Proszę o pomoc co to jest za chwast na tle całej trawy wyróżnia się, może nie z daleka lecz z bliska. Pytanie do Koleżanek i Kolegów, jak to wytępić?Jest tego sporo aby wyrywać, zreszta pozostawia to spore dziury w terenie. Na całości kiepsko to wygląda i jest tego już sporo, pytanie czy jest to odmiana jakiegoś chwastu który po zimie nie przetrwa, czy trzeba to tępić i pytanie jak?
Bardzo dużo masz jeżówek i fajnie Ci rosną, u mnie te odmianowe to jednorazówki, cos nie chca u mnie rosnąc. Szpaler hortek masz imponujący no nowy kącik bardzo dobrze się komponuje, super kolor dobrałaś no i ten obraz, podziwiam za pracowitośc i cierpliwość no i kiedy Ty to robisz wszystko? Pozdrawiam
Przepiękna kompozycja tych jeżówek i cherry... w przyszłą wiosnę sieję wszędzie mam dużo rudbekii żółtych i wysokie też się sieją wszędzie i zimują dobrze.
Czy one rosną w słońcu?
A teraz pokaze jaka jest susza u mnie, roslinki daja rade bo podlewam codziennie chodz niektóre juz i tak mają mimo podlewania problem, ale to jest walka o przetrwanie jak w wiekszosci w waszych ogrodach.
W studni wody nie mam już trzeci rok a ta z kranu leci tak bo leci, wokół mnie jest 1000 ogródków działkowych a ja jestem na koncu tej nitki wiec ciśnienie nawet się nie nadaje na nawadnianie. Ciesze się, że wogóle leci bo wiem co to jest brak wody bo musiałam tak życ kilka lat jak beczkowozami nam wode dowozili Teraz tylko oby grad ogród oszczedził bo hortensje szykują się juz do kwitnienia w pełni. No cóz z naturą jeszcze nikt nie wygrał ale sami możemy dużo zrobić by powstrzymać te zmiany klimatu.
Oj Irenko tak było i cieszyło oko a teraz z każdym dniem jest tylko gorzej, w dodatku te wiatry wysuszają dodatkowo. Umęczona już jestem podlewaniem a nic innego też nie idzie robić. Ulewy żadnej u mnie nie było tylko burza piaskowa i wichura straszna.Jakiś mam ten rok pechowy, ciągle coś złego się dzieje aż strach się bać.... echh.
Kolor miejscami jest bo floksów mam dużo, hortensje, liliowce, lawendy niektore juz tez przekwitły albo się zasuszyły od słonca.
Ciesze się, że się podoba, najchętniej bym jeszcze więcej takich łuków po ogrodzie dała ale póki co odechciewa się mi ogrodu.
Heliotrop mam w półcieniu i kwitnie cały czas.
Mam trzy perukowce i powiem Ci, że to są krzewy na tą susze. U mnie jest okropna susza, nie pamiętam kiedy był deszcz, nawet jak są chmury to 3 minuty popada i koniec wychodzi słonko, w dodatku ciągle wieje co jeszcze bardziej wysusza. Przerażenie ogarnia jak się słyszy jak szybko zmienia się nam klimat Dobrze, że mam dużo donic to chociaż jest kolor.