Moja ostoja
08:46, 03 lip 2019
Ela pytałaś z jakiego powodu tak mocno przyciąłem swoją katalpę, to właśnie jeden z nich.
Katalpa jest krucha , ma duże przyrosty i liście jak żagle - efekt przy silnym wietrze łatwy do przewidzenia.
Twoją po pierwsze drastycznie bym przyciął po całości (kula lub grzybek) a następnie ze środka wybrał te konary które dają gwarancję że nie spowodują rozszczepienia pnia .
Jeżeli chcesz mieć duże drzewo (ryzykowna sprawa) to musisz rok po roku przycinając i wycinając pozwalać aby pień i i główne konary nabrały masy i wytrzymałości
moja katalpa na wiosnę przed wycięciem jeszcze tych dolnych konarów i wczorajsze foto, z tej gęstwiny wybiorę najlepsze gałązki
była nisko szczepiona i musiałem przez kolejne lata podnosić koronę plus wyłamania też były więc trochę na niej eksperymentowałem