Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Basi 15:14, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry


Tu przedogródek po zmianach. Usunęłam pstre trzmieliny bo wydawało mi się za bardzo pstro i w te miejsca dosadziłam bukszpany. Moim zdaniem uspokoiło się i wygląda lepiej. Po dosadzeniu żurawek i hakonechloa ta część ogródka upodobniła się do reszty. Bo wcześniej wyglądała jak z "innej parafii", nie było "wspólnych" roślin.

Teraz jest tak.





Ogród Basi 15:09, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Ogród Basi 15:06, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Zylistek marniutko w tym roku kwitnie. Może jeszcze pokaże na co go stać?







Ogród Basi 15:02, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:02, 20 cze 2019
Do góry
Johanka77 napisał(a)
No i w ramach procesji powędrowałam dziś do stadniny.
Złota nawiozłam cztery wiadra

Teraz biorę się za przygotowywanie rabaty przytarasowej.
Obiecuję zdjęcia poglądowe



Wow to ci w aucie fiołkami pachniało
Przyda się roślinki będą wdzięczne
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:01, 20 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


Sylwia, pięknych różyczek u Ciebie moc,cudne to zestawienie jasno różowych i kremowych z szałwią i bladziutką tawułką

Sylwia, te dzwonki ze zdjecia to siałaś pierwszy raz do gruntu,czy sadzonki miałaś,one same się sieją? Masz jeszcze w innych kolorach? Np. białe?
Ogród Basi 15:00, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Małymi krokami-Ogród Wioli 15:00, 20 cze 2019
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Czerwcowo... kilka fotek
Szałwia niedługo przekwitnie a jeżówki za chwilę zaczną spektakl... uwielbiam ten czas

Derenie IH nie cięte porosły potforry mus za rok je trochę ciachnąć




Ale za to fajne piętra masz.
Ogród Basi 14:57, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry


Tu, ten biały to włoski powojnik White Prince Charles. W ubiegłym roku posadzony.





Ogród Basi 14:53, 20 cze 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Moje Arabelki przewieszają się przez murek ogrodzenia. Całkiem ładnie to wyląda.







Liliowo i kolorowo:) 14:18, 20 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


Elu to Souvenir du Docteur Jamain zobacz sobie w internecie, ma piekny kolor i każdego dnia inny kolor tak jak na tym zdjeciu, z tylu widac, ze juz przechodzi w fiolet. Piękna jest tylko mało urosła może też dlatego, że posadziłam ją w dosyć dużym cieniu bo tak zalecali.





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:54, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Ale fajnie mi zapozowała wyglada jakby ją ptaszysko złapało do dzioba



a tu coś zaczynamy modzic, ale to raczej podbudowa pod przyszły sezon
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:52, 20 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A coś podobnego rok temu też było
wielkosci szerszenia, ale nie szerszeń




w ubiegłym roku miałam takiego na ścianie domu - to Trzpiennik olbrzymi
Liliowo i kolorowo:) 13:51, 20 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


A nowosc zmienia kolor na coraz bardziej ciemniejszy, fioletowy jest piękna, wolno u mnie rosnie.







Danusiu ta nowosc to po lewej stronie a jak się nazywa nie znalazłam 5 str wstecz może słabi czytałam.

Kasia nie lubi samooczyszczajacych ja tam mam to w nosie posadzilam tam gdzie nie widać w trawie. Lub trzeba obsadzić róże aby nie było widać.
A piwonie to nie śmiecą.
Danusia ma taki busz że nie widać opadziny, właśnie to tylko płatki, które wcześniej były podziwiane i wachane w kwiatach.

U nas duszno, parno niebo zachmurzone. Czekamy na deszcz wczoraj nie podlewalam bo zapowiadali burze dzisiaj trzeba bo na ratunek z niebios nie przychodzi.


Moja działka na Dębowym Lesie 13:49, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)
Mam pytanie do jednej i drugiej Ani- bo obie jesteście "makowe panienki"Ni stąd, ni zowąd wyrosły mi upragnione maczki. Jak szybko się pokazały, tak szybko opadły, zwiędły, położyły się! Pytanie: Jeśli je teraz zetnę, to czy ścięte makówki dojrzeją i będą się nadawały do siewu?

Sylwia dobrze napisała .Zielona makówką praktycznie jest nie dojrzała i nasiona zielone, niedojrzale, i nic z nich nie Bedzie.Makówka musi być sucha.Dopiero możesz zabrać ja i nasiona.I to trzeba uważać aby się nie wysypały.Nie tak leza.Moze uschną i nasiona dojrzeją. I dopiero wówczas je zabierzesz.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:43, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
A coś podobnego rok temu też było
wielkosci szerszenia, ale nie szerszeń


ważki przylatują

i nawet ładnie pozują
Moja działka na Dębowym Lesie 13:40, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Aniu trawki bardzo zwiewne Różyczkę na pergoli podziwiam bardzo sympatyczna...uwielbiam czerwone róże ...zresztą wszystkie uwielbiam
A wiesz dziś i mi udało się uchwycić w kadr furczaka

Bardzo się cieszę ,że zostaliście u nas dłużej w niedzielę i mogliśmy wesoło spędzić czas. I jeszcze raz dziękuję za zdjęcia i pomoc w spełnianiu marzeń

Patrz, na straszę lata i traki mnie wzięły
Roza na pergoli ładna w tym roku.
a i inne tez sa ładniejsze.
chyba ta maczka bazaltowa i kopczyki kompostowe trochę zadziałały.
Jeszcze mus na jesieni dać im obornika.W tym roku miały, miały,,, dostać i nie dostały..Nie został dowieziony.
Ale jeszcze do wizerunki wzorowego im brakuje.
O fajnie ,ze furczak złapałaś w kadr.To bardo ruchliwy model.
Ja te bardo lubię wszystkie róże.Kiedyś może mniej biele lubiłam.ale i to się zmieniło.
Aniu, i ja się ciesze,ze wspólnego czasu.
A nade wszystko ,ze Mezowie wytrzymali.A mój miał trudniejsze zadanie. zero odpoczynku i kierowca.
wiesz,e fotografie i fotografowanie lubię.
A to takie ulotne chwile, i fajnie jak sa na zdjęciach możną zobaczyć to czego się nie widziało,I w we wspomnieniach zostają
To teraz będziesz siedzie na ławeczce i snuć następne marzenia

A to róża na pergoli


a tu jeszcze powojnik Blekiny Aniol
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:38, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
powiesiłam dwie pułapki feromonowe jedną w podwórku z zeszłorocznym feromonem i drugą na duzym ogrodzie ze świeżo otwartym, w ciągu tygodnia złapał sie tylko jeden samczyk i to w tą zeszłoroczną

jeszcze nie pryskam, ale zagladam często w buksy czy czegos nie ma


taką gąsienicę miałam w ogrodzie i pewnie mam chyba, ze ptaki złapały, co to?


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:33, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

i pościel już jest

bo już mam gdzie schować

takie podpory do ogórków eM z Młodszym zrobili
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies