzone pomidory i papryki.
Klon Carnival w odstępie 3 tygodni niespełna:



Judaszowiec:



Ogród w dolinie 08:44, 12 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
makadamia napisał(a)
a czy można przesunąć brzozy do przodu? zmniejszyć trawnik?

Tak!
To co narysowałam to tak na oko Wyznaczanie u nas na działce to jakiś koszmar! Nie ma się do czego odnieść
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies