Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Katkak 10:23, 29 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Inspirka dla Ciebie z książki Mai pt. Pokochać ogród
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 10:27, 29 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sierotka 10:58, 29 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Wacku cudnie szalejesz Pięknie jest
Pozdrówka
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 21:20, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
A mnie zachwycił czarny bez, bo ma piekny pokrój. Zrobiłabym pod nim rabatkę bylinową' Staw zachwyca. Jak mi się uda rybki poodławiać to chętnie się podzielę. Dobrze im będzie w takich odmętach.


Kasiu, Dobra Duszo, rybek w stawie sporo. Są dzikie, złodzieje wybili mi z głowy wpuszczanie hodowlanych. Za chęć podzielenia się bardzo dziękuję. Taka deklaracja jest dla mnie cenniejsza niż rybki. Jeśli będziesz miała nadmiar to oczywiście, z przyjemnością je przyjmę

Czarne bzy zawsze lubiłem. mam ich kilka, Bylinówek nad stawem więcej robił nie będę ze względu na podlewanie.
Postanowiłem bardziej skupić się na Przedogródku. Dzisiaj zrobiłem spore zakupy. Za chwile pokaże
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:27, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

To, ze u Ciebie liliowce maja bardzo mokro dla mnie jest pocieszające, bo może i moje mają szansę przetrwać. Tez zakwitły mi jedne lipcowe.


Sylwia, zobaczysz, będzie dobrze.
Walczysz o korzenie roślin i to im pomoże. Uratujesz je. Zobaczysz, że niewiele wypadnie.
Takie wczesne kwitnienie liliowców jest zabawne i daje mi sporo radości.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 21:27, 29 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przyszłam napisać o tulipanach, a tu takie piękne widoki z nad stawu. Już tam jest pięknie i kwitnąco. Na szczęście cofnęłam się jeszcze troszkę i zobaczyłam wejście do mojego ulubionego ogrodu w Jarkowie. Jak tam jest pięknie, znam ten ogród , byłam w nim 2 razy, ale fotki przeglądałam tyle razy, że czuję się jakbym go znała na wylot. Troszkę się pozmieniało, niektórym roślinom pozwolono urosnąć, przybyło małych oczek wodnych. Jak byłam drugim razem to dopiero zaczynano drugą część ogrodu, a teraz jest tam tak pięknie. obejrzałam zdjęcia raz, później cofnęłam się jeszcze raz. Piękny ten ogród.
Wracając do tulipanów, miałam nadzieję, że zrobiłeś może zdjęcie z tym miejscem żeby zobaczyć jak to wygląda. Ja wykopałam tulipany, hiacynty i szafirki bez ziemi. Nie obcinałam im łodyg, wraz z zielonymi częściami powkładałam cebulki do płytkich pudełek tekturowych i postawiłam na słoneczku. Nie wiem czy to dobra metoda, po prostu tak zrobiłam. Cebulki wyglądają dobrze, myślę że będą kwitły w następnym sezonie. Gdybym je zostawiła w ziemi pewnie by zgniły z nadmiaru wilgoci. Później spakuję je do papierowych torebek i schowam do drewutni. Jesienią wsadzę do ziemi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 21:32, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
Inspirka dla Ciebie z książki Mai pt. Pokochać ogród

Ach, rzeczywiście super to wygląda. Dziękuję Kasiu. Poopowiadam Ci o mojej działce ze stawem na spotkaniu.
Widzę, że miłośników czarnego bzu jest więcej
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:36, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Wacku cudnie szalejesz Pięknie jest
Pozdrówka


Bogusiu, chwilowo mam więcej czasu więc ożywiłem działania na działkach.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:44, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Przyszłam napisać o tulipanach, a tu takie piękne widoki z nad stawu. Już tam jest pięknie i kwitnąco. Na szczęście cofnęłam się jeszcze troszkę i zobaczyłam wejście do mojego ulubionego ogrodu w Jarkowie. Jak tam jest pięknie, znam ten ogród , byłam w nim 2 razy, ale fotki przeglądałam tyle razy, że czuję się jakbym go znała na wylot. Troszkę się pozmieniało, niektórym roślinom pozwolono urosnąć, przybyło małych oczek wodnych. Jak byłam drugim razem to dopiero zaczynano drugą część ogrodu, a teraz jest tam tak pięknie. obejrzałam zdjęcia raz, później cofnęłam się jeszcze raz. Piękny ten ogród.
Wracając do tulipanów, miałam nadzieję, że zrobiłeś może zdjęcie z tym miejscem żeby zobaczyć jak to wygląda. Ja wykopałam tulipany, hiacynty i szafirki bez ziemi. Nie obcinałam im łodyg, wraz z zielonymi częściami powkładałam cebulki do płytkich pudełek tekturowych i postawiłam na słoneczku. Nie wiem czy to dobra metoda, po prostu tak zrobiłam. Cebulki wyglądają dobrze, myślę że będą kwitły w następnym sezonie. Gdybym je zostawiła w ziemi pewnie by zgniły z nadmiaru wilgoci. Później spakuję je do papierowych torebek i schowam do drewutni. Jesienią wsadzę do ziemi.


Dorotko, dziękuję za radę w sprawie cebulowych. Tak samo radziła Szefowa. Od jutra zaczynam wykopywanie.

Jarków to jedno z moich ulubionych miejsc. Jestem tam kilka razy w roku bo to niedaleko ( około 100 km) a atmosfera tego ogrodu przyciąga. Włożona praca - godna podziwu. Nowa część ogrodu, choć otworzona niedawno już do podziwiania. Zastanawiałem się ostatnio czy właściciele mają następców - podobnych pracusiów i pasjonatów którzy za jakiś czas będą kontynuowali dzieło
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:14, 29 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
pochwalę się dzisiejszymi zakupami:

w drugim rzedzie od lewej:
Turzyca wiosenna THE BEATLES
hosta FIRST FROST
jarzmianka
Dziewanna miniaturowa nazwę zapomniałem
funkia GREAT EXPECTATION
brunnera ALEKSANDER'S GREAT
hosta SAMURAI
na przodzie 4 rodzaje rojników. Rojniki mają specjalne przeznaczenie. Bedą rozdzielone
hosta BLUE MOUSE EARS
3 szt Gaultheria BIG BERRY GAUBI
hakonechloa AUREOLA

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies