Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród wśród pól i wiatrów 22:41, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Kawa napisał(a)
Jola to niemożliwe żeby takie vanilki miec! to moje jakieś niedorobione jakieś w ogóle nie widzą pąków!! albo ślepa jestem

Ogólnie pięknie
w ogóle nie widać u ciebie suszy u mnie masakra
Jacek będzie ciął grab w przyszłym tygodniu? to i mojego lekko poprzycinam
u mnie straszna bieda z nędzą
od poniedziałku jestem na urlopie to może wreszcie znajde czas żeby przyjechać

cmokam mocno


Jak nie widzisz pąków na vanilkach??
No w sumie to może i dobrze, bo pewnie już się już rozwinęły, hehe

A suszę owszem widać - głównie na trawniku, ale nie przejmuję się tym za bardzo. Nie podlewam trawnika. Podlewam skrzynie, pomidory i ogórki, truskawki, borówki i czasem hortensje. A w ogóle zauważyłam dziś, że mam hortensje jakieś żółte, jakby im czegoś brakowało... Chyba muszę florovitem prysnąć, bo jakoś dziwnie wyglądają.

A grab u mnie mocno porósł. Na wysokość, na szerokość. Ja się nawet za niego nie zabieram. J. piłą elektryczną go załatwi. Jak patrzyłam na graba u Ciebie na foto, to mi się wydawało, że porządnie wygląda, a nie bieda z nędzą.. Hmm.. hmmm...

Co do pracy to ja obecnie tak różnie.. początek tygodnia miałam wolny, dziś już ostro pracowałam i gdzieś do połowy przyszłego tygodnia powinnam skończyć. A potem pewnie trochę wolnego będę miała, to się zgadamy

Limki w pąkach zostawiam

Ogród z uśmiechem 22:40, 17 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Na dobranoc:

Ogród Fenny Graf 22:39, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Pergola prowadzi w stronę przejścia pomiędzy domem i stodołą, które jest połączone z tarasem.

Ogród Fenny Graf 22:36, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Dogoniłam moją wycieczkę, ale znalazłam przy okazji piękną pergolę, więc wchodzę pod nią i podziwiam.

Ogród w Klein Kottorz 22:35, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Za drzwiami do ogrodu... 22:35, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Ogród Fenny Graf 22:34, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Zwiedzam, oglądam i podziwiam.

Za drzwiami do ogrodu... 22:32, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Kolejnym ogrodem jaki miałam przyjemność zobaczyć to Wichrowe Wzgórze u Anitki.Anitko, buziaczki za przyjęcie i energię i radość jaką promieniujesz!!!Ogród z klasą i niezwykle konsekwentne ,przemyślane nasadzenia ,kompozycje i dodatki.We wszystkim widać niesamowitą kreatywność Anity.

Ogród Fenny Graf 22:31, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Wracam w stronę domu, a tam znajduję kolejną wodę, tym razem w postaci oczka oraz kolejny tarasik z donicami i miejscami siedzącymi.

Ogród Fenny Graf 22:28, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Pomiędzy drzewami nad stawem odkrywam jakiś ciek wodny, ładnie zaaranżowany z miejscami do siedzenia i mostkiem.

Mój ogrodowy pamiętnik 22:27, 17 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Hortensja piłkowana Blueberry Cheesecake. W tym roku kwitnie słabiej niż w zeszłym. Też przesadzana na wiosnę.



W cieniu - zacieniona 22:27, 17 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Hortensje "dochodzą"...jeszcze chwila i będą w pełnym rozkwicie.
Little Lime
Bobo
White Dolprim
Diamant Rouge
Hayes S.
Levana
Prim White



Ogród Fenny Graf 22:25, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Zachwycają mnie fenkuły i rabaty z niewyszukanymi, ale pięknie skomponowanymi roślinami.

Ogród wśród pól i wiatrów 22:25, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Nowa12 napisał(a)

Ale ładnie wygląda ta werbena i czosnki w hortensjach. Genialny pomysł. Takie mocne akcenty na tle hortensji.


No, jak sadziłam Vanilki to miałam "wielki plan", że z tylu hortensji będzie potężny łan werbeny. Ale ani razu mi się nie udało tego osiągnąć!!A to mi vanilki słonko mocne spaliło, a to werbena zakwitła za późno, a to w ogóle wyginęła Obecnie werbena występuje epizodycznie, do planowanego łanu jej daleko, hehe. Ale może kiedyś...

A czosnki - jak zauważyłam - są uwielbiane przez pszczoły. Tak więc na pewno będzie ich więcej
Zresztą lubię je na tle limonkowych vanilek

Zostawiam inne ciemne akcenty z tej rabaty - wiśnia i buk
Szanowny buk też dopiero po ok. 3 latach postanowił ruszyć delikatnie.
Przez parę lat nawet nie drgnął.. indywidualista!!!



Ogród w Klein Kottorz 22:23, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Ogród Fenny Graf 22:23, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Taras i widok z niego.

Przedogródek pod dębem 22:22, 17 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
liliowców w Przedogródku jest jedynie kilka

moje krzesła nadal stoją

Wszystkie róże dostały solidna porcję kawy. Wcześniej wiórki rogowe i dolomit
Ogród Fenny Graf 22:22, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Pomost prowadzi mnie do brzegu i tarasu, który widziałam już pomiędzy grabami.

Ogród Fenny Graf 22:19, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Po drugiej stronie łuków grabowych widać taras. Jednak graby prowadzą mnie dalej, aż nad staw (pierwszy). Zachwycam się nim i wchodzę na pomost.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies