Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Shadow 18:32, 29 cze 2019

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Chociaż u mnie to może jednak babka zwyczajna
pejot777 14:34, 01 lip 2019

Dołączył: 01 lip 2019
Posty: 2
Pomoże ktoś? co to takiego? jak to zwalczyć? ręcznie? jeśli chemia to co, żeby nie zniszczyć przy okazji trawy? ;/





head67 22:39, 02 lip 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
chwastnica przeczytaj parę stron wstecz
gp1958 21:17, 06 lip 2019


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Jeśli chodzi o Pumę Uniwesral jest bardzo dobra na chwastnicę, stosowałam na moim trawniku i mogę potwierdzić że zadziałała. Jest tylko jeden warunek aby nie uszkodzić trawnika, musi być w składzie trawy wysianej sama kostrzewa.
fruciak 14:09, 10 lip 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
gp1958 napisał(a)
Jeśli chodzi o Pumę Uniwesral jest bardzo dobra na chwastnicę, stosowałam na moim trawniku i mogę potwierdzić że zadziałała. Jest tylko jeden warunek aby nie uszkodzić trawnika, musi być w składzie trawy wysianej sama kostrzewa.


Ja walczę z chwastnicą wyrywając ręcznie, natomiast testowo pumą opryskałem kawałek i niestety ani nie działa na chwastnicę ani na trawę
ElzbietaFranka 23:04, 10 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Zanim o coś zapytacie czy pokażecie fotki sprawdzajcie kilka stron wstecz. Chwastnica tutaj na tym wątku jest szeroko komentowana więc porady można otrzymać od zaraz.

Przede wszystkim chwastnicę najlepiej wycinać czy wyciągać z korzeniem razem z kwiatostanami bo się rozsiewa. Na kompost się nie nadaje trzeba ją najlepiej wysuszyć na jakiejś folii i później spalić.

Drugi ratunek to preparat "puma" ale można uszkodzić niektóre trawy też nie zawsze działa. Trzeba by było pędzelkiem "chwastnicę" pomalować. Albo nałożyć na gumowa rękawicę nałożyć bawełnianą maczać w płynie i "głaskać" chwastnicę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
michal_chudzik 20:11, 12 lip 2019

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Proszę o pomoc co to jest za chwast na tle całej trawy wyróżnia się, może nie z daleka lecz z bliska. Pytanie do Koleżanek i Kolegów, jak to wytępić?Jest tego sporo aby wyrywać, zreszta pozostawia to spore dziury w terenie. Na całości kiepsko to wygląda i jest tego już sporo, pytanie czy jest to odmiana jakiegoś chwastu który po zimie nie przetrwa, czy trzeba to tępić i pytanie jak?
Shadow 06:43, 13 lip 2019

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Dzień dobry.
Zrobiłem oprysk chwastoxem. Po godzinie lunął deszcz (nic go nie zapowiadało) i lało ok. godzinę. Rozumiem, że herbicyd nie zadziała? Czy mimo to zostawić trawnik na tydzień i dopiero skosić? Czy może powtórzyć oprysk?
Skubiniusz 16:11, 13 lip 2019

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 6
Mam zamiar dziś pod wieczór zrobić oprysk substratem (mniszek). Po jakim czasie moge zrobić dosiewke trawy?
Gardenarium 09:58, 14 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po tym jak znikną chwasty dwuliścienne, albo przynajmniej jak będzie widać, że listki się zwijają. Ale ja bym poczekała aż znikną chwasty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies