Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerwa na kawę... 23:53, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Dwa ogrody 23:52, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



Ogród Małej Mi 2017 23:51, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo jak ogrodnik utyrany w ogrodzie i efekt tyrania widzi to szczęśliwy
Kasia ma zielone paluszki Czasem mam wrazenie, że nawet jakby wykałaczkę do ziemi wsadziła to by las wyrósłŚliczna hortusia


Mi rozmnażanie idzie słabo, za to samo się sieje wystarczająco ..

I z serii czarne chmury nad kołchozem wiszą..
Przerwa na kawę... 23:49, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Ja dziś po odrobieniu obowiązków rodzinnych wyrwałam się na zakupy. Zależało mi na zakupie świdośliwy obelisk, dużej. I udało się. Nie wiem tylko czy się przyjmie bo miała zdrutowane korzenie w donicy. Jak drut wyjęłam to trochę korzeni straciła. Liczę, że mocna sztuka. Na jednym drzewku się nie skończyło i wróciłam jeszcze z pięknym, sztywnym krzaczkiem róży Księżniczki Aleksandry z Kent - może ten w końcu da radę. I jabłonką Adirondack do rozpięcia na płasko. I pysznogłówką i całym mnóstwem bylin i brakującymi 2 metalowymi kokoryczkami. Dzień uważam za udany bo byłam i u Schmitów i w ZP w drodze powrotnej.
Kilka zdjęć z ogrodu w Pechcinie zostawiam.
Jeziorko

Droga do ławeczki


Urokliwe ozdoby
Ogród Małej Mi 2017 23:49, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)

No i tak trzeba
Ja do ciebie zawsze bardzo chętnie... ale kiedy ty do mnie ??


Poczekaj.. przyjdzie na wszytko pora

Teraz taki czas że ja nie mam kiedy .. a potem role sie odmienią ..
może powtarzam foty, ale te niebo było fantastyczne
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:47, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
I z bliższa ujęcie


Nie przepadam za żółtymi kwiatami w ogrodzie, ale ten żarówiasty żółty po miesięcznej szarudze i ulewach dawał powera

Pierwszy raz tak obficie kwitł i rozrósł się jak szalony. Czy teraz po przekwitnięciu można byłoby go przyciąć? Jeżeli tak to cięcie kosmetyczne czy można mocno pociachać? Wolałabym trzymać w ryzach jego wielkość
Dwa ogrody 23:47, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
rabata przed domem



Ogród Małej Mi 2017 23:47, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Piękne to ciurkadelko, ale wodę w oczku też masz czysta. Ja jutro właze do swojego kupiłam sobie buto-gacie gumowe robie porządki.
U mnie pałka rośnie w donicach też się załamuje. Twoja pałka piękna była.

Kopiuje fotkę bo piękny widok. Chciałam jeszcze zapytać przy samym brzegu niska roślina to strzalka? Kiedys kupiłam i wyginela. Jeszcze Aniu w prawym dolnym rogu co to za pióropusz bardzo efektowny rośnie.

Nie chcę pisać o ślimakach golasach, aby nie zapeszyc. Skorupiaki też mam, ale da się wytrzymać. Zbieram je.


O wodzie w oczku nie mów, bo w tym roku miałam nerwa na nią strasznego.
Złożyło się kilka rzeczy na raz...za wielkie ryby i za dużo, zimna wiosna i wegetacja oczku nie ruszała, jesienią pozbyłam się kupy roślin, bo już oczka nie było widać. Odkurzacz szwankuje cały czas.. bo ten model tak ma.. Nawet już wlałam różne środki na czystość i nic z tego , chwila lepiej i od nowa.. a brudnej wody to nie stawie w oczku.. jak chwasty przeżyję to wody jako gnojówki już nie. Wiadomo trochę osadów musi być.. to nie basen pływacki./.
Filtr mam za mały na tę pojemność wiec czyszczę gąbki codziennie.. a i tak nie pomagało. I nie wiem czy w końcu że ruszyła wegetacja, czy kupiona lampa UV pomogła. Oczko z dna nigdy nie było tak dobrze wysprzątane.. ale walczyłam.. Teraz dno widać I tak ma być..

Przy samym brzegu tak centralnie to bobrek trójlistny. Wydzieram go bo mi wszytko zarasta, a resztę wyrywają ryby, bo tu je karmie i grzebią potem w nim Strzałki miałam kilka rodzajów i też wyginęły. Po lewej od brzegu to szwarc mydło i powidło.. i nie to co sadziłam tylko to co się tam zakotwiło. Najwięcej to mam jaszczurzca zwisłego (czy jakoś tak się nazywa) Rośnie jak głupi i zarasta wszytko. Jeszcze chwila i stanę na uszach by go wytępić. Ale to chyba walka z wiatrakami.
Pałki były piękne, ale co wiatr to leżały, wchodzenie do wody po pachy już mnie wnerwiało.. zostawiłam mały kawałeczek..i niech rośnie na nowo. Reszta poszła na kompost w lasku.
Pióropusz to jakaś trawa.. mam drugą kępę w głębi.. jest bardzo ładna i bezproblemowa. Wiosna ścinam i teraz zetnę. Bo liście ma jak żyletki i jak się chodzi to potrafi pokaleczyć. Za to do wiosny jest ozdobą oczka. Najlepiej ja lubię jak kwitnie i zima. Jak chcesz to ci siewki przechowam, bo mam chyba jeszcze jedna kępkę którą zachowałam. Miałam odmładzać kępy, ale tak się rozrosły że nie wyobrażam sobie wydarcia jej.. to jest już monstrum..
Miesiąc po ścięciu jest ponownie bardzo ładna .
Foto beznadziejne, ale już nie chce mi się szukać lepszego

To niecały miesiąc po ścięciu..



Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:41, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
A tu też wprawdzie hosta ale pierwsze skrzypce gra janowiec...
Tu jeszcze prawie niwidoczny

Tu już pąki się powoli rozwijają

A tu już żółta żarówa
Dwa ogrody 23:39, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry


z prawej strony oczka, zastanawiam się nad Pastellą czy ją zabierać, bo część bylin to na pewno


Dwa ogrody 23:35, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
tutaj w ub. roku robiłam trochę zmian




Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:28, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry

i hosta olbrzymka Sum and Substance dla porónania jej liść i zwykłej funkii Patriot
Dwa ogrody 23:25, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Laguna powoli będzie kończyć




Biedronki , biedronka 23:24, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Rogi41 napisał(a)
Pojawiły się mi nagle na śliwce węgierce i jabłoni. Wyglądają ohydnie. Co to jest i jak się tego pozbyć?



To biedronki
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:24, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
i takie tam widoczki z hostami w roli głównej
Dwa ogrody 23:20, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



oprócz białych White Cover i Pashmin rośnie też Jasmina


Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:20, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Landlord123 napisał(a)
Dzień dobry,
Cos sie nie dobrego dzieje z moim trawnikiem.
Strasznie sie przerzedzil i do tego zaczal zolknac.
2 tyg. temu byl idealny.
Co moze byc przyczyna ?



Susza, zagłodzenie, brak składników pokarmowych, być może zbyt duża dawka nasion na 1 metr kwadratowy, siewki walczą o miejsce i pokarm.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:19, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry

Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:18, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
DoubleM napisał(a)
Witam od pewnego czasu zaczely pojawiac sie plamy na trawniku, trawnik zostal wylozony z rolki, wczesniej grunt przekopany, uzyzniony, posypany nawozem delikatnie, a teraz coraz wiecej plam powstaje na trawniku. Trawa nie jest sucha lecz wyglada jak biale grube pędy. Zalaczam zdjecia i prosze o porady co to i jak ratowac, szkoda kilkuset zlotych za rolki.






Moim zdaniem albo trawnik był dobrej jakości i załatwiła go susza, wymagał nieustannej kontroli wilgotności, gdyż wygląda na trawnik ścinany z gruntu, a przy takich upałach to ciągłe podlewanie i dbanie.

Albo był zbyt krótko ścięty i korzenie były zbyt małe aby wyżywić ten trawnik.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:17, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Dorota123 napisał(a)

Oczywiście nie możemy być więźniami domów, ogrodów. (teraz sobie uświadomiłam, że ja właśnie jestem takim więźniem) Trzeba też korzystać z innych przyjemności.
Niestety często sami nakładamy na siebie takie kajdanki pod nazwą "ja muszę..." Wciąż nam się niekiedy wydaje że jesteśmy niezastąpieni, że nikt tak dobrze nie wykona danej pracy jak my, że najpierw obowiązki a potem przyjemności....

Ostatnio sporego focha na mój ogródek zaliczyłam. Bo kto w spokoju jest w stanie znieść cały miesiąc deszczu a właściwie wręcz ulew i to w maju kiedy powinniśmy przesiadywać w ogrodach rozkoszując się kwitnącymi tulipanami, bzami, konwaliami?... I jak sobie przypomnę te kilkaset cebulowych wsadzanych jesienią... i prawie efekt zerowy w maju - co zdążyło zakwitnąć zaraz leżało na ziemi. I ta plaga ślimarów zżerająca dokładnie wszystko co tylko zielone
A potem wraz z czerwcem przyszły wręcz afrykańskie upały. Lejący się żar z nieba (temperatura w cieniu sięgała +32 stopni) pozwalała jedynie wieczorem wyjść do ogrodu, ale tam znów co odetchnęło od deszczu i zaczęło kwitnąć mdlało pod wpływem upału. O pladze komarów i mszyc nie wspomnę
I nawet nie było kiedy nacieszyć się czosnkami, kalinami, piwoniami.... I pomyśleć człek narobi się, potem czeka cały rok po to by okazało się że niestety... taki mamy klimat

I tak pomyślałam że może trzeba byłoby na całości trawnik zasiać a dookoła tuje posadzić i byłby święty spokój

Fotki tylko jakieś zostały
Z tych deszczów to hosty miały uciechę bo urosły jak szalone

Ostatnio było o buksach. Zatem dzisiaj o hostach

To fotki z początku czerwca:

Co ciekawe w ogrodzie była plaga ślimaków a funkie prawie że nie naruszone
Najbardziej oblegane były przez ślimary liście czosnków, co mnie dziwiło mocno - byłam przekonana, że czosnkowy zapach podziała odstraszająco
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies