Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:30, 03 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dziękuję bardzo za pochwały .

Aniu psina była młoda i uwział się na tego rodka, szarpał, odgryzał po kawałku, raz się nawet podtruł musieliśmy mu wegiel podawać. Ogrodziliśmy go ale na niewiele się to zdało - teraz jest starszy i odpuścił mam nadzieję że na dobre a rodek pięknie się regeneruje ale z 5 lat potrzeba
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Sonka 15:23, 06 cze 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Kasiu, bardzo dziękuję za świetnie wykonane zdjęcia.Wstawiam swoje,.ale zdjęcia trochę przekłamują, bo plamka u Boursault mamieć plamkę pomarańczową u mnie jest ona oliwkowa a w miarę orzekwitania staje się bordowa.Poza tym u B. płatki są lekko fryzowane a Grandiflorum ma bardziej gładkie z plamką oliwkową.

Reasumując B, jest bardziej elegancka, środek ma jaśniejszy, to jest krzyżówka i wprowadzona później na rynek.Może się mylę, ale przdjrzałam masę zdjęć i myślę, że sprzedawcy wprowadzają w błąd kupujących.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
katel 23:41, 09 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Sonka napisał(a)
Kasiu, bardzo dziękuję za świetnie wykonane zdjęcia.Wstawiam swoje,.ale zdjęcia trochę przekłamują, bo plamka u Boursault mamieć plamkę pomarańczową u mnie jest ona oliwkowa a w miarę orzekwitania staje się bordowa.Poza tym u B. płatki są lekko fryzowane a Grandiflorum ma bardziej gładkie z plamką oliwkową.

Reasumując B, jest bardziej elegancka, środek ma jaśniejszy, to jest krzyżówka i wprowadzona później na rynek.Może się mylę, ale przdjrzałam masę zdjęć i myślę, że sprzedawcy wprowadzają w błąd kupujących.


Myślałam że jakąś inną odmianę podejrzewasz, rozpoznanie pomiędzy Boursault a Grandiflorum to trudna sprawa na moje niewprawione oko. Miałam wątpliwości i przy moim ale po przejrzeniu zdjęć i opisów doszłam do wniosku że to raczej on.
Jeśli Twój ma plamkę oliwkową to podobnie do mojego - jest na pewno bardziej oliwkowa niż pomarańczowa - i to by się zgadzało z opisem w e-katalogu że Boursault ma plamkę zielonożółtą a Grandiflorum czerwonożółtą, Boursault ma mieć nieco ciemniejsze kwiaty ale nie mam Grandiflorum żeby porównać .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sierotka 07:08, 10 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pięknie w Ogrodzie u Ciebie Kasiu
Pozdrawiam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Kasiek 00:31, 16 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie zawiodlam sie, jak clematisy to tylko u Ciebie
____________________
Bawarka
katel 14:12, 16 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
sierotka napisał(a)
Pięknie w Ogrodzie u Ciebie Kasiu
Pozdrawiam


Witaj Bogusiu , dzięki u mnie w tym roku większość prac wstrzymanych ale z tego co wcześniej było zrobione juz jest jakiś efekt - szczególnie zapachy mnie w tym roku zachwycają , tylko ciągle mi czasu brakuje - w tym tygodniu nawet na wstawianie zdjęć - może w zimie nadrobię .


Kasiek napisał(a)
Nie zawiodlam sie, jak clematisy to tylko u Ciebie


Nie za wiele wstawiam fotek w tym roku bo się nie wyrabiam ale może cos wieczorkiem dorzucę, teraz lecę na ogrody forumowe .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:32, 16 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Troszkę zaległych fotek, jak dobrze pójdzie to może i aktualne uda mi się wrzucić . Zdjęcia z 1 czerwca.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:35, 16 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:40, 16 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:44, 16 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies