Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 17:10, 28 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
TAR napisał(a)
Dziewczyny, te które mają buki, obejrzyjcie swoje, bo zdobniczki bukowe w tym roku juz sie rozpanoszyly. Kolejna mszyca trudna do zwalczenia. Oblozenie robalowe w tym sezonie olbrzymie. w zeszlym roku walka z susza, kretami i nornicami. Ten pod znakiem mrowek i mszyc. Nic tylko zaorac i wybetonowac

Mój czerwony maluch już ma maszyce A zdjęcia tej piany i znalezionego robaka wrzuciłam do siebie, chętne się dowiem co to jest.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 17:12, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Kasia_CS napisał(a)

Haniu, w parku mieszkasz?

U mnie łubin po raz pierwszy taki dorodniejszy kwitł, uwielbiam ten jego kwiatostan!! Trafił mi się fioletowy (od mamy dostałam z ogródka wykopany ) Twoje mają piękny łososiowy kolor


Pierwsze łubiny wykopywałam z okolicznych rowów. Były fioletowoniebieskie. Potem wysiałam różowe. A teraz rzucam zasychające kwiatostany w rabatę i samosiew się robi.

Czy park? Ścieżki spacerowe są.
Szukam intymności. Coraz o nią trudniej. Może nie tyle intymności wizualnej mi potrzeba, co akustycznej. O tę pierwszą mogę zadbać sama, ta druga...no cóż...rzadko kiedy znajdujemy się w miejscu idealnym.

Aleja spacerowa zewnętrzna


Ozdabiam czym mogę. Lepsze to niż nic.


Zaczyna wyglądać jak żywopłot.



Klasyczne zestawienia przy furtce na zewnątrz.



A wewnątrz może być swobodniej. Spacerowicz może spocząć i oglądać szczere pola kończące oś widokową (prawy górny róg).



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:22, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
TAR napisał(a)
Dziewczyny, te które mają buki, obejrzyjcie swoje, bo zdobniczki bukowe w tym roku juz sie rozpanoszyly. Kolejna mszyca trudna do zwalczenia. Oblozenie robalowe w tym sezonie olbrzymie. w zeszlym roku walka z susza, kretami i nornicami. Ten pod znakiem mrowek i mszyc. Nic tylko zaorac i wybetonowac


Czemu aż tak? Szkodniki w ogrodach były zawsze. Choroby też. Nie da się przez całe życie być zdrowym i pięknym. Z roślinami pewnie jest tak samo.

Doczytałam wczoraj, że modrzewie nie powinny rosnąć w pobliżu świerków. Należy wybrać do nasadzeń tylko jeden gatunek, jeśli się chce uchronić ogród przed ochojnikiem. Modrzew jest bardziej na niego podatny. Ot-takie dylematy.

Bordowe i brązowe akcenty.







i aktualny stan jarzmianki; wypadła ze szponów serduszki i wpadła w objęcia hosty.



A za oknem leje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:37, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Zastanawiam się, co hakonce u mnie nie pasuje? Rozluźniałam glebę drobną korą. Chyba wciąż jest za ciężka.




Chciałam napisać, że z mało wody ale może słońca zbyt mało?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:42, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gosiek33 napisał(a)



Chciałam napisać, że z mało wody ale może słońca zbyt mało?


W maju była przewaga dni pochmurnych i deszczowych. Obstawiam, że gleba wciąż jest za ciężka jak na jej gust.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:51, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
U mnie tak wygląda co roku w półcieniu w czsie szuszy bez podlewania
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 18:06, 28 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Roocika napisał(a)
Czy ten wełnowiec to wygląda jak taka biała piana? Mam coś takiego na szałwiach i przywrotnikach? Czym to najlepiej potraktować?

Biała pianę na roślinach zostawia pienik ślinianka. Larwy tego pluskwiaka bytują pod osłonką z pienistej wydzieliny.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Roocika 18:17, 28 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
JoannA napisał(a)

Biała pianę na roślinach zostawia pienik ślinianka. Larwy tego pluskwiaka bytują pod osłonką z pienistej wydzieliny.

Dzięki, udało mi się też znaleźć tę informację... Urok mieszkania wśród nieużytków...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
tulucy 19:11, 28 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
I u nas też lało. Beczka pełna. Sąsiad nam łapał wodę i trochę my dziś z takiego dołka wybraliśmy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 19:45, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Lucy, czy Ty masz niedobory wody, że sąsiad Ci dodatkowo łapie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies