Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Anda 18:43, 01 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
To mogą być wciornastki, przędziorki albo skoczek różany, one są takie bardziej jasne. Zwalczałabym je preparatem systemicznym przeciwko owadom ssącym. Nie wiem, co jest w PL dostępne, więc nie podaję nazw. W sklepie sprzedawca powinien wiedzieć, bo taka informacja jest podana na opakowaniu.
Jeśli to są przędziorki to środek musi być również dedykowany dla nich, bo inaczej może nie zadziałać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Annak 22:11, 01 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ewuniu, one są całkiem białe, maciupieńkie i takie troszę większe, ale dość żwawo się poruszały. Miałam pod ręką jedynie coś na mszyce i przędziorki, więc popsikałam. Zobaczymy, czy zadziała, a jutro już będą otwarte sklepy, więc może coś innego kupię
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 17:09, 02 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kupiłam decis, ale chyba nie mogę dzień po dniu pryskać?
A przy okazji - zachwyciły mnie tulipany w niezapominajkach - kwietniki w al. Jerozolimskich róg Marszałkowskiej, niestety kiepska jakość, bo zdj telefonem i na dodatek z tramwaju. Wyglądały pięknie

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 21:40, 04 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I jak po tym pierwszym psikaniu?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 22:39, 04 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Obejrzałam dziś wszystkie róże i ogólnie jest masakra - skoczek różany grasuje Zastosowałam więc decis na wszystkie róże, powtórzyłam też na edence, mam nadzieję, że przeżyje drugi oprysk. Zdziwiło mnie, że najgorzej było u Chopina
Przy okazji mam pytanie: czy szałwię, która ma dopiero malutkie pączki można przesadzić i podzielić? Jest z ub. roku, a nie pasuje w miejscu, gdzie rośnie.
Kasiu, ja chętnie nadmiar Twoich roślin zagospodaruję, ale mogłabym wpaść pod koniec tygodnia dopiero.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
mrokasia 22:46, 04 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aniu, jeśli chodzi o szałwię to ja właśnie 3 dni temu jedną podzieliłam. Początkowo zemdlała ale dziś już stoi ładnie. Drugą musiałam dziś wykopać, czeka w wiadrze na jutrzejsze sadzenie, nie wiem czy przy okazji jej właśnie nue podzielę. W zeszłe lato dzieliłam i przesadzałam szałwie (ale nie polecam robić tego w tym terminie). Wszystkie przeżyły choć z tydzień leżały. Ale podlewałam je codziennie i cieniowałam przed słońcem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 22:49, 04 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
U mnie ze zdjęciami kiepsko, bo ciągle zapominam aparatu, ale chociaż troszkę tulipanków pokażę (reszta to wciąż puste pole do zagospodarowania, czyli obsadzenia
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 23:48, 04 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Kasiu, spróbuję je podzielić, bo przesadzić i tak muszę.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 00:42, 05 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)

Kasiu, ja chętnie nadmiar Twoich roślin zagospodaruję, ale mogłabym wpaść pod koniec tygodnia dopiero.


Może być pod koniec tygodnia, tylko daj znać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:47, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, jakbyś chciała jutro zajrzeć po nadwyżki silver sceptre, po jakiegoś rozchodnika, to daj znać!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies