Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ania z Zielonego Wzgórza 17:47, 02 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry


Nad monardą, po lewej stronie są trzy różne dziewanny, dobrze kojarzę? Siałam 2 lata temu, więc jak nic nie wyszło w zeszłym roku to myślałam, że padły. Każda jest inna

Trytoma

Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:46, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Po kilku schodkach wchodzimy do kolejnego zakątka ze studnią pośrodku trawnika.

Wejścia strzegą pszczółki




Ania z Zielonego Wzgórza 17:42, 02 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Maki



Ania z Zielonego Wzgórza 17:41, 02 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Odkryłam w naszej miejscowości taką kapliczkę. Piękna

Trojeść nadal kwitnie, pszczółki ją uwielbiają

Róże
Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:23, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Gdy doszłam do końca tej rabaty zobaczyłam tajemnicze drzwi. Niestety zamknięte. Okazało się, że prowadzą do gołębnika.

Przylega do niego cienista rabata.


Na rogu umieszczona jest beczka na deszczówkę. Na końcu odkrywamy kolejne drzwi w charakterystycznym dla tego ogrodu kolorze prowadzące do kolejnego wnętrza ogrodowego.
Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:11, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:10, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Ta rabata do tej pory śni mi się po nocach
Dobrze, że eMuś czuwał nad czasem, bo naprawdę czas dla mnie zatrzymał się w tym miejscu.








Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:02, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Czas łubinów.



Snowshill Manor and Garden - Anglia 16:59, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Cephalaria gigantea zwiewnie górowała na rabatami delikatnie falując na wietrze.




Przedogródek pod dębem 16:33, 02 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Pięknie nad stawem, te łany liliowców robią cudowną barwną plamę.


Tak, Dorotko.
Te plamy zawdzięczam czasowi. Z kupowanych, pojedynczych roślinek wyrosły spore kępy. W tamtym roku je rozsadzałem i trochę pomieszałem. Ponieważ były już przekwitnięte nie widziałem kolorów i zrobił się misz-masz ale i tak mi się podoba.

W ostatni piątek zacząłem czyścić drugi brzeg z roślin wodnych bo zbyt zarastały już staw. Po szyję w wodzie rwałem rękami łodygi, pomocnik odbierał widłami. Jeszcze zostało trochę więcej jak połowa. Brzeg w tym miejscu wygląda jak pobojowisko ale gdy skończę, zbiorę to co wyrwane, deszcz obmyje błoto i zaświeci słońce dla mojego stawu

To część jeszcze niewyczyszczona:


A gałązki wierzby od Sylwii splotłem jak radziłaś
Dwa ogrody 16:30, 02 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
paniprzyroda napisał(a)







Nie jestem specjalną fanką pelargonii,ale ta czekoladowa jest piękna!

Świetnie te róże ułożyłaś. Moje róże zadziwiająco dobrze się spisały i po zimie i po fali ulew,mimo że nie pryskałam niczym ani razu.
Bardziej mnie martwi to,że po tej niby lekkiej zimie, mam o połowę bylin mniej.
Nie mam już odętki,krwawniki niby chwast-ani jednego.Jeżówki odmianowej ani jednej,na szczęście te zwykłe się uchowały.Kupiłam jesienią nowe odmiany naparstnic,oczywiście po zimie nie zostało z nich nic

Zdradź tę tajemniczą metodę pikowania ostnicy.Taki łan to miałam tylko raz,jak kupiłam wielkie gotowe sadzony.Po każdej zimie mam zniszczone.A moje próby siania kończą się na kilku kłakach Zbieraj nasiona białej firletki,bo u mnie nie wyrosło nic z ubiegłorocznego siewu

Snowshill Manor and Garden - Anglia 16:25, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Snowshill Manor and Garden - Anglia 16:21, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Długa, z wąską ścieżką pośrodku ciągnąca się z dół wzgórza. Rośliny zewsząd nas otulały.





Blaski i cienie nowego życia 16:21, 02 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Liliowcowa zapączkowana

Blaski i cienie nowego życia 16:19, 02 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
I jeszcze seledynek,młoda sadzonka która już chyba nie zakwitnie. Po deszczu wyblaknięty.



Stella z drugiej strony domu kwitną na tyłach młodej brzózki. Pewnie kiedyś zmienią miejsce pobytu.

Blaski i cienie nowego życia 16:15, 02 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
I żółte żaróweczki- duży i pusty oraz pełny. Te mam na pewno od Ewci. Nieostre zdjęcia wychodzą bo albo słońce albo wiatr a trzeba robić zdjęcia szybko bo to kwiaty jednego dnia.





W samym słońcu 16:14, 02 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Czy wg Was to jest to ta sama odmiana Carex?




Jedne są jaśniejszez a drugie ciemniejsze
Snowshill Manor and Garden - Anglia 16:10, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Gdy dotarliśmy na miejsce taki oto widok nas przywitał.



Niestety zabudowania przegrały z tą rabatą. Mnie oczarowała, choć nie lubię żółtego w ogrodzie tu taki zgaszony działał na mnie jak magnez.



Blaski i cienie nowego życia 16:08, 02 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Potem łososiowe




Żółty z brązowym środkiem

Blaski i cienie nowego życia 16:03, 02 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Liliowce w takiej kolejności się pokazywały. Muszę je podpisywać tylko nie wiem jak żeby napis nie zniknął.



Pierwszy ciemne bordo od Bogdzi, kwitł już w zeszłym roku.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies