Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 11:56, 11 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Borówkowy szał
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 11:55, 11 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Moje jedyne jeżówki w dodatku z moim palcem w obiektywie
Działka prawie w Borach Tucholskich 11:52, 11 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry





Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 11:52, 11 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Jutro dalsza część roboty dziś mam gości
teraz polecę z zywopłotem z cisów,ktore czekają w donicach już dość długo

Jeszcze wczoraj posadziłam pod hortensje roplenice limonkowe w miejsce żurawek które padły


narazie takie boroki ale mam nadzieję że zabiorą tylko teraz myślę czy nie pociągnąć je dalej pod kulki bukszpanowe
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 11:43, 11 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Wzięłam się wczoraj za przesadzanie niewiem czy nie będę tego żałować czy roślinki nie padną,ale pogoda dość sprzyjająca nie za ciepło i brak palącego słońca no ale że sucho jak diabli to się naorałam nieźle


przesadziłam kulki ,róże i rozplenice wszystko poszło do przodu
Ogrodowo zakręcona. 11:30, 11 lip 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Zakrecona napisał(a)
Hor




Powiem Ci kochana ze pieknie ryjesz, rownitko
Choroby i szkodniki jodeł, jodła - Abies 11:25, 11 lip 2019

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 3
Do góry
Dzien dobry

Mam wieloletnià jodłę. Od zeszłego roku mizernieje.
Czy jest szansa wyleczyć drzewo? Może jest lekarz z okolic Poznania?
Ogrodowo zakręcona. 10:54, 11 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Zakrecona napisał(a)


Jak się rozrośnie to hakone, to będzie tu super
Niestety, Madziu, potem to tylko pielenie i podlewanie dopóki rośliny nie wypełnią rabaty, a to trochę potrwa.
Ja to lubię, tylko czasu na inne rzeczy wtedy brakuje.
Patrząc, jak pięknie przygotowujesz ziemię, to chyba rzeczywiście "rycie to Twoje życie"
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 10:26, 11 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
kasiek napisał(a)
Kochana jak zobaczyłam Twoją szklarenke to padłam z nóg! Bossska! No i przypomniałam sobie że mam nie wykorzystaną niebieska farbkę i...
z tego

powstało to



Faktycznie szklarnia Agani pobudza wyobraźnię, te jej niebieskości chętnie bym skopiowała Twój domek tak zagospodarowany jakby nie powstał dopiero co. Zdolne z was dziewczyny

kasiek napisał(a)
A to z podziękowaniem dla Iwonki za niebieską hortkę
No widzisz jak ma u ciebie dobrze, w tym roku u mnie na pewno już by uschła. Masz ogród stworzony do ogrodówek, lekko zacieniony, zaciszny z dobra glebą. Mają u ciebie jak w raju A azalka która wzięłaś ma 19 lat Szukałam zdjęć z budowy z wujkiem i jest na zdjęciu z taczką na pierwszym planie wsadzona. Ciekawe jak u ciebie bujnie, myślę, że też będzie jej lepiej
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 10:25, 11 lip 2019

Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 9
Do góry
Witam, nie wiem czy to jest właściwe miejsce na moje pytanie. Chciałabym prosić o opinię - w sprawie projektu to za dużo powiedziane taki ogólny rzut na działkę. Chciałabym powoli likwidować zbyt duży trawnik i nie wiem jak się za to zabrać.

Tam gdzie planuję warzywnik rosną już 3 wiśnie i jedna gruszka. W lewym dolnym roku działki zostawione miejsce pod przyszły garaż. Obok tarasu rosną 3 sosny czarne- nie wiem, może też powinny być wciągnięte w rabatę????
Prosżę o opinie..
Działka prawie w Borach Tucholskich 10:02, 11 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
zejście z tarasu do ogrodu (w prawo)


dorobiony skrót do altany






Przerabianie ogródka pod swój gust 10:02, 11 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)




To są hortensje You&Me? Jakie masz z nimi doświadczenia i opinie?
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 09:58, 11 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Agania napisał(a)
Aktualnie można teraz poplewić, mało jest komarów...chociaż jest jeden plus w tej suszy
To prawda Agatka, że komary odpuściły, ale jest tak sucho, że plewić trudno. Pukam motyczką jak po betonie
Te twoje niebieskości śnią mi się po nocach, nawet z bordem perukowca fajnie grają. I w szklarence z brązem bardzo urokliwie. Ach ten twój majster... Pozazdrościć. Domek ogrodnika wyszedł obłędnie. Jestem zachwycona efektem
Agania napisał(a)


Wzgórze chaosu 09:47, 11 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Dzisiejszy raport pogodowo-ogrodowy ze Wzgórza chaosu wygląda następująco:
-po raz pierwszy od początku czerwca spadł deszcz a zasadzie deszczyk, z jednej chmury przez 10 minut. Zmył kurz i tyle z niego było
-ogród usycha i nawet nie chce mi się zdjęć robić
-mam toskańską murawę, która na wakacjach zawsze mnie fascynowała. Ale o ile spacer boso po takiej murawie w trzydziestu paru stopniach jest mega frajdą, o tyle widok spalonej trawy przy piętnastu stopniach wzbudza jedynie żal.
Tylko chwasty dają radę, chociaż mam wrażenie, że i one poległy. Przy normalnej pogodzie po takim czasie miałabym ich busz a nie rachityczne, pojedyncze roślinki. To taki plus, więcej nie dostrzegam
Poziomy w ogrodzie 09:44, 11 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 4
Do góry
Witam:
Ogród na małej dzialce miejskiej zabudowanej po 4 m od ogrodznia.
Od strony ogrodzenia rosną kilkunastoletnie bukszpany ok.1,7 wysokie. Zostały posadzone tak,ze rosną tuż, tuż przy ogrodzeniu .Ich korzenie równają sie z betonową podstawą ogrodzenia/ścianą ogrodzenia to siatka/. Spadną do sąsiada ,który ma grunt o dobre 40cm niżej?

Potem w stronę domu idąc rosną bukszpany kolorowe/3letnie/.Następnie ścieżka ok.80cm obecnie wygląda jak klepisko.Rosła tam do niedawna trawa.W tej chwili planuje zrobić w tym miejscu granitową ściezkę.Dalej w stronę domu rząd kolorowych bukszpanów ,opaska granitowa i dom.

I teraz: teren jest nieco pochyły .Mam dylemat jak posadowić sciezke tzn.w którym miejscu wykonać jakby mur oporowy.
Otrzymałam poradę : ziemię wykopanej ze sciezki przesypać pod bukszpany kolorowe rosnące po stronie zewnętrznej czyli przy zielonych bukszpanach. A same bukszpany przesadzić w tę ziemię.
Co myślicie? Jak to ugryźć?

Miłkowo - sezon 2016-2022 09:39, 11 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry


podlewanie, bo klapnięte

Droga do spełnienia 09:38, 11 lip 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Kawa napisał(a)


Ogródek piękny, ale mordka psiunia jeszcze piękniejsza
Heidi pachnie? Śliczna jest
Miłkowo - sezon 2016-2022 09:32, 11 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Phanton w tym roku o dziwo dorodna


cudnie pachną

tu też działam, rozgrzebałam wszędzie
niewykopane mieczyki wyrosły, ciekawe czy zakwitną

Problemy z tujami 09:30, 11 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 1
Do góry

Witam. Jestem nowa na forum i proszę o paradę co to może być i jak to zwalczać. Tuje posadzone były wiosną tego roku, regularnie podlewanie, wysciułkowane korą,do tej pory piękne zielone( od 2 tygodni zaczęły robić się na nich takie plamki) teraz w tych miejscach usychaja.Z góry dziękuję za odpowiedź.
Miłkowo - sezon 2016-2022 09:27, 11 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies