Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum' 22:42, 23 cze 2019

Dołączył: 23 cze 2019
Posty: 1
Do góry
Jeden z moich klonów zaczął mieć jakiś problem. Na wiosnę obrodziły piękne duże, ciemnozielone liście, w czerwcu te liście wyglądają już marnie - małe, pożółkłe, rzadkie, niektóe zwinęły się jakby uschły - mimo regularnego podlewania. Macie pomysł, co jest z nim nie tak? Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:42, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Liliowiec "przystrojony" krwawnikami Udała mi się ta kompozycja



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:41, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:40, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dobrze, że te cukierki nie dominują w całym ogrodzie. Niestrawności można by dostać.

Parzydło Kneiffi fajnie teraz wygląda.







I gaura zaczyna kwitnąć. Wszystkie 4 sadzonki przezimowały.



W ogródku emerytki 22:40, 23 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Aniu, cieszę się, że mogłam podzielić się wrażeniami z wycieczki i Ci się podobało.
Dziękuję za miłe słowa o ogrodzie
Dawno u Ciebie nie byłam, idę to naprawić
Moje widoczki z altanki ze słonecznikiem w roli głównej



Miałam dzisiaj dwa zachody słońca, takie nietypowe zjawisko
Prawdziwy jest na pierwszym zdjęciu, na drugim, dokładnie po przeciwnej stronie, było jakby odbicie zachodu.

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:40, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Kondziowy ogrod cz II 22:39, 23 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
urzekła mnie kolorem


jedna z najładniejszych altan na O

Dziękuję za spacer po niezwykle ciekawym ogrodzie i mam nadzieję do szybkiego spotkania znowu
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:38, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 22:38, 23 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Anitka napisał(a)


Nie wiem czy jest do czego




Przełożę Cię przez kolano zaraz. Do raju Anita, do raju. To raj, nie ogród.
Za drzwiami do ogrodu... 22:37, 23 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Doranma napisał(a)
Bardzo mi się podoba płotek pokazany z zewnątrz. Jeszcze róże powinny się przez niego przewieszać. I wszystko mi się podoba, zdjęcia piękne! !!!


Fajnie zobaczyć swój ogród na fotografiach zrobionych przez innych Dzięki niektórym widzę go niejako od nowa
Dorotko róże już się przewieszają i z roku na rok będą bardziej!...mam nadzieję... Ta różyczka jeszcze nie kwitła jak było spotkanie.

Louise odier rośnie wyżej i nie zamierza się przewieszać? Włazi na drzewo
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 22:36, 23 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kamcia napisał(a)
Anitka, Ty to powinnas zaprosic Maje Popielarska i HGTV doch siebie


Nie wiem czy jest do czego



Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 22:35, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Fioletowe żurawki fajnie podbijają zieleń


W tle widać fajnego płaczka, który kolorystycznie znakomicie się zgrywa z odcieniem żurawek

Cudny penstemon - kiedy mój taki będzie...
Ogrodowe szaleństwo ... 22:35, 23 cze 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Moje zbiory truskawek

Cierpliwy niedźwiadek wśród hortensjibi traw

Kalarepa
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:35, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Lusterko pokazuje za każdym razem co innego, jak jadę samochodem to sobie oglądam te widoki



Zaczynają kwitnąć jeżówki

Kondziowy ogrod cz II 22:34, 23 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
niesamowity ten irys


Znowu na wsi 22:34, 23 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry






Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:33, 23 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Do góry




Cześć,

Dawno nic nie pisałam bo sporo się działo. Głównie w domu (niestety wykończeniówka faktycznie wykańcza) ale do rzeczy.

Potrzebuję Waszej rady, pomocy. Tak jak mniej więcej zarys rabat przed domem i bocznych mam już w głowie poukładany to rabata gówna (widok z salonu) spędza mi sen z powiek. Dawny plan gdzieś się rozmył, w między czasie okazało się ze jest ona ciut wyższa niż planowałam (tak się ułożyła po wyrównaniu działki pod trawę) i teraz koncepcji na nią nie mam.

Hortensje były by najłatwiejsze do ogarnięcia ale planuje je już na innej rabacie, wiec dalej pomysłu brak.

Rabata ma niecałe 4 m. szerokości i 25 m. długości.

Nie chciałabym tam szpaleru z tuj tylko jakieś inne drzewa i krzewy ale jak to ogarnąć? ponasadzać po jednej sztuce z zachowaniem poziomów od największych do najmniejszych czy jakoś grupami?

Chciałabym mieć tam chociaż część z tych moich ulubionych jak:
brzoza płacząca, klonik palmowy, wiąz holenderski, cyprysik nutkajski pendula, buk pospolity rohan obelisk lub płaczący purple fountain, jakieś iglaki jak sosna czarna, kosodrzewiny.
Do tego trawy może jakiś rododendron?

Ech sporo tego, boję się że zrobi się jarmark.

Może ma ktoś podobną rabatę dla inspiracji?


Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady.



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:33, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Takie odrapane kielichy



Dzisiejsze popołudniowe światło



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:32, 23 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Kantylena napisał(a)
Pięknie Ta biała róża na jednym ze zdjęć jest cudna❤️ Można prosić o nazwę?


Dwie róże nad ławką prowadzone - to Artemis.

O tę chodzi?


Biała słoneczna rabata 22:30, 23 cze 2019

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 4
Do góry
Dzień dobry wszystkim,
mam pytanie odnośnie "stanowiska słonecznego i suchego".
Przed domem, od strony południowej zakładam rabatę w kolorach biało-zielonych. W innej części ogrodu powstaje różowo-srebrna i żółto-czerwona. Stanowisko bardzo nasłonecznione, ale nie całkiem suche- rozkładamy linię kroplującą.
Z przodu są: konwalnik (już wiem, że to błąd- będzie przesadzony do cienia), dużo białych hiacyntów i tulipanów- pięknie zakwitły tej wiosny,
za nimi białe lilie, hortensje ogrodowe białe (nie pamiętam, które- Anabel albo inna), jukki i trochę zimozielonych, małych iglaków. Z tyłu stare gatunki róż od mojej mamy- szkoda było mi je wyrzucić, pięknie kwitną i jako jedyne są w kolorach różu, pomarańczowego i czerwonego.
Moje pytania i prośby o doradę:
1. Co posadzić pomiędzy różami, żeby nie zarastała mocno trawa?- chciałam coś z większymi liściami, tak jak funkie, ale słońce jest zbyt mocne na hosty. Wiem, że można wypełnić drobniejszymi kwiatami, typu szałwia, lawenda lub coś innego, ale wolałabym coś, co nie konkurowałoby z różami, ale raczej wypełniło miejsce między nimi,
2. Co posadzić zamiast konwalnika, aby po przekwitnięciu tulipanów i hiacyntów rozwinęły się ładne liście -byliny lub trawy? Myślałam o jakiejś odmianie trawy lub może białe niskie astry jesienne??? Mam tam na próbę trzy hosty Fire and Ice, ale myślę, że będzie jej ciężko i przesadzę ją na inną rabatę, z tyłu domu.

Załączam zdjęcia, choć kiepskie ujęcia i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Maria

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies