Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mirkowy ogród (początki) 22:26, 19 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Dzisiejsze fotki po deszczu.

W ogródku emerytki 22:19, 19 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
gogo napisał(a)


Taka roślina jest sadzona w Barcelonie jako żywopłot i do zadarniania.






Pospornica japońska - pięknie pachnie. Występuje w pasie śródziemnomorskim.

Piękną miałaś rocznicę dużo wrażeń. Będzie co wspominać do kolejnego jubileuszu.
U nas w tym roku 45 strzeli. Niestety, będę wtedy sama, bo M będzie w sanatorium. Ale rocznicę można świętować cały rok...jak się chce
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:06, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
tulucy napisał(a)
Ach och ach och .... Haniu

Bym zapomniała, po co zajrzałam

Jak myślisz Haniu, jaki zrobić trzeba odstęp między opryskiem z PW (robiłam wczoraj) a opryskiem z wrotyczu? Mam zalane wodą zielsko po naparze i chciałabym to wykorzystać jeszcze.


Oprysk wrotyczowy trzeba traktować jak tymolowy- chodzi zapewne o działanie owadobójcze. O ile pamiętam Mazan zalecał 3 dni przerwy po oprysku PW.
W przypadku odwrotnej kolejności mogło być dzień po dniu. (pewnie chodzi o ten krochmal, który osiada na liściach).

Dla równowagi pokażę najtrudniejsze miejsce w ogrodzie. Trawa tam usychała już w maju. Wycięłam ją i eksperymentuję. Wystawa wschodnia, pod okapem.





Zwróć uwagę na wysokość firletki omszonej. W innych częściach ogrodu ma prawie metr.


Po głowie chodzi mi jeszcze eksperyment z seslerią jesienną, bo kostrzewa ma tam chyba za mało słońca.





W ogródku emerytki 22:02, 19 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Wacku, te róże mają trzy lata, sama jestem zaskoczona ich wielkością i takim kwitnieniem.
Nie chciałam tych róż, bałam się kłopotów z nimi.
Kupiłam na zasadzie: będą kwitnąć to dobrze, nie będą też może być, ale liście będą parawanem dla hortensji ogrodowej i azalii, które posadziłam niefortunnie na pełnym słońcu.
I tu sprawdza się taka moja zasada: jak mi na czymś nie zależy, to rośliny na przekór dobrze rosną

Taka roślina jest sadzona w Barcelonie jako żywopłot i do zadarniania.




Przerwa na kawę... 21:58, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Dziewczyny, chyba znalazłam idealny materiał do wykończenia tyłu!!! Kostka bazaltowa cięta z 2 stron. Jest boska. Teraz tylko wykonawcę potrzebuję dobrego.
Doświadczalnia bylinowo-różana 21:56, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Anda napisał(a)
Czas na fotki

Róże jeszcze nie wszystkie kwitną (bardzo opóźnione w tym roku), ale za to mogę podziwiać długo kwitnącego maka Patty's Plum



Twój mak jest super szlachetny..piękny..to są ogrodowe smaczki
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:55, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Wspomnienia - VIII 2013 na chwilę przed Ogrodowiskiem...


W sumie jedyne co się nie zmieniło to układ ... i moja pasja do tworzenia swojego zielonego świata
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:54, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Anda napisał(a)
Piękne kwiaty u Ciebie Dawno nic nie pisałam, ale wiesz, ja kfiotkami najbardziej się zachwycam
Mary Rose jak czytam dalej jest Twoją faworytą? Piękna jest naprawdę. A jakie już ma gabaryty u Ciebie?



Dwa metry! I zdrowa jak rydz. Kwiecia ma duuuużżżżżżo.
Ale bardzo mnie cieszy, że zaczęła wreszcie rosnąć Comte de Chambord. Mary jest taka po chłopsku krzepka, a ta comte to sama subtelność i wdzięk.
Ogólnie róże są w świetnej formie. Żadna jeszcze na nic nie zapadła.

Kwiatków ci u mnie dostatek. Choć powolutku kolejne lądują w kompostowniku. dzisiaj ścięłam dzwonki Poszarskiego. Róże powolutku się zbierają do złapania drugiego oddechu. Lilie wyskakują w zastępstwie.
Rhapsody in blue, NN


Reine des Violettes-zwana królową fioletu







Zaszło słoneczko i zabrało trochę uroku.



OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 21:51, 19 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 21:50, 19 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry


OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 21:49, 19 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Różany czas....to róże na pierwszym planie...
Choć w tym roku moje lichsze są niż w poprzednich sezonach.



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:48, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
I mój ślaz dla Pszczółki
Hortensjowo 21:44, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Helen napisał(a)
Taki mam widok z leżaka
taki widoki to mogłabym podziwiać, ale to za parę lat dopiero
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:44, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Bożenko i inni ornitolodzy proszę o rozpoznanie co mi latało nad ogrodem?

a to latało nad ogrodem Ani?.

a taki mi wyspiewuje nad łąką kwietną?


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:35, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Miesiąc temu miałam powódź w ogrodzie, a teraz mój clematis wygląda tak, a żywopłot grabowo bukowy tak, nie wiem czy to jakieś braki czy nadmiar czegoś, dużo wody przepłynęło z sąsiednich pól i nie wiem czy wypłukała składniki czy za dużo nawozu naniosła
clematis elf

graby

Rozpoznawanie chorób i szkodników 21:34, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Miesiąc temu miałam powódź w ogrodzie, a teraz mój clematis wyglada tak a zywopłot grabowo bukowy tak, nie wiem czy to jakieś braki czy nadmiar czegoś, duzo wody przepłynęło z sąsiednich pól i nie wiem czy wypłukała składniki czy za dużo nawozu naniosła
clematis elf

graby

Ogród Cioci cz. 3 21:31, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Wow - Gosia to Twój klon??? Kiedy on tak urósł? Ależ się zmieniło u Ciebie - jest tak elegancko i harmonijne - zostawiam zachwyt
Mój ogrodowy pamiętnik 21:30, 19 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Róża z różą.



Jeszcze młode Glowing Dream. Zdjęcie nie oddaje tego intensywnego koloru.

W ogródku emerytki 21:30, 19 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Od tych roślin musieli mnie odciągać, chciałam tam zostać i patrzeć bez końca.


Chciałabym mieć takie drzewo w ogrodzie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies