Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podwórkowa rehabilitacja 20:13, 12 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Podwórkowa rehabilitacja 20:12, 12 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Chwasty w trawniku 20:11, 12 lip 2019

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Do góry
Proszę o pomoc co to jest za chwast na tle całej trawy wyróżnia się, może nie z daleka lecz z bliska. Pytanie do Koleżanek i Kolegów, jak to wytępić?Jest tego sporo aby wyrywać, zreszta pozostawia to spore dziury w terenie. Na całości kiepsko to wygląda i jest tego już sporo, pytanie czy jest to odmiana jakiegoś chwastu który po zimie nie przetrwa, czy trzeba to tępić i pytanie jak?
Podwórkowa rehabilitacja 20:11, 12 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Katkak napisał(a)

Dziękuję Reniu. Te bulwiaste mam. Jedliśmy dopiero pierwszy barszczyk. Jak zjemy cebulę (a dużo nie zostało) to wysieję sałaty i rzodkiewkę.

Świetny plan
U mnie w warzywniku busz, kwiaty mieszają się z warzywami, buraczki bulwiaste w końcu posiałam.
Parę fotek
Przedogródek pod dębem 19:59, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Obiecałem pokazać co kupiłem w Otmuchowie. Teraz realizuję.
Skromne te zakupy ale staram się aby je ograniczyć.
Ogród z łezką II 19:57, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Kindzia napisał(a)
Lilie przy łezce będą się kończyć









Cudne masz lilie a Twoje cięcie buksików MISTRZOSTWO Perfekcja Kasiu do entej A lilii Ci zazdroszcze i tej olbrzymiej pachnącej Pięknie Pozdrawiam
Różaneczniki - choroby i szkodniki 19:54, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
na już rosnących ( od roku), też złe objawy:


Jak zareagować?
Różaneczniki - choroby i szkodniki 19:51, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Witam. Na zakupionych dwóch rh pojawiły się takie objawy:
Liliowo i kolorowo:) 19:38, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry






Niektore z liliowcow.
Miłkowo - sezon 2016-2022 18:41, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Milka napisał(a)

Sylwia, fakt, mam sporo, jakoś tak wyszło, ale i innych roślin nie brakuje, cały rok coś jest, dzięki serdeczne. Robota nie do przerobienia, cięcia mam od groma....róż nie mam kiedy przyciąć, bo tnę wszystko na raz, jak nie przytnę, nie ponowią kwitnienia, no trudno, estetycznie też nie jest. Mam jedną rabatę do poprawy, od 7 lat, stale nic tam się nie sprawdza. I jeszcze pies łazi się tam załatwiać i na płask mam wszystko.

rudbekia Cherry super przezimowała, w zależności ok światła, ma różne kolory; fajnie z czerwonymi jeżówkami się komponuje, różowe same się posiały i białe






Bardzo dużo masz jeżówek i fajnie Ci rosną, u mnie te odmianowe to jednorazówki, cos nie chca u mnie rosnąc. Szpaler hortek masz imponujący no nowy kącik bardzo dobrze się komponuje, super kolor dobrałaś no i ten obraz, podziwiam za pracowitośc i cierpliwość no i kiedy Ty to robisz wszystko? Pozdrawiam
Miłkowo - sezon 2016-2022 18:37, 12 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
Milka napisał(a)
kwitnie rozplenica wschodnia, rok temu sadzone, mizerne, nawet myślałam, że padły






Miluś też mam dalię bishop... dopiero mi jeden kwiatek rozkwitł kolor nie do opisania piękny amarant z ciemnymi liśćmi bajeczny widok (ty też ją masz w zeszłym roku widziałam).
Kupiłam też inne kolory bishop... kwiatów, ale u mnie to jeszcze rozkwit w powijakach.
Nasiałam też dalii kołnierzykowych, ale też nic na razie nie kwitnie.
Masz ładnie rozwinięte hortki u mnie dużo kwiecia ale jeszcze zielone.


Miłkowo - sezon 2016-2022 18:25, 12 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
Milka napisał(a)

Sylwia, fakt, mam sporo, jakoś tak wyszło, ale i innych roślin nie brakuje, cały rok coś jest, dzięki serdeczne. Robota nie do przerobienia, cięcia mam od groma....róż nie mam kiedy przyciąć, bo tnę wszystko na raz, jak nie przytnę, nie ponowią kwitnienia, no trudno, estetycznie też nie jest. Mam jedną rabatę do poprawy, od 7 lat, stale nic tam się nie sprawdza. I jeszcze pies łazi się tam załatwiać i na płask mam wszystko.

rudbekia Cherry super przezimowała, w zależności ok światła, ma różne kolory; fajnie z czerwonymi jeżówkami się komponuje, różowe same się posiały i białe





Przepiękna kompozycja tych jeżówek i cherry... w przyszłą wiosnę sieję wszędzie mam dużo rudbekii żółtych i wysokie też się sieją wszędzie i zimują dobrze.
Czy one rosną w słońcu?
Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie 18:23, 12 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Moja borówka ma pomarszczone owoce co może byc przyczyna?
Liliowo i kolorowo:) 18:19, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
A teraz pokaze jaka jest susza u mnie, roslinki daja rade bo podlewam codziennie chodz niektóre juz i tak mają mimo podlewania problem, ale to jest walka o przetrwanie jak w wiekszosci w waszych ogrodach.







W studni wody nie mam już trzeci rok a ta z kranu leci tak bo leci, wokół mnie jest 1000 ogródków działkowych a ja jestem na koncu tej nitki wiec ciśnienie nawet się nie nadaje na nawadnianie. Ciesze się, że wogóle leci bo wiem co to jest brak wody bo musiałam tak życ kilka lat jak beczkowozami nam wode dowozili Teraz tylko oby grad ogród oszczedził bo hortensje szykują się juz do kwitnienia w pełni. No cóz z naturą jeszcze nikt nie wygrał ale sami możemy dużo zrobić by powstrzymać te zmiany klimatu.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 18:10, 12 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Czy to za dużo słońca?
Liliowo i kolorowo:) 18:09, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry






























Liliowo i kolorowo:) 18:05, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Milka napisał(a)
W ogrodzie przepięknie mnóstwo pracy twojej, aby tak wyglądał, zwłaszcza że upały dały popalić nam i ogrodowi. Mam nadzieję, że bez szkód, po ulewie, u mnie syfu narobiło, więc najpierw sprzątanie a potem zaległe prace ogrodowe. Chyba ten okres najmniej lubię.
Buziaki


Oj Irenko tak było i cieszyło oko a teraz z każdym dniem jest tylko gorzej, w dodatku te wiatry wysuszają dodatkowo. Umęczona już jestem podlewaniem a nic innego też nie idzie robić. Ulewy żadnej u mnie nie było tylko burza piaskowa i wichura straszna.Jakiś mam ten rok pechowy, ciągle coś złego się dzieje aż strach się bać.... echh.
Kolor miejscami jest bo floksów mam dużo, hortensje, liliowce, lawendy niektore juz tez przekwitły albo się zasuszyły od słonca.








Liliowo i kolorowo:) 17:56, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
paradas napisał(a)
Piękne hortensje. Heliotrop wypatrzyłem, masz go w pełnym słońcu?
Zachwycam się tymi łukami z róż!

Ciesze się, że się podoba, najchętniej bym jeszcze więcej takich łuków po ogrodzie dała ale póki co odechciewa się mi ogrodu.
Heliotrop mam w półcieniu i kwitnie cały czas.








Liliowo i kolorowo:) 17:50, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)
Podobno dzisiaj jakieś kataklizmy pogodowe w Rybniku. A u Ciebie?


To była burza piaskowa, masakra,pierwszy raz coś takiego widziałam, byłam sama z wnusiami i bałam się strasznie. Deszczu brak do dzisiaj(




Liliowo i kolorowo:) 17:44, 12 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale piękne peruczki na perukowcu


Mam trzy perukowce i powiem Ci, że to są krzewy na tą susze. U mnie jest okropna susza, nie pamiętam kiedy był deszcz, nawet jak są chmury to 3 minuty popada i koniec wychodzi słonko, w dodatku ciągle wieje co jeszcze bardziej wysusza. Przerażenie ogarnia jak się słyszy jak szybko zmienia się nam klimat Dobrze, że mam dużo donic to chociaż jest kolor.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies