Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Malgosik 21:28, 11 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
SylwiaBe napisał(a)

Dzięki Gosiu, zatem szukam żurawki Marmalade ale jakbym nie znalazła Marmalade to jaką jeszcze mi proponujesz na stanowisku słoneczne?
A odnośnie dzielenia, to już zdążyłam wczoraj to uczynić hehe, zobaczymy co z tego wyjdzie rozerwałam je po prostu, tak jak radzisz

Ogólnie ciemne kolory dają radę. Ale ja mam piękną Barry Smoothie i jednak ją trochę przypala. Świetnie radzi sobie w słońce Rio, choć nie jest zbyt ciemna. Może inni mają większe doświadczenie. A w tym wątku napewno znajdziesz takie informacje.
____________________
Ogród na glinie
SylwiaBe 22:02, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
A taka żurawka? Co to za odmiana? Bo niedawno ją widziałam w pobliskiej szkółce.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Malgosik 09:31, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Trudno powiedzieć. Ale mają fajne, młode sadzonki.
Ale wrzucam Żurawkę Rio. Uwielbiam ją. Nie dość że na słońcu wytrzymuje, to jeszcze po zimie wygląda dużo lepiej niż inne. Świeci swym kolorem.

Moje Marmalade są u mnie na 808 stronie. Bardo mocno podzielone i odnowione. Ubiegłej wiosny efekt dawały spektakularny. Ale tak dużo miały kompostu, że mocno wywindowały.
____________________
Ogród na glinie
SylwiaBe 11:57, 12 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Malgosik napisał(a)
Trudno powiedzieć. Ale mają fajne, młode sadzonki.
Ale wrzucam Żurawkę Rio. Uwielbiam ją. Nie dość że na słońcu wytrzymuje, to jeszcze po zimie wygląda dużo lepiej niż inne. Świeci swym kolorem.

Moje Marmalade są u mnie na 808 stronie. Bardo mocno podzielone i odnowione. Ubiegłej wiosny efekt dawały spektakularny. Ale tak dużo miały kompostu, że mocno wywindowały.

No piękna ta odmiana Rio taka żywa, wprowadza kolor do ogrodu
Tylko chyba z moją Gotham to tak średnio by wyglądała, prawda? Prędzej ta Marmalade albo ta, co pokazywałam szkółkowa
Zobaczymy co będzie z tych moich, idę zaraz zobaczyć, bo słońce wyszło, nie pada już, w nocy hulał taki wiatr, że hej
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Basia_KRK 18:58, 12 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jaką odżywkę używacie do żurawek żeby ładnie i długo kwitły? U mnie głównie idą w liście
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Marcin89 20:23, 12 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
Wstawiam zdjęcie mojej żurawki 'Marmalade' z zeszłego roku. W tym roku jest prawie łysa i poszła do rozmnożenia. Rosła tu z 4 lata i teraz zrobiła się brzydka. Kwiatów nie widać.

Sadzona była w zwykłą ziemię ogrodową ze sklepu zmieszaną z rodzimym gruntem. Bez kompostu.

Ogólnie ładnie się wybarwia i bezproblemowa. Wytrzymuje na słońcu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mary 23:35, 12 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
SylwiaBe napisał(a)
A taka żurawka? Co to za odmiana? Bo niedawno ją widziałam w pobliskiej szkółce.

Trudno zgadnąć, bo żurawki mają mnóstwo odmian. Ale popularna Palace Purple przychodzi mi do głowy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
SylwiaBe 09:32, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Mary napisał(a)

Trudno zgadnąć, bo żurawki mają mnóstwo odmian. Ale popularna Palace Purple przychodzi mi do głowy.

To na pewno nie Palace Purple - ona jest ciemna
Dziś się przejadę do szkółki i zobaczę, może mają też inne, a jak nie, kupię te ze zdjęcia
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 09:33, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Marcin89 napisał(a)
Wstawiam zdjęcie mojej żurawki 'Marmalade' z zeszłego roku. W tym roku jest prawie łysa i poszła do rozmnożenia. Rosła tu z 4 lata i teraz zrobiła się brzydka. Kwiatów nie widać.

Sadzona była w zwykłą ziemię ogrodową ze sklepu zmieszaną z rodzimym gruntem. Bez kompostu.

Ogólnie ładnie się wybarwia i bezproblemowa. Wytrzymuje na słońcu.

Tylko gdzie ja zdobędę Marmalade, eh ale pasowałaby mi na moją rabatkę obok Gotham
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Marcin89 19:59, 13 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
SylwiaBe napisał(a)

Tylko gdzie ja zdobędę Marmalade, eh ale pasowałaby mi na moją rabatkę obok Gotham
Ja kupiłem spontanicznie w markecie budowlano-ogrodniczym. Może gdzieś trafisz.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies