Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zieleń, drewno i antracyt 11:49, 16 kwi 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry

Czas wracać do pracy... im szybciej skończę tym szybciej znów wyląduję w ogrodzie
Miłego dnia
Grzebiuszka ziemna 11:49, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
C.D





No i przy okazji wszystkiego co dla Was najlepsze Świątecznie



mój królis





Prawdziwe "artystki" najpierw zadbają o wystrój a potem o żarcie
Grzebiuszka ziemna 11:45, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Dziękuję za pamięć moje kochane ogrodowiskowe Koleżanki, ano życie to amplituda, raz na górce, raz w dołku. Na razie w tym drugim, ale ze względu na wrodzony, czy nabyty optymizm, patrzę w górę i czekam na wyż
Ale w międzyczasie i tak udał się remont szumnie zwanej kuchni letniej, jeszcze pozostało sprzątanie, zawieszenie szafek itp.
W ogrodzie standarcik wiośniany, ale podsyłam co nieco:



Bardzo lubię te białe pierwiosnki od Uli, fajnie się rozrosły



Faza tulipy:



Zieleń, drewno i antracyt 11:40, 16 kwi 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Zieleń, drewno i antracyt 11:27, 16 kwi 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Owocowe, śś, wisienka Ukon z pierwszymi kwiatami muśniętymi pistacją. Nie możnajej nie kochać

Białe maluszki też są
W kamiennym kręgu od początku 11:20, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Zostawiam dla odwiedzających kąpiącą się pliszkę

Do Waszych ogrodów wpadnę wieczorem, a teraz zamykam do obowiązków

Wczorajszy wieczór ☺️
Spełnianie marzeń - ogród czas start 11:20, 16 kwi 2025


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1813
Do góry
Powoli widać efekty ubiegłorocznej pracy
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:17, 16 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6129
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Ice Dance się wszyscy pozbywali z tego co kojarzę z dwóch powodów - pierwszy to, że rozłazi się, a drugie, że ścięta po zimie bardzo długo wyglada nieładnie.
Turzyce z wąskimi liśćmi szybciej się robią ładne.
U mnie jest węziej niż te 140 cm, o których piszesz, w miejscu gdzie mam hakone i bergenie przed hortensjami.

Bergenie, hakone, rogersje, hosty, może świecznica?


Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - te 140 cm to razem z hortensjami? Twój zestaw skopiowałam tam gdzie kończy się budynek, aż do skrzyżowania z rabatą poprzeczną, bo bardzo mi przypadł do gustu.

Jak rodgersje wyglądają w zimie i jesienią? Znajdę takie wąskie odmiany? Świecznicę dopisuję do listy, da radę w takim oświetleniu skąpym?
Zieleń, drewno i antracyt 11:16, 16 kwi 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Czy u Was też na wczoraj zapowiadano deszcze a wyszła mikro mżawka? Nie jest dobrze...
W takim razie właściwie nie powinnam narzekać, że kosiarkowy nie wyciągnął jeszcze traktorka tej wiosny
Może przed świętami się uda
Zazieleniło się, pobieliło drzewka, cieszą kolejne maluszki, czuć wiosnę. Epimedium szaleje, otoczyło bukszpanową kulę ze wszystkich stron i przedziera się przez środek. Psiząb zdominowała inna odmiana, ale nie ruszam, bo lubię ten duet

W kamiennym kręgu od początku 11:15, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Są piękne
W kamiennym kręgu od początku 11:14, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Mam coraz więcej narcyzów ponieważ tulipany ostatnio mnie zawiodły.
Niektóre odmiany, a jest ich sporo, w ogóle nie wyszły☹️

W kamiennym kręgu od początku 11:09, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Żółta rabata się rozkręca
W kamiennym kręgu od początku 11:07, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 11:03, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Temperatura iście letnia, pierwsza wiosenna burza dostarczyła 7 litrów wody a ogród wybuchł kolorami.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:53, 16 kwi 2025


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Łąka z dedykacją dla jej miłośników

zima była sucha i sporo suchego zostało




Łąka nawet na tym etapie jest piękna.

Zostawiacie po koszeniu na łące czy grabicie?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:48, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




Śliczne zakątki Sylwio
Do raju daleko - u Ewy 10:46, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Dziś pogoda dopisała Kwitnie już wiśnia i magnolia Leonard Messel.




Ewo, o jejku! Jak tu luksusowo Gratuluję wszystkiego
Wszystkiego po trochu 10:10, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
mirkaka napisał(a)
obiecane fotki


Jak ja lubię takie zakątki
Znowu na wsi 09:45, 16 kwi 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Joku napisał(a)


Magnolia oberwała od przymrozków ale z daleka szkód za bardzo nie widać


Jolu, magnolię masz niesamowitą! Moja dopiero z pączków nieśmiało wychyla.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 08:51, 16 kwi 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Aniu Makao,

Nie chciałam im zafundować takiego szoku, skoro mam takie możliwości. Różnica byłaby spora. Gdyby nie fotowoltaika to bym się nie pierniczyła z grzaniem. Mamy nadprodukcję, więc bez wyrzutów sumienia włączam na noc.

Dziś w nocy spadło mi do 12st więc nie ma strachu. Szklarnia dobrze się nagrzała. Lekkie spowolnienie by się przydało moim pomidorom bo wszystkie są zapączkowane. Dobrze wiedzieć że taka straszna jest dla pomidorów temperatura poniżej 10 st. Będę zabierać do domu bo dogrzewać stale nie mam zamiaru.
Z drugiej strony patrząc na temperaturę długoterminową to ze wsadzeniem pomidorów do szklarni musiałabym się wstrzymać do czerwca bo od przyszłego tygodnia pokazuje ochłodzenie a temperatura nocna ma nie przekraczać 6stC. Może nie dajmy się zwariować. W dzień jest bardzo ciepło w szklarni a lekki spadek nocny nie zabije ich. Może gdyby cały czas miały poniżej 10st to byłoby to bardziej widoczne w skutkach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies