Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:45, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


i ta co była kupiona miniaturka na dzień babci, a urosła do kolana po posadzeniu w grunt i kwiaty ma większe, już trzeci sezon jej leci

Znowu na wsi 22:45, 21 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Aniu, dziękuję. Mnie tak kilka razy udało się zdążyć z posianiem nawozu na trawnik. A twoje wiśnie niech zdrowo rosną.
Tymczasem bateria w aparacie się podładowała więc cd. .
Sporo nagromadziłam różności - nowości, w międzyczasie dołożyłam to i owo.





Na szczęście większość już znalazła swoje miejsce. M.in. tu


i tu



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:41, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Leonardo Da Vinci
Śliczny

tu też Leonardo



Choroby róż 22:36, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
U mnie żółknięcie pąków i ich opadanie lub więdnięcie
Żółty pąk LI (miała np na jednym pędzie około 10 - 15 pąków, z czego ostało się może 5...

tu pakiecik pąków jeszcze zielonych, ale liczę się z tym, że zaraz zżółkną, mają takie czarne punkty na łodyżce pod pąkiem - czy to szkodnik jakiś taką mi robotę odprawia?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:33, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Wczorajsze zyczenia sie spełniły, ogród niebo podlało burza poszła bokiem....a w zasadzie dwie burze, groźne były, ale na deszczyk się załapaliśmyJeszcze by się jeden taki przydał to i drzewa by wody napiły

Sporo w ogrodzie zrobione, wygląda jako tako, nie wszystko udało się skosić bo mokrego nie było jak, ale dobre i tyle, prawie na prostą wychodzimy wreszcie, ale chwast to mam wrażenie rośnie mi za plecami żeby nie powiedzieć, że niżej
Trawa po deszczu może wreszcie zacznie wschodzić bo nie dość, że kret już znowu ryje i trzeba zaś dosiewki robić to jeszcze mamay stałego gościa co nam te nasiona skrzętnie wyg=biera i nawet się nas nie bardzo boi...nie wiem czy on nie ma swojego gołębnika, czy tak dobrze się u nas poczuł

fotki z przed kilku dni, bo dzisiaj nie było czasu, a wczorajsze w aparacie



Mój ogrodowy pamiętnik 22:27, 21 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Nowa12 napisał(a)






Pięknie
Rozpoznawanie chorób i szkodników 22:26, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
A ja mam od kilku dni problem z magnolią - jest zadołowana w ziemi przygotowanej specjalnie pod nią - nie wkopałam, bo istnieje duże prawdopodobieństwo pomyłki odmiany i nie chciałam grzebać w korzeniach. Regularnie dostaje wodę, tymczasem niektóre liście zaczęły mieć takie plamy, żólkną miejscami i opadają zupełnie z pędu
wierzch

spód


Ogród Małej Mi 2017 22:24, 21 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Przyjeżdżaj z Anią.. będzie spotkanie w Bolestraszycach.. i dam Ci dzwony bo mi wszytko zarastają

Tak jak te srebrne od Ciebie.. wypieliłam i dalej mam..

No i tak trzeba
Ja do ciebie zawsze bardzo chętnie... ale kiedy ty do mnie ??
Ogród zapracowanej mamuśki 22:19, 21 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Warzywniczek

Słoneczniki , pierwszy raz u mnie , rosną szybko .


Na koniec domek dla nietoperzy (jeden z trzech, które mężuś zrobił )

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:15, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
O zachodzie słońca większość ogrodu jest już w cieniu rzucanym przez sasiednie budynki.









Droga z sadu do ...wyboru dokąd. Na lewo do furki lub drzwi wejściowych, na prawo do warzywnika, na wprost do ławeczki lub na taras.

Ogród zapracowanej mamuśki 22:09, 21 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:08, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Kimono- dla mnie różane odkrycie. Róża z marketu. Była dostępna w tym roku w owadzim sklepie na B. Musiałam dawać sobie po łapkach, bo mnie kusiło, aby nabyć kolejne. Argument o braku miejsca był najskuteczniejszy. Rośnie w ogrodzie od 5 lat. Kwitnie do mrozów, nigdy nic jej nie podjadało, na nic nie choruje. Liście piękne, błyszczące, zapach subtelny. Kolor nieoczywisty. Morelowy z nutką łososiowego? W zależności od nasłonecznienia barwa jest inna.







Reanimowana Comte de Chambord- stara róża portlandzka, mocny zapach.



Pospolite firletki dobrze z nią współpracują.

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 22:03, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry


Ogród Małej Mi 2017 22:02, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Sylwia jak to wygląda, to ktoś kto tego nie widział, nie jest w stanie sobie wyobrazić..

Skorupkowe były ale nawet ich nie zbierałam, a w tym roku jakaś plaga ich.. ale te chociaż nie są takie obrzydliwe.. wiec aż tak nie denerwują, też zżerają ale nie w takim tempie.. Ale są ich tysiące.. z jednego pnia drzewa po deszczu zebrałam po 10-20 szt.. czego one tam szukają. Na różanecznikach to siedzą na 2 metrach..

Zaraz zaczną się opuchlaki, ćma bukszpanowa.. ot i takie to nasze ogrodniczkowanie..

Za to wczoraj cały dzień przewalczyłam z linią brzegową oczka, bo wydzieraliśmy pałki wodne co cały czas się wywracały. Ze 100 kg to ważyło.. już mieliśmy sie poddać z wydzieraniem.. Jak rozwaliłam jeden brzeg to poprawiłam już prawie całość, tylko cementu brakło Wypieliłam z kamieni siewki i wreszcie jakoś to wygląda Czysto i schludnie.. pięknie spędziłam dzień.. aż mi się dobrze zrobiło



Bo jak ogrodnik utyrany w ogrodzie i efekt tyrania widzi to szczęśliwy
Kasia ma zielone paluszki Czasem mam wrazenie, że nawet jakby wykałaczkę do ziemi wsadziła to by las wyrósłŚliczna hortusia
Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 22:02, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry




Ogród zapracowanej mamuśki 22:00, 21 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Inne zakątki
Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 22:00, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry




Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 21:58, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
A tak poza tym wsio rośnie



To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:56, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Przebywanie na tarasie o tej porze roku to prawdziwa przyjemność. Wreszcie doczekałam się intymności.

Ten busz wbrew pozorom jest logiczny.

Rabata wzdłuż południowej ściany budynku.



Wysokie nasadzenia z boku tarasu chronia przed okiem sasiada (okna na parterze i dachowe)


Wysokie trawy z tej strony chronią przed drugim sąsiadem (okno tarasowe i balkonowe). Katalpa zasłania okno balkonowe domu po jej drugiej stronie.



Wiąz i wysokie trawy zasłaniają nas przed widokiem z okna na I pietrze domu widocznego na poprzednim zdjęciu.



Oj, trzeba się nagłówkować, żeby zyskać intymność we własnej chałupie.



Ogród Małej Mi 2017 21:55, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
A to foto dla Kasi z Bajki.
Hortka od Kasi zakwitła i jak ślicznie.. muszę ja wyciągnąć na bardziej eksponowane miejsce .. Hortensja ukorzeniona przez Kasię

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies