Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z czereśnią 23:17, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Kasia ja mam inny i mniejszy ogród od Twojego więc na takie panoszenie się przyrody to nie mam aż tyle miejsca choć żałuję bo ja też to lubię. I choć nie lubię na grządkach szczawika - to jak go widzę kwitnącego gdzieś pod murkiem - to dziada zostawię bo przecież też cudnie kwitnie. Mam miejsca na rabatach gdzie "hoduję" bluszczyk kurdybanek, bo go lubię same sieją się nam dziewanny i zawsze jakaś w ogrodzie jest. Więc może na mniejszą skalę - ale przyroda musi się panoszyć bo wtedy jest życie
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 23:17, 18 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Zakwitły moje hibiskusy przyznam że nie przepadam za nimi ale to był zakup przed ogrodowiskowy
Aż się boję co z nimi zrobię jak będę zmieniać przód


Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 23:13, 18 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
I narazie stop ponieważ w dalszej część to wszystko muszę przesadzać no i chyba czekać muszę bo upały zapowiadają
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 23:10, 18 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Zaczęłam sadzić cisy na żywopłot przekopałam ziemię z korą , obornikiem granulowanym i ziemią z pod pieczarek ,myślę że nie za dużo tych dobroci
Ogród z czereśnią 23:07, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
anna_g napisał(a)


No właśnie nie rosną jeszcze bo je dopiero niedawno posadziłam Wiem, że lubią wilgoć - to miejsce deszcz nawadnia ok - tylko pod samą ścianą gorzej. Natomiast jest tego tak niewiele, że ogarnę tam podlewanie jakby co jest ich tylko 4 szt. Nie mam na nie innego miejsca póki co - na pewno żadnego lepszego Trochę to takie doświadczenie więc zobaczymy.

Lwie paszczki samosiejki:


Trzeba próbować, a lwie samosiejki masz śliczne. Ja chyba nigdy nie uporządkuję ogrodu, właśnie przez samosiejki, dawanie szansy, odczekiwanie co będzie..generalnie przyroda się panoszy i to lubię
Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:04, 18 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry













Moja bajka 23:02, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Katkak napisał(a)

przy okazji ciachnęłam też gałąź leszczynie i z tej strony odsłoniła światło różom i pokazała nogi

ta ucięta gałąź ma dalszą historię. Była tak pięknie powyginana, że zrobiłam z niej... lampkę?



Kasia, ta leszczyna ma bardzo ładne nogi. A Ty masz boskie pomysły - świetna lampka
I cukinie jakie masz fajne - bardzo lubię cukinie.
Stipę masz piękną - ja też ją uwielbiam (ale ogólnie to chyba większość lubi stipę ) - ona Ci zimuje czy się wysiewa?
Lilie w oczku też zachwycają.
Pozdrawiam
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 22:58, 18 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
MarcinKRK napisał(a)
W zeszłym roku posadziłem kilka "niebiałych" odmian H. arborescens. W tym roku okaże się jak będą wyglądać gdy przekwitną. Mam nadzieję, że lepiej niż NCHA1 Invincibelle Spirit.

NCHA2 Invincibelle Spirit II - u mnie niektóre kwiatostany z dziwnie dużą ilością kwiatów płodnych


NCHA3 Invincibelle Ruby


NCHA4 Incrediball Blush - tu z kolei ciemniejsza niż powinna


Candybelle Marshmallow - delikatny róż, bardzo ładnie się prezentuje



I na koniec ogólny widok wąwozu hortensjowego w tym sezonie - bardziej niebiesko niż rok temu







Ja się zawsze zastanawiam skąd ty takie odmiany bierzesz nie osiągalne w szkółkach.
Ogród z czereśnią 22:56, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
KasiaLangier napisał(a)
Tawułki lubią wilgoć, a rosną pod ścianą ? U mnie jest z tym problem , są śliczne, ale nie wiem, czy jestem w stanie przy obecnej aurze zapewnić im stałą wilgotność


No właśnie nie rosną jeszcze bo je dopiero niedawno posadziłam Wiem, że lubią wilgoć - to miejsce deszcz nawadnia ok - tylko pod samą ścianą gorzej. Natomiast jest tego tak niewiele, że ogarnę tam podlewanie jakby co jest ich tylko 4 szt. Nie mam na nie innego miejsca póki co - na pewno żadnego lepszego Trochę to takie doświadczenie więc zobaczymy.

Lwie paszczki samosiejki:
Ogród z czereśnią 22:52, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
KasiaLangier napisał(a)
Dziękuję za śliczną fuksje Bardzo je lubię i też mam takie "uratowane"
Co do derenia, to myślę, że warto być cierpliwym, ale jeżeli chcesz mieć drzewko, to rzeczywiście może lepiej teraz podkrzesać ? Po co roślina ma się niepotrzebnie wysilać..sama nie wiem..


Jeszcze przemyślę, pooglądam, pochodzę wokół niego. Przyznaję, że to właśnie ten Twój tak mnie natchnął, bo jakoś tak lepiej wygląda niż mój Ale że jak się utnie to "tylko raz" to ja będę cierpliwa. Dziękuję Ci Kasiu za zainteresowanie tematem.

Mirkowy ogród (początki) 22:50, 18 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Żurawski mi się wysiały w donicy .
Kiedy je przepikować?


Ogród z czereśnią 22:49, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Miałam porobić fotki w fajnym zachodzącym słońcu, ale tak jakoś mi zeszło przy rabatach, że słońce zdążyło się schować za domy sąsiadów

Ale, żeby były jakieś kolory to chociaż trochę różnego misz-maszu
Ogród z czereśnią 22:42, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Pozwólcie, że odnośnie tej małej rabatki wypowiem się ogólnie
Każdą wolną chwilę poświęcam na ogród teraz


Tam gdzie jest to czerwone zaznaczenie to miejsce gdzie już 15 cm pod powierzchnią biegną jakieś rury. Tędy idzie kanalizacja i coś tam jeszcze innego (mówiono mi ale jakoś nie mam głowy do takich spraw i tam posadzić nic większego nie można. Powiem szczerze, że nawet nad hostami się zastanawiam bo przecież po kilku latach to korzenie ma mocne bardzo i cięzko wykopać nawet te małe, a chodzi o to, żeby tam jednak łopatą nie machać bo łatwo o awarię

Zatem po lewej nic wysokiego nie będzie raczej. Dzisiaj po prawej stronie dosadziłam ostatnio kupioną tawułkę - podzieliłam ją na dwie mam nadzieję, że się nie obrazi. Tak więc chcę żeby kolorowe tło stanowiły właśnie tawułki. Co prawda to byliny i zimą i wczesną wiosną będzie łyso, no ale... Jeśli sobie tam poradzą to chcę żeby tam zostały.

Ula masz rację - bez przesady z różnorodnością - zgadzam się w pełni.

Ewa - nie zmierzyłam ale ta rabatka ma jakieś 80 cm na ok 3 m - tak myślę. Ziemia u nas jest... dobra niestety nie wiem czy kwaśna czy zasadowa. Jak sadzę kwasolubne to przeważnie dodam torfu i kory. Poza tym raczej wszystko dobrze rośnie. Nie jest piaszczysta, ani gliniasta. Fajna, przepuszczalna

KasiuBawario stanowisko jest półcieniste - do ok 12.30 jest tam słońce - dość mocno nie cały czas na całości. Potem już słońca nie ma wcale aż do kolejnego dnia Jest w miarę fajny jasny cień. Tawułki powinny dać radę. Nie jest tam zbyt mokro. Trzeba podlewać.

Czyli tawułki powiedzmy jako tło i główne rośliny - bergenie zostaną. Hosty chciałabym jednak wymienić na co innego, przywrotnik to zależy jak sie sprawdzi bo się boję, że trochę za ciemno dla niego.
Ogród Małej Mi 2017 22:35, 18 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sierika napisał(a)
Czyli siać mus, bo to posiadanie przelotne jest, tak, kiedyś razem nawiedzimy Anię, Ania zaprasza więc.....

Zapraszam
Wrzuciłam u Ciebie kupę zdjęć, komentarzy, nawet udało mi się skomentować foty które wstawiam.. i nie wiem dlaczego nie wstawiło całego postu.. Zajęło mi to tak dużo czasu, że już nie miałam kiedy zrobić nowego.. a nie chce byle jak na kolanie.. i moja wena twórcza poszła w kosmos..
Razem z Twoja biżuterią ..



Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:33, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Zaciekawił mnie temat komponowania kolorów w ogrodzie i kupiłam sobie książkę
„Kolory w ogrodzie” WOLFGANGA BORCHARDTA. Fajna lektura na wakacje. Będę zapisywała ciekawe cytaty i swoje przemyślenia

Choroby i szkodniki choin kanadyjskich, choina kanadyjska - Tsuga canadensis 22:24, 18 lip 2019

Dołączył: 18 lip 2019
Posty: 2
Do góry
Witam,
Bardzo prosilbym forumowiczow o pomoc.
Zasadzilem choiny kanadyjskie w zeszlym roku we wrzesniu.
Pilnuje zeby byly podlewane - srednio co okolo 3 dni 6 litrow. Juz 2 razy w tym roku mialy wysypane nawoz. Niestety ostatnio zauwazylem brazowienie koncowek, tak jak to widac na zalaczonych zdjeciach. Opryskalem wtedy wszystkie choiny topsinem i odcialem zbrazowiale koncowki. Niestety, chyba w troche mniejszym stopniu ale dalej na choinach pojawiaja sie tego typu objawy. Co moge zrobic zeby temu zaradzic?

Ogród Małej Mi 2017 22:23, 18 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Zachwycałam sie twoją naparstnicą a mam taką samąCzyli dobrze zapamiętałam ,ze gdzieś powinnam mieć i poszłam szukać

Twoja i moja Kurcze fajne są , muszę chyba poszukać miejsca na więcej .. ciekawe jak z rośnięciem z nasion??


A tak se wpadam z ciekawości po całym dniu babciowania i zawsze gdzie wpadnę to ciekawostki. Widzę że jesteś wolniejsza i wizyty są. Pewnie jak ja będę mieć więcej czasu to się Ty za babciowanie weźmiesz no i tak to.

A fajnie by z Ewą razem się wybrać.
No róże u Ewy i moje serce zawładnęły ale że Twoje no no.

Mam i ja tą naparstnicę i z nasion. Nasiona wysiała Viva i dostałam siewki. W 3-cim roku zakwitła czyli w tym sezonie. Miałam 5 cudownych kęp i często je pokazywałam na wiosnę bo były mega obiecujące. Została jedna i nie wiem co je zżarło ale wyglądało to jak rdza . Niemniej zbiorę nasiona i wysieję zwłaszcza że Vivie wszystkie gdzieś przepadły i pewnie czeka na nasiona.

pozdrawiam
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:23, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Dzisiaj rano nakryłam Kosa jak wyjadał moje borówki. Zastosowałam środek zaradczy - moskitierę, która okazała się za mała na hamak. Niedługo wyjeżdżam i ptaki będą mogły częstować się resztą owoców
Swoją drogą takiej obfitości borówek się nie spodziewałam
Ogród z czereśnią 22:22, 18 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Kasiu bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź i za zdjęcia.
Może faktycznie warto poczekać choćby na to pierwsze kwitnienie. Chociaż nie myślałam o tym, żeby go przycinać w sensie skracania pędów tylko właśnie takiego "podkrzesania", żeby był widoczny pień. Ale nie spieszy mi się więc dam sobie jeszcze trochę czasu i poczytam więcej o dereniach.

Dla Ciebie moja fuksja, trzy lata temu uratowana z marketu, maluszek ledwo dychający Odwdzięcza się co roku

Ogród z uśmiechem 22:16, 18 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
jolanka napisał(a)
Na dobranoc:


A co to za cudna róża Jolu ?
Bardzo mi się podoba.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies