Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 21:35, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia, na ostatnim zdjęciu w tle widzisz ten daszek czerwony? To plac zabaw wiejski, zrobili w zeszłym roku A te takie chochoły obok żółtego to nasza oczyszczalnią trzcinowa. Chcemy to zasłonić, tym bardziej, że zaraz za przyczepa idzie droga w dół i stamtąd widać nas na przestrzał. Rzeczka latem potrafi być wyschnięta i nie wygląda zachęcająco, przed nią będzie ogrodzenie, co prawda z siatki leśnej ale będzie
Asiu no właśnie piszesz to co ja myślę, tylko tam nie ma tak dużo miejsca, jak lukniesz na mapę to zobacz, porysowałam takie duże wszystko jak podają za 10 lat i mi się tawuły van houtta nie zmieściły a te japońskie to chce uratować ze skarpy, bo już patrzeć na nie nie mogę pod koniec lata, strasznie się męczą w irdze.
Mówisz więcej grabów? Hmm
Asiu, a czy tam widzisz jakieś trawy typu miskant? Bo tego w ogóle nie jestem pewna, ja nie wiem czy to pasuje.
Tawułę van houtta jedną mam, w jakimś konkursie wygrałam.
Do otoczenia pasują jeszcze śnieguliczki, bo są na "zaplociu".
Bzy jak najbardziej, planowałam je powtórzyć, w planie jeden jest Eva, mam jeszcze dwie małe siewki, dostałam gratis przy zakupach.
Tylko hortensji chce dużo.... I róże okrywowe mi się podobają i irysy i piwonie
Na razie plac zabaw zajmuje dużo miejsca i nie chcemy go przesuwać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:37, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, podsumowując, Twoja opcja jest ciekawa tylko pojęcia nie mam jak to tam wcisnac
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:53, 11 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bez lacinata obejrzałam, ciekawy, szkoda, że u nas niedostępny :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 23:23, 11 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Asia w planowaniu nie pomogę, ale mam pytanie o tą oczyszczalnię trzcinową. Masz może jakieś plany? Co dawaliście na spód i czym zasypana? Macie jakiś odbiornik oczyszczonej wody do wykorzystania przy podlewaniu? Ja właśnie szukam informacji, bo będę podobną robić u siebie.
Zasypałam cię pytaniami, ale w necie różnie piszą, a na mojej ciężkiej glinie oczyszczalnia przydomowa z drenażem rozsączającym nie sprawdzi się na 100 %.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 06:03, 12 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia w planowaniu nie pomogę, ale mam pytanie o tą oczyszczalnię trzcinową. Masz może jakieś plany? Co dawaliście na spód i czym zasypana? Macie jakiś odbiornik oczyszczonej wody do wykorzystania przy podlewaniu? Ja właśnie szukam informacji, bo będę podobną robić u siebie.
Zasypałam cię pytaniami, ale w necie różnie piszą, a na mojej ciężkiej glinie oczyszczalnia przydomowa z drenażem rozsączającym nie sprawdzi się na 100 %.

Miałam informacje pozbierane jak ją robiliśmy, nie wiem czy nie mam tego w kompie (to było 8 lat temu, więc dokładnie nie pamiętam). Oczyszczalnia jest zrobiona w takim basenie, wyłożona folią, wysypana mieszanką żwiru, piasku, ziemi, na wlocie byla chyba słoma i kamienie, na wylocie kamienie. Nasza oczyszczalnia ma przepływ poziomy. Jak Młody będzie spał to spróbuję poszukać "mapki-projektu", którą rozrysował nam ktoś, kto się tym interesował z racji zawodu i mam jakieś fotki z robienia. U nas jest w tej chwili "stawik", ale się nie sprawdza, bo latem całkiem jest suchy, akurat tam gdzie idzie wylot ziemia jest przepuszczalna i woda wsiąka. Planujemy przerobić na studnie chłonną. Druga rzecz,że latem rośliny wypijają całą wodę na poletku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 07:04, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Asia zaproś do planowania Ewę Andę. Ona na pewno będzie miała fajne pomysły
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makadamia 08:18, 12 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)

Mówisz więcej grabów? Hmm
Asiu, a czy tam widzisz jakieś trawy typu miskant? Bo tego w ogóle nie jestem pewna, ja nie wiem czy to pasuje.
Tawułę van houtta jedną mam, w jakimś konkursie wygrałam.
Do otoczenia pasują jeszcze śnieguliczki, bo są na "zaplociu".
Bzy jak najbardziej, planowałam je powtórzyć, w planie jeden jest Eva, mam jeszcze dwie małe siewki, dostałam gratis przy zakupach.
Tylko hortensji chce dużo.... I róże okrywowe mi się podobają i irysy i piwonie
Na razie plac zabaw zajmuje dużo miejsca i nie chcemy go przesuwać.


To niebieskie przy grabach to żywopłot? Wydaje mi się, że bardzo dużo miejsca dla niego przewidziałaś

Nie wiem też jak ostatecznie będą wyglądały graby: fastigiaty zwykle mają typowy pokrój: na dole pień, na górze korona. Te Twoje na razie mają gałęzie od samego dołu ale może im się zmieni?
Podsumowując - ja bym tam chyba zmieściła te tawuły

Miskanty jak najbardziej pasują.
Tylko więcej tego wszystkiego. Po trzy sztuki to u Ciebie za mało.
Rozmnażalnik powinnaś powiększyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:28, 12 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
a czy można przesunąć brzozy do przodu? zmniejszyć trawnik?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 08:43, 12 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)


To niebieskie przy grabach to żywopłot? Wydaje mi się, że bardzo dużo miejsca dla niego przewidziałaś

Nie wiem też jak ostatecznie będą wyglądały graby: fastigiaty zwykle mają typowy pokrój: na dole pień, na górze korona. Te Twoje na razie mają gałęzie od samego dołu ale może im się zmieni?
Podsumowując - ja bym tam chyba zmieściła te tawuły

Miskanty jak najbardziej pasują.
Tylko więcej tego wszystkiego. Po trzy sztuki to u Ciebie za mało.
Rozmnażalnik powinnaś powiększyć

Tak, tam są serby Myślisz, że za dużo zostawilam miejsca, hmmm, one chyba do 3 metrów średnicę mają??. Właśnie tak mi się pusto wydawało, może wepcham te tawuły tam za miskanty ??? I w róg pomiędzy ambrowcem a bzem myślałam o parzydle leśnym albo o derniu??? Tam raczej będzie cień albo półcień jak ambrowiec podrośnie i hortensje. Czaszka mi dymi
Graby właśnie takie od dołu wybieraliśmy, nie wiem czy im się zmieni, tak patrząc na proporcje pomiędzy nimi a olszynami, to wydają się jak ołówki małe.
Powiem Ci, że ten bez co podesłałaś to zielona wersja tego Eva. Maż powiedział, że wygląda jak sadzonka pomidorów haha (podoba się nam), w ogóle bzy to u nas element krajobrazu, pełno tego mamy, trochę na granicy wycieliśmy. Rozmnażalnik muszę przenieść :-/ bo teraz jest za ambrowcem, musimy tam wypielić i zrobić miejsce.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:44, 12 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
a czy można przesunąć brzozy do przodu? zmniejszyć trawnik?

Tak!
To co narysowałam to tak na oko Wyznaczanie u nas na działce to jakiś koszmar! Nie ma się do czego odnieść
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies