Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

tulucy 10:55, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kamcia napisał(a)


Anitka, na cos wine trzeba zwalic, a jak moj maz bardzo narzeka, ze wymyslam to mu mowie, ze taka mnie kocha i od razu jest koniec dyskusji...



ja mojemu zapodaje, że przecież innej byś nie chciał
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kamcia 10:58, 30 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ooo, i ten argument dobry ...zapamietam na przyszlosc..hihi
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
nicol21 12:44, 30 kwi 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Anitka napisał(a)


Zaskoczyłam chyba tą rdzą na jałowcu, bo eM wczoraj strasznie był zaskoczony Wyszedł z domu i po chwili wbiega na taras i wali w okno. Woła choć szybko i zobacz co tu się wydarzyło. Idę i widzę. Ale mi niespodzianka. Rdza wyszła na jałowcu. Mówię, że ta niespodzianka jest co roku. On tego nigdy wcześniej nie widział


i pewnie też dlatego nie panikował
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Waclaw 16:06, 30 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)


Jaszczurek u mnie dużo. Nieraz mi po stopie jakaś przebiegnie, gdy wchodzę w rabaty. Dobrze, że mój "czworonożny" pogromca szkodników" ich nie może złapać, choć jago skutki polowania nieraz widać w zniszczonych roślinach Już niebawem zaczną gody

Nieraz mam ochotę tego mojego pasa udusić, nawet kropla wody go rajcuje
EM odkręcił końcówkę węża do podlewania z bębna do zwijania, bo był dziurawy i chciał skrócić. A w tym czasie pies uszkodził miejsce gdzie się go wpina. Sprawdzałam nie można dokupić. Produkt marketowy jednorazowy bez części zamiennych

Nowy bęben trzeba kupić, bo nie mam ochoty zwijać ręcznie 50 m węża.



To ci psiak!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
KasiaBawaria 07:40, 01 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Krakus- nie, nie przbarwia sie.On przeciez nie traci lisci. Trzeba mocno ciac dwa razy do roku. A tak to latwy w pielegnacji. Choc tam prawie ziemi nie ma, to go wogole nie podlewam, nawet w czasie suszy i radzi sobie sam.
____________________
Zapraszam na kawe
Anitka 22:23, 04 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wiolka5_7 napisał(a)
Anitko,ale Twoj ogród czaruje teraz kolorami
Barwne tulipanki i drzewa ,uwielbiam ten czas,bo wszystko jest takie świeże ,kolorowe i soczyste
Jednak Repandensa można wąsko prowadzic,bo słyszałam ,że nie
Fajne masz te obwódki


Dzisiaj doszłam do wniosku, że u mnie jest teraz taki "soczysty, zielony spokój", tylko w kręgu tulipany zaburzają tą wiosenną harmonie

Ja te obwódki z Repandensa naprawdę od dawna w takim rozmiarze utrzymuje.
Bardzo lubię maj - to mój ulubiony miesiąc. Te świeżutkie przyrosty uwielbiam.




Na trawniku śladu po wertykulacji i areacji już nie widać. Ładnie się zagęścił i zazielenił.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:30, 04 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Katkak napisał(a)
Ta rdza jałowca to dla mnie chyba najbardziej paskudne choróbsko. Nie chodzi mi nawet o to jak to wygląda, ake o samą świadomość, że to galareta. Miałam takiego mikruska jałowca, którego sobie na niwaki cięłam i też mi go ta paskuda zaatakowała. Ale ja mam starą, chorującą na rdzę gruszę, a wtedy jeszcze nie miałam o zależności grusza - jałowiec pojęcia.

Jaszczurki ywielbiam i zazdroszczę. Może kiedyś i u mnie się pokażą?


Teraz ta galaretka kapie na ziemie. Ohydny widok.


Jeden jaszczur stracił ogon. Mam nadzieje, że to nie sprawka mojego psa.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:10, 04 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)


Tak to wyglada

tu widac jeszcze troche nie zarosnietej siatki.

Świetnie to wygląda. Super rozwiązanie na zieloną zasłonę, gdy ma się naprawdę niewiele miejsca.

U mnie już po przycięciu bluszcz mocno odbiją.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
greg66 23:36, 04 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Anitko ja mam innną odmianę rdzy na jałowcach i oczywiście pzrechodzi mi na grusze Mazan mi poradził abym profilaktycznie pryskał Zato i tyle ale mi jałowiec trochę schnie a on zasłania mi sąsiadach jak pójdzie to będzie dramat.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Kamcia 23:50, 04 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017



Na trawniku śladu po wertykulacji i areacji już nie widać. Ładnie się zagęścił i zazielenił.


Piekny trawnik. Zazdraszczam.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies