Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Piotr_K 08:38, 03 lip 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Trawnik wygląda jak na zdjęciu, nawóz nie pogorszy jego stanu?
head67 09:22, 03 lip 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Piotr_K napisał(a)
Trawnik wygląda jak na zdjęciu, nawóz nie pogorszy jego stanu?

tutaj trawnika już nie ma musisz wygrabić suche i dosiać trawę i obficie podlewać
Zgr 12:36, 03 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Dzień dobry, jestem debiutującym posiadaczem trawnika.
Prosiłbym o poradę- jaki nawóz lepiej stosować: Florovit czy Yara?
Wszędzie czytam pochwały o Yara- jeśli tak to który?
YaraMila Complex czy Liva Tropicote? Czy stosować obie naprzemian?
W jakich miesiącach nawozić i jaki nawóz na jesień. I tu znów pytanie- od kiedy stosować jesienne nawozy? Informacje są na ten temat różne- producenci często piszą, aby już od sierpnia, słyszałem natomiast że w sierpniu jeszcze nawóz letni, a jesienny tylko raz w październiku.
matys84 14:55, 03 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Zgr napisał(a)
Dzień dobry, jestem debiutującym posiadaczem trawnika.
Prosiłbym o poradę- jaki nawóz lepiej stosować: Florovit czy Yara?
Wszędzie czytam pochwały o Yara- jeśli tak to który?
YaraMila Complex czy Liva Tropicote? Czy stosować obie naprzemian?
W jakich miesiącach nawozić i jaki nawóz na jesień. I tu znów pytanie- od kiedy stosować jesienne nawozy? Informacje są na ten temat różne- producenci często piszą, aby już od sierpnia, słyszałem natomiast że w sierpniu jeszcze nawóz letni, a jesienny tylko raz w październiku.



Ja używam Yare, brat Florovit.
działają identycznie. Plus Florovitu, że działa szybciej, minus, że mega pyli podczas wysiewu (używam siewnika recznego z korbką taki jak doradzała Danusia).
Zgr 15:11, 03 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Siewnik planuję kupić na kółkach z talerzem rozrzucającym. Albo Substral, albo Gardena XL - skłaniam się ku drugiemu ze względu na boczny ogranicznik rozrzutu, jako że mam sporo otoczaków i bruku.

A jaką Yare używasz? Czy obie naprzemiennie? I jaki nawóz na start wiosną i jesienny?
matys84 10:07, 04 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Zgr napisał(a)
Siewnik planuję kupić na kółkach z talerzem rozrzucającym. Albo Substral, albo Gardena XL - skłaniam się ku drugiemu ze względu na boczny ogranicznik rozrzutu, jako że mam sporo otoczaków i bruku.

A jaką Yare używasz? Czy obie naprzemiennie? I jaki nawóz na start wiosną i jesienny?


Ja używam cały czas Yare Mile Complex od wiosny. W lipcu w zeszłym roku przeszedłem na polifoske 8, ale tym roku zostanę cały czas z Yarą. Na koniec września daje Florovit jesienny (więcej żelaza).
Zgr 00:40, 05 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Dziękuję. Wszędzie w tym wątku odradzacie siewniki na kółkach, więc chyba na początek postawię na ręczny z korbką. Mam ok. 200m trawnika.

A proszę jeszcze powiedzieć czy nawóz jesienny dać tylko raz- jeśli tak to lepiej pod koniec września czy połowa października,
czy też można dać 2 razy- wrzesień + październik w odstępie ok. miesiąca?
Piotr_K 09:27, 05 lip 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
head67 napisał(a)

tutaj trawnika już nie ma musisz wygrabić suche i dosiać trawę i obficie podlewać


Na pewno nie ruszy? Sianie trawy w takie upały będzie wymagać dużo pielęgnacji. Jakbym podlewal co dwa dni wysuszone trawnik to nie ruszy?
matys84 15:15, 05 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Zgr napisał(a)
Dziękuję. Wszędzie w tym wątku odradzacie siewniki na kółkach, więc chyba na początek postawię na ręczny z korbką. Mam ok. 200m trawnika.

A proszę jeszcze powiedzieć czy nawóz jesienny dać tylko raz- jeśli tak to lepiej pod koniec września czy połowa października,
czy też można dać 2 razy- wrzesień + październik w odstępie ok. miesiąca?


ja zawsze daje na koniec września. Dajesz raz. W pażdzierniku jest ryzyko dużo zimniejszych dni (choć nie ma reguły) i wegetacja trawy znacznie zwolni nie wykorzystując w pełni nawozu. W nawożeniu wazna jest temperatura i przede wszystkim opady.
Zgr 21:28, 05 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
To jeszcze ostatnie dwa pytania:
1) 2 tygodnie temu było nawożone Yara Liva Tropicote, za tydzień chcę dać Yara Mila Complex (jest sporo nierówno rozsypanych, niedożywionych miejsc). Czyli nawożę ok. 12 lipca i potem co 3 tygodnie jeszcze 2 razy (też Mila Complex) czyli ok. 2 i 23 sierpnia.
Czy taki plan jest dobry, czy raczej już tylko 2 razy w odstępie 4 tygodni?

2) Na opakowaniu Mila Complex podają dla trawników 3-5kg/100m2.
Ja mam niecałe 200m2 więc czy taki worek 5kg wystarczy, czy trochę za mało?
Pytam praktyków, bo nie chcę spalić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies