Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 15:15, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
kerii napisał(a)
Niezapominajki to były ulubione kwiatki mojej mamy z jednej kępki rozlazły się po całym ogrodzie, ja je średnio lubię ale bardzo nie tępię i rosną tu i tam ale w rozsądnej ilości, mają natomiast jedno miejsce azyl pod borówkami tam mogą się rozsiewać do woli

Rodki śliczne może i to lenistwo panów od przeprowadzek nie było takie najgorsze najważniejsze, że roślinki mają się dobrze, bo akurat z tymi to różnie bywa delikatne i kapryśne. Ja mam dwa d przeniesienia ale najpierw nie było kiedy, teraz o dziwo mają pąki więc na razie rosną gdzie rosły.

Też mam problem z serduszką mam jedną jedyną i chciała bym ją rozsadzić, rozmnożyć ale się boję żeby nie uśmiercić

Jolu niezapominajki już są na kompoście, trochę pusto się zrobiło Pozwalam, żeby w dużej mierze ogród żył własnym życiem, niekiedy mnie przerasta ))

Wygląda na to, że rododendronom w moim lesie jest dobrze. Bywa sucho, ale ten problem raczej nie występuje w tym sezonie. Można je przesadzić po przekwitnięciu. Oberwać przekwitłe kwiatostany, można lekko przyciąć, jeżeli jest potrzeba korekty i przygotować dla nich kwaśną, przepuszczalną glebę. Ja w tym sezonie przesadzałam kolejne sztuki sadzone przez poprzedniego i jeden to nawet zaczął "świecić w ciemnościach "
Przed przesadzeniem rósł na słońcu, dobrze go podkarmiłam i kwitł tak :


Przesadziłam go w bardziej cieniste miejsce i teraz ma taki żarówiasty kolor:



Chyba wcześniej mi się bardziej podobał

Mam nadzieję, że może znajdzie się ktoś kto nam poradzi co zrobić z naszymi serduszkami ))
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:59, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Nowe nabytki:

Bąk zapomniał o całym świecie

Wszyscy mają klonika, to ja też


Kaliny też są na topie:
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 16:07, 28 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Kasiu Ogród młody a już piękny, naturalny Też mam ogród prawie cały w cieniu tylko że na glinie.
Nowe nabytki bardzo ładne, klonik miodzio, podziwiam je tylko u kogoś, u mnie nie zimuje, a kotek wymiata, cudo jednym słowem
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 17:42, 28 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
KasiaLangier napisał(a)


Piękne miejsce do życia znaleźliście. Działeczka jak marzenie. Wyobrażam sobie te wiosenne śpiewy ptaków.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 20:55, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
AnnaMS napisał(a)
Witaj Kasiu Ogród młody a już piękny, naturalny Też mam ogród prawie cały w cieniu tylko że na glinie.
Nowe nabytki bardzo ładne, klonik miodzio, podziwiam je tylko u kogoś, u mnie nie zimuje, a kotek wymiata, cudo jednym słowem

Witaj Aniu, cieniste ogrody są niełatwe, ale za to mają swój klimacik. Ja dopiero testuję rośliny, żeby dobrać takie, którym będzie u mnie dobrze. Klonik ma miejsce wśród rododendronów, może akurat mu się spodoba miejscówka
Mam dwa kotki:
Krysia:

i Karlos, który tez lubi kwiatki:
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 20:59, 28 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Piękne futrzaki. Jaka to rasa?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 21:03, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)

Piękne miejsce do życia znaleźliście. Działeczka jak marzenie. Wyobrażam sobie te wiosenne śpiewy ptaków.


Dzisiaj właśnie kupiłam 8 nowych budek lęgowych uwielbiam ptaki, szczególnie ich wieczorne koncerty Zimą bażanty spacerują mi po tarasie...latem zieleń bucha, zapach lasu..rzeczywiście jest to spełnienie moich marzeń
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:07, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Piękne futrzaki. Jaka to rasa?


Kryśka jest mieszańcem, mama była persicą a tata maine coonem. Karlos to czysty maine coon, łagodny, przyjacielski...kocica za to ma charakterek, ale jest za to czuła kobietka..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 21:24, 28 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Śliczne sierściuszki Też mam dwa koty plus trzy dochodzące ale rasowe nie są.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaLangier 21:35, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kot miał być jeden domowy, ponieważ mąż nie chciał się zgodzić na dachowca, z uwagi na złe doświadczenia z ciągłymi zaginięciami. Z czasem okazało się, że Kryska ciągnie na dwór, zaczęłam ją wyprowadzać na smyczce. Dużo wyjeżdżamy więc stwierdziłam, że przydałoby się Kryśce towarzystwo. I tak rodzina powiększyła się o Karlosa. Po przeprowadzce stwierdziłam, że nie mam serca trzymać kotów w domu, ale wokół las i nie chcę ich stracić. Dlatego zbudowałam w ogrodzie wolierę, a teraz myślę nad dziurą w domu, żeby mogły do niej swobodnie wychodzić
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies