Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerabianie ogródka pod swój gust 13:29, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry




Do raju daleko - u Ewy 13:19, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Dominika11 napisał(a)
pięknie


Dziękuję Dominiko

Hortensje ogrodowe już zaczynają nabierać kolorów







Przerabianie ogródka pod swój gust 13:14, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Pare fotek, zanim rosliny pomdleja


Nowe malenstwa





Charming alice






Ogród do odnowy 13:12, 03 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry








Do raju daleko - u Ewy 13:10, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Doranma napisał(a)
Dobrze, że Zrobiłaś w końcu zdjęcia- pięknem trzeba się dzielić ☺ I jaki porządeczek ☺


Dzięki Dorotko

Teraz najpiękniej kwitnie róża św. Tereska z Lisieux





Słoneczny Ogród 13:08, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kamcia napisał(a)
Kilka dni mnie nie bylo a tu takie piekne zdjecia.

Kamcia, dużo nie przegapiłas, bo mnie miesiąc nie bylo
Zdjęcia powklejam w wolniejszym czasie, a żeby tak padało kilka dni
Kiedyś będzie tu ogród 13:07, 03 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
anka_ napisał(a)

To niezmiennie mnie zadziwia, że pasja tak potrafi łączyć ludzi, zawiązywać przyjaźnie. Wielokrotnie jest silniejsza niż więzy krwi.
Pozdrawiam serdecznie.




Au CO TO ?
Słoneczny Ogród 13:05, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
effka napisał(a)
Jaka piękna bylinówka. Jednak takie rabaty to wisienki na torcie w ogrodzie Kolorowe, zmienne pełne owadów Daria brakowało Twojego ogrodu.
Też mam przestój na O. Jakoś nie chce mi się focić i pisać, chyba te upały mózg lasują

Miło mi się czyta takie wpisy
Bylinówka bardzo mnie cieszy, bo jest taka kolorowa, dokupiłam jeszcze do niej ostróżkę i M.Memory.

To nie jestem sama, z tym przestojem hihi. No wypadłam z O. przez te długie dni i ciepłą pogodę.
A... dziewczyny ,jesienią i zimą będziemy częściej



Do raju daleko - u Ewy 13:04, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Cherry Lady


Madame Anisette


Tip Top
Kiedyś będzie tu ogród 13:01, 03 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, dziękuję za zdjęcia, są piękne
Wszystko, co napisałam, jest zasłużone w 100% i jeszcze więcej
Jak dobrze mieć na O. pokrewne dusze, jest nas tu bardzo duuużo

To niezmiennie mnie zadziwia, że pasja tak potrafi łączyć ludzi, zawiązywać przyjaźnie. Wielokrotnie jest silniejsza niż więzy krwi.
Pozdrawiam serdecznie.

Do raju daleko - u Ewy 12:59, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Czas róż

Beverly


Herzogin Christiana




Rosenfaszination
Słoneczny Ogród 12:57, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
gosika67 napisał(a)
Ładnie Ci wyszła ta rabata, mnóstwo kolorów. Ja też jestem poza O...
Brakuje czasu. Byłaś dziś na ODR? Ja zrezygnowałam z wyjazdu, za gorąco i nie miałam pomysłu na zakupy.

Tak Gosia, wiem jak jest , lato nie sprzyja siedzeniu w internecie, o jakby padało z tydzień to tak ale pogoda jest iście letnia.
Rabata kolorowa, rozkwitaja floksy, ładne dostałam kolory, pokażę.

Byłam kupiłam ostróżkę, miskanta i rzeźbę wiatrową.

W ogródku emerytki 12:57, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
gogo napisał(a)
Udało mi się zrobić pisklaki jaskółek w trzecim gnieździe

Czyż nie jesteśmy piękne / tu pierwsze gniazdo /.


Śliczności !


Jeżówka Eccentric z krwawnikiem Terracotta.
Na dole widać kępkę piórówki Hameln Gold, jest bardzo niska, a miała zasłonić łodygi krwawnika.



Bardzo ładne zestawianie, a w tym roku rozplenice słabo rosną. Widocznie ta aura im nie służy
Słoneczny Ogród 12:53, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Przepięknie ci się udała ta nowa rabata. super zestawienie kolorów i faktur.

Wiesz co, jednak w kolorach i w masie jest moc!
Jeszcze wokół tej rabaty jest nie dokończone bo nie wiem czym wyłożyć ścieżkę na obrzeżach, może zrębki lepiej się sprawdzą od żwirku...


Słoneczny Ogród 12:50, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
MonikA napisał(a)
Piękne foteczki pokazałaś ładne zestawienia, kolorki soczyste

Dzięki, mam tych fotek trochę to będę wstawiać z opóźnieniem

Do raju daleko - u Ewy 12:36, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Gocha napisał(a)
Ewuś więcej fotek poproszę. Czekam z utęsknieniem na Twoje hortensje jedne i drugie. Czy byłaś już w tym roku u Kasi w ogrodzie. W ostatni weekend miała kiermasz roślin. Buziaki


Gosiu, nie byłam jeszcze w tym roku w ogrodzie Kasi, ale wybieram się. Może nawet w ten weekend. Teraz była z grupą na wycieczce w ogrodach brytyjskich.





System automatycznego nawadniania 12:33, 03 lip 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Do góry
pawel88 napisał(a)

racja.. faktycznie.. kurde.. dobra ale trzeba coś zmienić, poszperałem trochę w necie, znalazłem filmik na YT gdzie ktoś ma pompę MHI Omnigena 2200 i ciągnie z niej 4 linie nawadniające więc powinno być ok. Pompa ma 170 l/min, 58m i 5,8 bar:



poniżej wykres dla 2200, zielona linia, także ciśnienie aż tak bardzo się nie traci, ja potrzebuję max 60 l/min.



czy myślisz że to już pomoże?


Hej.
Odnosnie pompy 3,5 SDM 3-11 IBO 230V jak byk napisane jest w jej parametrach ze ma 6,3 Bara (63 m podnoszenie słupa wody)!!

Ta pompa jak najbardziej się sprawdzi.
Pytanie na jakiej głebokosci ona będzie umieszczona?
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 12:32, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
gogo napisał(a)
Faktycznie, te Twoje hortki są ogromne, nie do donic / chyba, że na kółkach /
Masz inne odmiany, niż ja.
Mam jedną ogrodówkę nn w gruncie, jest wielka i ma płaskie kwiatostany.
I słabo kwitnie, choć jest owijana włókniną
Muszę wymyślić jakieś skuteczniejsze opatulanie.
Cudny jest ten dereń, ale do mojego ogrodu już się nie zmieści.


Odmian tych hortensji nie znam, bo "odziedziczyłam" je po poprzednim właścicielu. Przyznam, że nie spodziewałam się,że tak szybko się rozrosną. Zdradzę, że jak wszystko, rosły w żwirze i z podwójną warstwą tkaniny. Może odwdzięczają się, bo wytargałam to spod krzaków i dałam dobrze jeść
Nie to, żebym Cię namawiała do złego, ale myślę, że zamiast lepiej opatulać można spróbować zacząć hartować Od lipca zaprzestać nawożenia, akurat w przypadku hortensji ogrodowych nie stosować gnojówek z pokrzyw. Być czujnym i okryć sporadycznie w przypadku przymrozków wiosennych, bo to one z reguły szkodzą kwitnieniu.

Kupiłam białe hortensje ogrodowe, dla odmiany Jeszcze maluszki, ale już zaczynają kwitnąć





Działka prawie w Borach Tucholskich 12:30, 03 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ela zrobione


coś się zachowało


Do raju daleko - u Ewy 12:30, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Kochane dziewczyny Dziękuję, że do mnie zaglądałyście i pamiętacie o mnie
U mnie wszystko dobrze
Brakuje mi tylko czasu. Czy uwierzycie, że w czerwcu nie zrobiłam ani jednego zdjęcia ogrodu? Sama nie mogę w to uwierzyć.
Już się poprawiam i pokazuję zdjęcia z lipca
Róże na rabacie różano-hortensjowej w tym roku mnie oczarowały







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies