Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja ostoja 08:46, 03 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Adela napisał(a)
Wiatr potrafi wyrządzić większe szkody. Oto moja katalpa:
Jeszcze nie zdecydowałam o jej losie.

Ela pytałaś z jakiego powodu tak mocno przyciąłem swoją katalpę, to właśnie jeden z nich.
Katalpa jest krucha , ma duże przyrosty i liście jak żagle - efekt przy silnym wietrze łatwy do przewidzenia.
Twoją po pierwsze drastycznie bym przyciął po całości (kula lub grzybek) a następnie ze środka wybrał te konary które dają gwarancję że nie spowodują rozszczepienia pnia .
Jeżeli chcesz mieć duże drzewo (ryzykowna sprawa) to musisz rok po roku przycinając i wycinając pozwalać aby pień i i główne konary nabrały masy i wytrzymałości

moja katalpa na wiosnę przed wycięciem jeszcze tych dolnych konarów i wczorajsze foto, z tej gęstwiny wybiorę najlepsze gałązki
była nisko szczepiona i musiałem przez kolejne lata podnosić koronę plus wyłamania też były więc trochę na niej eksperymentowałem

Moja działka na Dębowym Lesie 08:43, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Dominika11 napisał(a)
o proszę ile ogórków

moje słabo wzeszły i słabiutko rosną, chyba pogoda im nie pasuje, najpierw długo zimno teraz znowu upały - słabo u mnie z ogórkami

Ano sezon ozorkowy trwa
Mi w tym roku ogórki chyba w 100% wzeszły.I miałam za gęsto je.
To jeszcze wcześniej przerywałam i sąsiadom i dawałam sadzonki.

I liliowcowy tez
Moja ostoja 08:41, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Adela napisał(a)

WAW!!Pieknie
róże tez pienne masz.
Szkoda katalpy.Przytniesz ja ??
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:40, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Milka napisał(a)




Lawendy w szpalerze robią wrażenie.Ja mam kilak gdzieś wciśnięte.
I nie za bardzo je widać.Musowo je będzie poprzesadzać.
Sezon 2017 u Hanusi 08:38, 03 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Ja do soboty do ogrodu nie zajrzę. Wczoraj byłam. Dziś domowe prace, Jutro jadę do siostry za miedzę. 150 km. W piątek deszczowo. Zobaczymy jak w sobotę dzień się otworzy.

Wszystkim życzę pogodnego nieba z okresowym podlaniem z góry.

Nawożenie, zasilanie trawnika 08:38, 03 lip 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Do góry
Trawnik wygląda jak na zdjęciu, nawóz nie pogorszy jego stanu?
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:37, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Milka napisał(a)




Cuudne
Moja działka na Dębowym Lesie 08:30, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
paradas napisał(a)
Ale warzywa! Ja mam 4 sadzonki pomidorów i już mnie ta pielęgnacja przerasta
Piękne liliowce, zapytam o to samo co u Pani Doroty. Róża pnąca da radę na siatce ogrodzeniowej, czy ona jest posadzona przy samym słupku?
Co to za pnącze wije się po drzewie?

Oj ja mam w tym roku warzywnik spory.
Pomidorów to na pewno ponad 30 .Ale jeszcze zielone.Foliaczka jeszcze nie mam.
Liliowców mam sporo.
Róża pnąca na siatce jak najbardziej da rade.
Ja jedna róża excelsa przesądziłam jesienią z luku, bo za ciężka była i już go połamała.
W ubieglym roku dwie nowe pnące Gizelke jakąś NN czerwona tez posadziłam specjalnie przy siatce. A czasem ładną i fajna ścianę będą robiły. Powojników kilka tez posądziłam przy siatce .
Pytasz o milina ??
On jest prowadzony przy dużym, wysokim palu.ma już kilka lat.
To zdjęcie z dołu z milinem.W nóżkach m ma posadzona róże The Fairy i dalej jakieś inne rośliny


Miłkowo - sezon 2016-2022 08:22, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Miłkowo - sezon 2016-2022 08:17, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Miłkowo - sezon 2016-2022 08:11, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Ogród Cioci cz. 3 08:09, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
wszystko schnie w oczach i przekwita błyskawicznie. Puki jest to pokazuję



Trudne to lato pod względem upadów.
ale ogród Gosiu prezentuje się jak zawsze pięknie i perfekcyjnie
W ogródku emerytki 08:05, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
gogo napisał(a)
Udało mi się zrobić pisklaki jaskółek w trzecim gnieździe

Czyż nie jesteśmy piękne / tu pierwsze gniazdo /.

Jeżówka Eccentric z krwawnikiem Terracotta.
Na dole widać kępkę piórówki Hameln Gold, jest bardzo niska, a miała zasłonić łodygi krwawnika.

Moje lilie żółto-bordowe zaczynają kwitnąć.
Jest ich więcej, ale mają mniejsze kwiaty

A to jeże, a to jaskółki.. same radości do oglądania
Jeżówki śliczności i lilie
Paradise czyli mój kawałek raju 08:03, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
paradas napisał(a)
Zdjęcie lilii po deszczu Ta pod nią (logo trochę zasłania) jest jakaś dziwna, może przez to że była przesadzana. Ściółkuję trocinami, zrębkami i korą. Moja kuzynka ma "mini" tartak więc mam tego bardzo dużo, korę z worków chyba rozsypię na te całe trociny jak już rabata będzie gotowa w całości.


Piękne lilie.I ja mam do nich slabosc
Ukojenie 08:01, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
zoja napisał(a)
Zakwitla moja piwonia nn - szkoda byloby jej tutaj nie uwiecznic wiec dzis zdjecia:








Piękne miałaś - masz piwonie
Moja ostoja 07:59, 03 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Moja działka na Dębowym Lesie 07:58, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Oj ograniczać rośliny,,,to ciężka sprawa.To raczej ciągle się zwiększa ich ilość.Człowiekowi , zawsze ich mało. Ciągle jakieś nowe chce.
A moze ja tylko tak mam ???

powojnik Purpurea Plena Elegans

Milin zaczyna kwitnienie

Miłkowo - sezon 2016-2022 07:56, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Moja działka na Dębowym Lesie 07:51, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Milka napisał(a)
Lato w pełni, kwiecia moc, nawet o dziwo u ciebie suszy nie widać, chyba podlewasz, bo dorodne roślinki. Rarytaski tez dostrzegłam

ano lato.Gorace i suche. co drugi dzień coś tam podlewam, bo szkoda roślin.

Nie wiem czemu, ale moje juki, nie wszystkie kwitną.Ale i tak gdzieś we wrześnio je przesadzę, bo za duże się rozrosły .

I jeszcze codziennie przerabiam ogóreczki


Miłkowo - sezon 2016-2022 07:46, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Milka napisał(a)




Piękne różności u ciebie Irenko
Ten liliowiec w szpalerze, to Stella ??
Jeżówki i hortensje masz śliczne.
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies